Su Kaçağı

Su Kaçağı

İnsanı canından bezdiren, en sevilmeyen onarım işlerinden biri su kaçaklarıdır. Kimse başına gelmesini istemez ama bir bakmışsın ki sende yoksa bile komşunda olan bir su kaçağı arızası, senin evini de etkilemiş ve her yer ıslanarak kabarmaya başlamış. Ama üzülmeyin, eskisi gibi su kaçakları ortalık kırılarak dökülerek tamir edilmiyor artık, gelişen teknolojiye ayak uydurmasını bilen, her geçen gün kendini yenileyen ve yeni nesil tesisatçılar diyebileceğimiz firmalar, hiçbir yeri kırmadan su kaçaklarının tam yerini buluyorlar ve onarıyorlar. Su kaçağı her zaman hemen anlaşılmayabilir, kendini gizler ve birden bire duvarların veya tavanın ıslaklığı ile ortaya çıkıverir. Eğer temiz su kaçağı ise, ıslanan yerde renk değişimi olmaz, ama pis su kaçağı ise illa ki ıslaklık renk değiştirir ve kötü, kötü kokmaya başlar. Zaman içinde eğer ele alınıp halledilmezse, rutubete ve küfe yol açar. Etrafında varsa eşyaları da etkiler ve onların da kötü kokmasına neden olur.

Yağmur borularından, kalorifer sisteminden, temiz ve pis su borularından v.s. bir çok yerden su kaçakları olabilir ve bu istenmeyen durum bir gün hepimizin başına gelebilir. Damlacıklar halinde veya ıslaklıkla kendini belli eden su kaçakları hemen önlem alınmazsa daha büyük sorunlara yol açar. Tesisat işini ciddiye alarak yapan tesisatçılar, sorunun kaynağına inmesini ve hemen çözüm üretilmesini bilerek olaya yaklaşırlar ve kırma dökme yaşanmadan Su kaçağı probleminiz ortanda kalkmış olur.

Gelişmiş teknolojiler sayesinde hemen halledilebilecek bir sorun olan su kaçakları derhal onarılmazsa, faturalarımıza da yüksek ücret olarak yansır ve cebimizi zorlar. Bu yüzden Su kaçağı  fark ettiğimiz anda önlem alınması için bize en yakın su tesisatçısına gitmeliyiz ve onların usta ellerinin bu sorunu ortadan kaldırmasını beklemeliyiz. Bir an evvel halledilen su kaçağı problemleri, ıslaklığın çabuk kuruması ile iz bile bırakmadan yok olur, ama uzatır ve hemen tamir edilmezse, sıkıntılar büyür, arkasından lekelerin giderilmesi için boya badana gibi diğer işler gelir ki bu daha da kötü olur, can sıkar.
Su Kaçağı
Su kaçağı sebepleri: Su tesisatları veya kalorifer tesisatlarında genelde binanın bitiminden aylar ve yıllar sonra ortaya çıkması bir şans değildir. Diğer kullandığımız şeyler gibi tesisatlarda bazı yapılan yanlış uygulama ve işçilik hataları mevcuttur. Bina içi tesisatlar yer altından çekilirken yapılan elektrofizyon kaynakları 250 c ve üstü yapılmaktadır. Makinede oluşabilecek ısı sensör arızaları, makine paftalarının yıpranması sonucu sağlıksız kaynakların yapılması. Kullanılan PPRC borularında kullanılan ham maddenin kalitesi gibi birçok hata sayabiliriz. Bu nedenle alt yapı çok önemlidir. Su tesisatları binaların temeli için büyük bir tehlikelidir. Sıhhi tesisatlar tesisat bitiminden sonra minimum 10-15 bar arası basınçlı teste tabii tutulmalıdır. Tesisatlarınızı mutlaka uzman ekip ve firmalarca yapılıp yapılmadığını araştırınız. Sonraki dönemlerde küçük türden su kaçakları çok yüksek maddi hasarlar, boya, fayans, dolap, parke gibi daha bir çok şeylerde karşınıza maliyet çıkabilir.

