Pimaş Aç

Pimaş AçAtık su tesisatı dediğimizde aklımıza ilk gelen şey pimaş ismidir. Aslında pimaş dediğimizde aklımıza ilk gelen atık su borusu olduğudur. İşin gerçeği öyle olmamakla birlikte pimaş başlıca bir pvc markasıdır. Bir nebze atık su borusunun top yekun genel adı halk arasında pimaş olarak bilinmektedir. Pvc atık su boruları üretilmeden önce atık su tesisatları pik döküm borular ile taşınmaktaydı. Pik diye adlandırdığımız boruların montajı çok zor ve zahmetli bir işçilik gerektiren ve tamiri de bir o kadar zordur. Eski binaların bir kısmı halen bu tip borular ile devam etmektedir. Bu nedenle bu binalarda tamir yapılamaması nedeni ile sıkıntılar yaşanmaktadır. yeni teknoloji pimaş açma makine ve robotları bu sistemde görev yapamamaktadır. Aydınlık (havalandırma) dediğimiz boşluktan çıkan pik boru daire içlerine lavabo vb atık su hatlarına buradan sonra dar bir hortumla damar şeklinde bağlanmaktadır. Aşırı su kullanımı durumunda bu hortumlar suyun hacmini taşıyamadığından çok sık tıkanmalar yaşanmaktadır.
Pimaş Aç
Pvc boruların üretiminden sonra dağıtım hatları 50 mm çapına yükseltilerek havalandırma içinde 100 mm pvc boruya bağlanır. Boru çapı geniş olduğundan tıkanma yaşanması en az indirilir. Lavabo ve diğer atık su giderleri binanın daire sayısına orantılı seçilmeli ve kapalı 90 derece dönüş dirseği kullanmaktan kaçınılmalıdır. Tesisat yapılırken malzeme ve işçilik çok önemlidir. Borunun mesafesine bağlı olarak 100/1 eğim verilerek tesisat yapılmalıdır. 100 cm lik bir boruda 1cm eğim verilerek yürütülmelidir. Atık su tesisatlarında mümkün olduğunca yatay boru kısaltılmalıdır.Yatay hatlarda tıkanmalar sıkça olabilir. Tesisatları kullanırken gider içlerine bez ıslak mendil insan saçı yün gibi cisimler kaçırılmamalıdır. Zaman içinde bunların bir noktada birikerek hattın tıkanmasına sebep olabilir Son yıllarda çıkan kanal açma sorunu makineleri bu işlerin üstesinde gelse bile insan sağlığı ve maddi sıkıntılar yaşatabilir. Marmara tesisat olarak bu sorunları analiz ederek kendi ekipman çalışanlarımızı bu konuların çözümünde sürekli yenilemekteyiz.

Pimaş borular bilindiği gibi plastikten üretilmişlerdir ve genellikle yaşam alanlarında sıhhi tesisat işlerinde kullanılırlar. Pratik çözümler getiren bu boruların hafif olması nedeni ile kolay taşınması ve uzun ömürlü olması onun tercih edilme nedenleri arasındadır. Hatasız döşenmiş ve sonrasında da dikkatle kullanılmış olan tesisat borularında uzun yıllar tıkanıklık sorunlarının oluşması beklenmez. Ama lavabo ve klozetlere atılan atıklar, yağlar, çay kalıntıları gibi sebepler yüzünden pimaş boruların tıkandığı çok bilinir. Biz de tanınmış bir firma olarak en çok bu tarz sıkıntılar için çağrılıyor ve destek veriyoruz. Yaşadığınız yer neresi olursa olsun tıkanmış borularınızı biz açmaya talibiz, geniş servis ağımızla hemen yanınızda olmaya hazırız.