Su sızıntıları akıntı şekilleri değişik şekillerde sızmalar yapar. Çoğunlukla eski galvaniz borularda yer altı tesisatlarında sıcak su boruları soğuk su borusuna nazaran daha erken çürüme gösterir. Döşeme altındaki demir boru dış yüzeyi su ile temas ettiğinde paslanma başlar. Kısa zamanda paslanma sıcak suyun ısısı ile çürümeyi hızlandırır. Tesisat kaçağının tamiri noktasal olarak tespit edilebilse dahi çürüme döşeme altında yayılarak devam eder. Kullanıcılarımız için tavsiyemiz imkânları var ise demir galvaniz tesisatları tamir yerine yenileme yoluna gidilmesidir.

Su kaçakları için kullanılan kimyasallar kalorifer tesisatında kullanılan kimyasal kimyasallar kadar etkili olmaz. Kalorifer tesisatı içindeki su basıncı max: 2,5-3 bar basılır. Şebeke temiz kullanım suyu basıncı 10 bara kadar çıkar. Kalorifer tesisatı aynı suyun devir dayımı söz konusu iken şebeke de durum tam tersine devir dayım olmadığı gibi basınç ta yüksek olduğundan kimyasal ile tamir ileriki zamanlarda sorun çıkarabilmektedir. Su tesisat sızıntıları tespit ve tamir konusunda ince elenip sık dokunularak çözüme gidilmelidir. Borunun cinsi ve özelliğine göre kimyasal yada cihazla tespit yapılmasına karar verilmelidir.

Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

Bulunduğunuz mekanlarda oluşan temiz ve pis su kaçaklarını bu7lmak için geliştirilmiş en son sistem cihazları kullanmaktayız. Temiz su kaçaklarını termal kameralar la görüntülüyor ve ses dinleme cihazlarımızla dinleyerek tam olarak kaçağın yerini bulabiliyoruz. Bu da demektir ki su kaçaklarının tespit edilmesi için evlerinizin kırılıp dökülmesine gerek kalmadı, artık biz varız. Duvardaki su sızıntısı bulma aslında pis su borularında oluşan kaçakları bulmak için de kullandığımız kanal görüntüleme cihazlarımızı devreye sokuyoruz. En hızlı biçimde en pratik çözümleri sunmakta ve müşteri memnuniyetini sağlamakta bir numarayız. Kaçağınızın nerede oluştuğu bizim için önemli değil, işimizi büyük bir sorumluluk ve ciddiyetle yapıyoruz.

Günümüzün en son sistem gelişmiş metotlarını sizler için seferber ettik ve su kaçağı derdinizi ortadan kaldırıyoruz. Su kaçağının yapacağı tahribat ve kötü kokular bir yana gelen faturalarınızda yükselecek ve kaçak yüzünden çok fazla para ödemek zorunda kalacaksınız. Neden biz varken bu sıkıntılı durumları yaşamanız gereksin ki? Kırmadan su kaçağı tespiti ile bir çırpıda tespit yapıp, kaçağa müdahale etme lüksümüz var artık. En son yenilikleri günü gününe takip ederek sizlerin rahatı ve mutluluğu için bünyemize katıyoruz, güncellenmek bizim işimiz. Kombilerdeki su kaçakları, temiz ve pis su tesisatlarındaki kaçakları, yine kombilerdeki basınç düşmelerini hep aynı yöntemi kullanarak kolaylık bularak müdahale etmekteyiz.

Eski tesisatçıların yaptığı gibi su kaçağının yerini bulmak için duvarları boylu boyunca kırmaya gerek yok. Alıyoruz elimize modern bilgisayarlı aletlerimiz su kaçağının yerini hem görüyoruz ve hem de sesini dinliyoruz, işimiz kolaylaşıyor, çözümler çabuklaşıyor ve zamandan da paradan da tasarruf ediliyor. Su patlağını bulma yöntemi zannedildiği kadar masraflı değil, her firmadan çok daha uygun fiyat aralıkları ile bu işi yapıyoruz. Su kaçaklarını bulmak için fayansları kırmaya, yer döşemelerini sökmeye, duvarları yıkmaya gerek olmadığını artık öğrendiniz. Bizi arayın, koşarak verdiğiniz adrese gelelim, tespitlerimizi yapalım ve sizi hemen bu sıkıntınızdan kurtarmak için kolları sıvayarak onarımımızı yapalım. Zaman teknoloji zamanı ve onu iyi değerlendirmek lazım!

1) Su kaçağı nasıl bulunur? Su kaçakları veya su sızıntıları sızmaya başladıktan birkaç saat veya gün sonunda döşeme altı veya üstü yada alt katın tavanından sızmaya başlar. Bu sızıntı ilk etapta duvarlarda ve parkelerde kabarma ile olur daha sonra damla damla çoğalır. Eğer sürekli durmadan akıyor ise büyük ihtimal temiz su tesisatında bir kaçak var demektir; fakat damlama ara ara akıyor ise sıcak su tesisatı yada atık su tesisatında bir sızıntıya işaret eder.

2) Tespit için gelen kişi suyun akıntısı rengi ve akımı aralığına göre cihaz kullanılır. Sızıntı atık su tesisatında ise kamera kullanılır ,eğer temiz su da ise termal kamera veya detektör kullanılır.

3) Atık su tesisatlar da ki kaçaklarda küvet, klozet süzgeç ve duş gibi giderden bol bol su dökülür be bu sayede suyun damlamasında farklılık olup olmadığı gözlenir.

4) Temiz su kaçakların da kaçağın bulunuşu daha kolay ve çabuk bulunur. Tesisata basınç uygulanarak sorunlu bölge dinlenir ve nokta atışı yapılır.

Kimyasal İlaçla Kaçağı Kapatma Yöntemi

Özellikle ev hanımlarının en korktuğu ve başına gelmesini asla istemediği problem su kaçaklarıdır. Ama bundan ne kadar korkarsak korkalım bir gün karşılaşabiliriz ve bu durumda ne yapmamız gerektiğini önceden bilmekte yarar vardır. Su kaçakları kendilerini belli etmeden kalabilir ve beklenmedik bir anda ıslaklık veya damlamalarla kendini gösterebilirler. Bu korkulu rüyayı görmek istemeseniz de yaşamanız ihtimali büyüktür ve alınacak önlemler hakkında sizi bilgilendirmek istiyoruz. Tavanınızda veya duvarlarınızda tesisat borularınızın geçtiği yerlerde bir ıslaklık hissettiğiniz zaman sakın panik yapmayın ve hemen bizi arayın. Kimyasal ilaçla kaçağı kapatma yöntemi konusu bizim uzmanlık alanımızdır.

Su kaçaklarının tam yerlerini bulmak her zaman mümkün olmayabiliyor ve o zaman da tesisatçı dediğimiz ustalar hemen kaçak olan tavan veya duvarı kazma kürek yardımı ile kırmaya başlıyor ve kaçağa ulaşmaya çalışıyorlar. Bilin ki asıl korkulu rüya budur ve bu yöntem artık tarihin tozlu rafları arasındaki yerini almıştır. Biz hiçbir yeri kırıp dökmeden su kaçaklarının yerlerini bilgisayarlı alet ve cihazlarımızla görüp dinliyoruz ve net olarak yeri buluyoruz. Ondan sonra da devreye kimyasal ilaçla kaçağı kapatma yöntemi giriyor. İster su tesisatınızda isterse kalorifer tesisatınızda kaçak olsun onu bulup anında müdahalemizi yapıyoruz. Özel olarak bu iş için hazırlanmış olan kimyasal maddeler var. Bu maddeler su kaçaklarını bulundukları yerde kristalize ediyor ve kapatıyor, tesisatınız ister plastik olsun isterse de metal, her tesisatın kaçağını kapatacak güçte kimyasallarımız vardır.

Bu kimyasal maddelerin içeriğinde mineral kristal solüsyonu vardır ve su kaçağını bulup orayı hemen kapatmayı onlara bırakıyoruz, o bölgeye yayılıp tüm kaçak alanını kaplamak onların görevi. Kimyasal ilaçla kaçağı kapatma yöntemi bu kadar kolay ve zahmetsiz bir işlemdir. Son derece modern bir çalışma ortamını sizler için hazırladık ve devamlı olarak kendimizi güncelleyerek son çıkan teknoloji ürünlerini kendimize uyarlıyoruz. Elemanlarımız belli zaman dilimleri içinde çıkan bu cihazları kullanmak için eğitim alıyorlar. Her şeyimiz Avrupa standartları çerçevesinde yapılıyor, evlerde kırılıp yıkılma dönemleri bizimle sona erdi.

Kimyasal ilaç kullanma nedenleri ve soruları:

1) Kimyasal Uygulama Kalorifer ve su tesisatlarında zaman içinde veya montaj aşamasında kaynaklardan veya boru imalat hatalarından kaynaklanan sızmalar için kullanılır.

2) Kimyasal uygulama kombili ve kat kalorifer tesisatlarında tesisat basınç ortalama ısı bar olarak ayarlanır. Ortalama bu basınç tesisatlar da kaçak yok ise yaklaşık 1 ay düşüş olmaması gerekir. Eğer basınç sık sık düşüyorsa kombinin genleşme tankı servise kontrol ettirilir ve kombide sorun yok ise tesisatınızda kaçak var demektir.

4) Evinizin döşeme ve fayanslarda bir hasar oluşmasını istemeyen müşterilerin tercihi kimyasal uygulama olacaktır. Kimyasal uygulamada kırma dökme olmaz sisteme verilen kimyasal 3 gün sonunda tesisatlıdaki kaçakları kesmiş olur ve böylece sizleri evdeki tadilattan kurtarır.

5) Kullanım alanları: Apartman daireleri dublex daireler, villalar, trublexler ve müstakil evlerde…

6) Hangi tip borularda kullanılır: Kalven’iz siyah boru, PPRC, Kompozit, kronik ve yerden ısıtma ve mobil sistem borularında uygulanır.

Su Kaçağı Servisi

Yaşadığımız yerler her nesri olursa olsun (ev, iş yeri, okul, hastane, fabrika, oteller, villa, alış veriş merkezleri v.s. gibi) Su tesisatı, kalorifer tesisatları ve ıslak zemin diye tabir edilen banyo ve tuvaletlerde ve hatta bazen de üst kat komşumuzda bile su kaçakları olabilir. Hemen aklımıza buraların yıkılacağı, ortalığın toz dumanla kaplanacağı ve başımıza çok uzun sürecek zahmetli işlerin açılacağını düşünürüz. Ancak bildiğiniz gibi devir değişti ve buna uygun olarak teknoloji çok ileri boyutlara atladı. Artık su kaçakları korkulduğu gibi yaşanıp onarılmıyor, her şey bilgisayarlı sistemlerle kontrol altına alınıp onarılabiliyor. En yakın su kaçağı servisi olarak Pazar günleri de dahil olmak üzere her zaman sizin yanınızda olmayı amaçlıyoruz.

Bilindiği gibi su tesisatları görünmezler, inşaat sırasında duvarların içine veya tabanlara gizlenirler. Buralarda bir yerlerde su kaçağı olduğu zaman sıkıntının söz konusu olması da bundan kaynaklanıyor. İnsanın aklına hemen yıkılacak ve evi şantiye alanına çevirecek olan ve üstüne üstlük cebimizden fazlası ile çıkacak olan paralar geliyor. Ama durum değişti artık biz varız ve her şeyi dünya çapındaki bilgisayarlı cihazlarımızla kırıp yıkmadan yapabiliyoruz. Su kaçak bulma servisi ekiplerimizin hepsi tam donanımlıdır. Ellerindeki modern bilgisayarlı aletleri kullanmak üzere eğitilmişlerdir. Noktasal olarak kaçağın tam yerini tespit etme gücüne sahibiz, onarımı da bu işe özel üretilmiş olan kimyasallarla anında yapıyoruz.

Bu aletler sayesinde hem kesin sonuca ulaşıyoruz ve hem de zaman kaybetmiyoruz. Fiyatlarımızın uygun aralıklarda oluşu da bizim cazibe noktamız. Sektörün önde gelen isimlerinden biri olarak bu güne kadar yapmış olduğumuz işlerle kendimizi kanıtladık, bundan sonra da kendimizden sonra gelenlere yol gösterecek lider firma konumuna gelmeyi amaçlıyoruz. Su arıza tespiti bizim işimiz ve biz işimizi çok severek ve başarılı bir biçimde yapıyoruz. Uzun yıllara dayana tecrübelerimiz ve güler yüzlü hizmeti ilke edinen personellerimizle her zaman sizin yanınızdayız. Biz “evimi kırmam” diyenlerin tesisatçısı olmaktan gurur duyuyoruz, bizim için önemli olan siz saygın ve değerli müşterilerimizin memnun olmasıdır.

Su Kaçağı Neden Olur?

1) Sıhhi tesisatlarını binalara yapımı esnasından başlayarak montaj ve kullanımdan kaynaklı birçok sebebi vardır kısa olarak bahsedecek olursak: Öncelik ile alt yapı tesisatlarını da işçilik ve malzeme kaynaklı hatalara rastlarız. Pprc borularının kaynatılması esnasında aşırı ısıtılarak veya tersi az ısıtarak yapılan kaynaklar maalesef günler veya aylar sonra ek yerlerinden kaçırabiliyor. Diğer bir husus inşaat esnasında boru üzerine gelebilecek darbelerden kaynaklanır.

2) Kullanılan malzemenin et kalınlığı ve basınca dayanıklılığı, Su boruları ve atık su boruları üretim esnasında belli basınç ve testlerden geçerler. Su boruları 15- 20 bara dayanacak şekilde test yapılır, fakat bazen kalite kontrol esnasında gözden kaçan ürünler olabilmektedir. Bu kaçaklar genelde döşeme altında olduğundan gözle görülmez. Bu durumda su kaçak servislerine iş düşer, su kaçak servisleri arızalı noktayı kırmada cihazlar ile tespit edebilmektedir. Su kaçağı servisi tüm ekipmanları ile tespite gitmeli ve kamera detektör ve test pompası ile temiz su tesisatı mutlaka test edilmelidir. Su kaçağı ekipmanın en büyük özelliği tecrübe ve fikir verebilme diyalog kurabilme ve doğru teşhis ile sorunu azaltma giderme yeteneği olmalıdır.

3) Su kaçağı tespiti detektör ve kamera ile eviniz kırılmadan bulunduğun dan ev içinde hasar azaltmaktadır ve sadece detektörün tespit ettiği bölge kırılmaktadır.

Su Kaçağı İstanbul

Yurdumuzun en kalabalık nüfusuna sahip ve en güzel şehri olan İstanbul, pek çok açıdan zorlukların da yaşandığı bir kent olarak biliniyor. Kalabalıklar içinde var olmak ve günlük yaşamı sürdürmek zor da olsa bazı kolaylıklarla bunu sağlayabilirsiniz. Örneğin ev veya iş yerlerinizde olası su kaçaklarının nasıl tamir edileceğini düşünmenize gerek kalmadı zira biz her zaman sizin yanınızdayız. Su kaçağı istanbul ili sınırları içinde uzman kadrolarımız sayesinde en kısa süre içinde tespit edilip onarılıyor. Bunun için kullandığımız son derece modern ve akıllı cihazlar en büyük yardımcımız. Hepsi bilgisayarlı olan bu cihazlar noktasal olarak su kaçaklarının yerini bulup bize yol gösteriyor.

Hepsi Avrupa standartları çerçevesinde kullanılan bu cihazlarla kırıp yıkmadan su kaçaklarının yerlerini buluyor ve tamirini yapıyoruz. Onarım için de sadece bu amaç için üretilmiş olan özel kimyasallarımız var ve onu su kaçağının olduğu yere enjekte ederek kaçağın kapanmasını sağlıyoruz. Bu maddeler mineral kimyasallardır ve kaçak bölgesini kapatacak şekilde imal edilmişlerdir. Su kaçağı istanbul gibi büyük bir şehirde önemli bir sorun olmaktan bizimle çıktı. Her zaman yardımınıza koşacak olan işinin uzmanı, eğitimli personellerimiz var ve onların güler yüzlü hizmetlerinden memnun kalacağınız kesin. Evleriniz su kaçağı yüzünden tadilatın gerektirmeyeceği biçimde yıkılmadan onarılıyor.

Hemen herkesin en çok korktuğu onarım gerektiren işlerin başında gelen su kaçaklarının vereceği zararı en aza indirgiyoruz. Su kaçağı istanbul dendiği zaman akla bizim gelmemiz tesadüf değildir, yılların deneyimleri ve özel cihazların da yardımı ile öz verili çalışmalar yaparak sizi bu dertten kurtarmak bizim işimiz. Temiz veya pis su borularından olabilecek bu kaçakları en geç 10 ile 15 dakika gibi kısa bir süre zarfında bularak onarmaktayız. Bütün bu işlemlerde harcanacak zaman baştan sona kadar 1 saati bile bulmuyor. Bunun yanında evinizin yıkılıp, dökülme ve kırılma problemleri ile karşılaşmaması da ayrıcalığınız olacaktır. Online olarak da hizmet verdiğimizi aklınızdan çıkarmamalısınız. Yanınızda her aradığınızda bulabileceğiniz bir tesisat firmasının olması ile farkındalık yaratabilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti Yapan Firmalar

Yaşam alanlarımız bizlerin en değer verdiği kutsal mekanlarımızdır, buralarda oluşabilecek her türlü aksaklık ve sorun başımızın ağrıması anlamına gelecektir ve bizler bundan hiç hoşlanmayız. Ancak bazı durumlar vardır ki ne yapsak da bundan kaçamayız ve sorun gelir bizi bulur. Su kaçaklarından söz ediyoruz. Ev olsun iş yerlerimiz olsun su kaçakları en büyük kabuslarımızdır, zira bununla nasıl baş edebileceğimizin farkında değiliz.  Su kaçakları sinsice ilerleme uzmanıdırlar, uzun zaman içinde bulundukları yerden sızarlar, h,ç bir şey anlamayız ama bir gün bir de bakarız ki tavanımız ıslanmış ve hatta başımıza sular damlamakta. İşte asıl korkunç problemler şimdi başlıyor derken üzülmeyin biz varız, su kaçağı tespiti yapan firmalar arasında en doğru adres biziz.

Her biri işinin uzmanı olan yetenekli ve işinin ehli kadrolarımızla her an emrinizdeyiz. Su kaçaklarınız artık kabusunuz olmaktan çıkıyor, onları bulabilmek için evinizde hiçbir yeri kırıp dökmüyoruz, elimizde son derece modern teknoloji ürünü olan su kaçağı tespit cihazlarımız var. Bu cihazlar tüm gelişmiş dünya ülkelerinin de kullanmakta olduğu cihazlardır. Kameralı görüntü almamızı kolaylaştıran cihazlar su kaçağının olduğu yeri nokta atışı gibi tam olarak bulmakta ve bize de onu onarmaktan başka bir şey kalmamaktadır. O bölgeye özel olarak hazırlanmış olan ve orayı kapatacak özel maddelerimiz var, şırınga edip oraları onarıyoruz. Su kaçağı tespiti yapan firmalar kalite ve güvenilir olmak zorundadır, elemanların tümü güler yüzlü ve kaliteli olmalıdır. Bizim kadrolarımız gelişmiş teknolojiyi kullanmayı bilen ve bu yönde eğitim almış personellerden oluşuyor.

Nemlenmeye ve kötü kokulara neden olabilecek su kaçakları aynı zamanda etrafında bulunan eşyaların da küflenmesine yol açabilir. Duvarlarda veya tavanlarda olabilecek bu kaçakların önünü kesiyor ve sizin evinizi inşaat alanına döndürmeden onararak tamir ediyoruz. Ek olarak maddi külfet gelmeyecek kadar uygun fiyatlarla yaptığımız bu başarılı çalışmaları gördüğünüz zaman ne demek istediğimiz daha iyi anlayacaksınız. Su kaçağı tespiti yapan firmalar olarak biz de sektöre yön veren lider kurumlardan biriyiz v siz isteyin biz onaralım prensibini ilke edindik. Bu ilkemizden ödün vermeden çalışmalarımızı sürdürmeye kararlıyız.

Bilgilendirme

Su kaçağı yapan firmaları Google de aratırken karşınıza belki elli tane firma çıkabilir.

Öncelikle firma ararken nelere dikkat etmek gerekir:

1) Su kaçak firmasının güvenilir olup olmadığına bakmak

2) Firmanın geçmişi ve iş deneyimi

3) İkinci bir defa aradığınızda aynı numara size cevap veriyor mu?

4) Firmanın kullandığı cihaz ve tesisat sizleri ne kadar tatmin ediyor. Bunların hepsinin dışında firma çalışanları bu mesleğin çıraklığını ne kadar yapmıştır.

5) İnternet sitesinde sadece telefon numarası olup adresi olmayan firmalara itibar etmeyiniz.

6) Var ise çevrenizde bu firmalar ile çalışan insanlara sormak.


Leave a Reply

*

captcha *