Tıkalı Pimaş Nasıl Açılır

Tıkanmış olan plastik tesisat borularınızın açılması için bizi çağırırsanız sizi en son sistem yeniliklerle de tanıştırırız. Bunların arasında mükemmel cihazlar ve makineler var. Tıkalı pimaş nasıl açılır sorusunun yanıtı bizde saklı. Bu cihazlar bilgisayarla kullanılıyor ve bunları kullanacak elemanlarla iş birliği yapıyoruz. Kameralı olan bu aletler bize pimaşın nereden tıkanmış olduğunu net olarak gösteriyor ve hatta tıkanmaya neden olan atık maddelerin ne olduğunu bile bu sayede anlayabiliyoruz. İşte bu gelişmiş aletler sebebi ile evlerde kırılmalar, yıkılmalar, döşemelerin sökülmesi gibi problemler yaşanmıyor. Yeri bulunan tıkanıklığı açma girişimlerimizin sonunda pimaşın içine zerk ettiğimiz kimyasal maddeler de var, bunlar atık maddeyi parçalayarak ufaltıyor ve tazyikli su verildiği zaman kanalizasyona gitmesini sağlıyor.

Bu makinelerin hepsi yurt dışı kaynaklı olup kolay ele geçmiyorlar, oldukça pahalı olmakla birlikte uzun yıllar kullanılabilecek olan makine ve cihazlar işlerimizin yarı yarıya hafiflemense ve kolaylaşmasına nende oldu. İnsanların bizi tercih etmelerinin sebeplerinin başında ise evlerin tamirat sonrası savaş yerine dönmesine izin vermediğimiz geliyor. Hem çok kısa sürede tıkanıklıkları açıyor ve eski hallerine boruları getiriyoruz ve hem de hiçbir yerin zarar görmemesi için gereken tüm önlemleri alıyoruz. Aklınızda bulunmalı ki gelişen teknolojinin getirilerinden yararlanmak ve işlerinizi kolayca halletmek sizin de hakkınız ve biz size bunun en güzel örneklerini sunmaktayız.

Teknik Bilgi
Tıkalı pimaş nelerden kaynaklanır sorusu üzerine gidilecek olursak ; bazen evlerimizde kullandığımız cisim metal ve atıkların gider pimaşlarına kaçırılması ve ya aşırı peçete ıslak mendil kullanımından kaynaklı hatalardır. Bunların yanı sıra tesisat alt yapılarında gider pimaşlarına ters eğim verilmesi ve pimaş çapların küçük yersiz yapılması diğer hususlardır. Tıkalı pimaşların açılması tesisat içine beton harç kaçırılması ve alt yapıda boru kırılması ve toprak çökmesi gibi hasarlar dışındaki tıkanmalar robot ile açılabilir ;yukarıda dediğimiz çöküntüler için dedektör tespit yapılır,o nokta kırılır tamir yapılır. Bilinmeyen boru hatlarında ve rögarlarda kameralı dedektör kullanılır.

Kırmadan Robotla Pimaş Tıkanıklığı Açma

Nerede yaşarsak yaşayalım suya duyduğumuz ihtiyaç ve onu kullanma zorunluluğumuz yadsınamaz. Atık sular, belediye tarafından yapılmış alt yapı çalışmalarının biri olan kanalizasyon sistemine gönderilir ve bunun için de yaşadığımız mekanlarda pis su tesisatlarının olması kaçınılmazdır. Bu borular bizim genel kanallara bağlanmamızı sağlarlar. Tesisat için döşenen boruların yeni adı pimaştır ve plastik boru dendiği zaman akla bu borular gelir. Geçmişte künk dediğimiz beton borular döşenirdi yer altına ve tesisatlara ama bunun zorluklarının olması değişikliğe gidilmesine yol açtı ve beton boru sistemlerinin yerini pimaşlar aldı. Pimaşlar hem çok hafiftir hem de çok kullanışlıdır. Ama bu demek değildir ki onlar tıkanmaz, yıpranıp eskimez! Kullanılan her şey gibi plastik tesisat boruları da tıkanıp eskiyebilir ve açılmakları, değiştirilmeleri gerekebilir.

Sektörde deneyimlerimizle kendimiz kanıtlamayı başarmış bir firma olarak her türlü pimaş tıkanıklığını makineler yardımı ile ortalığa hiç zarar vermeden, hiçbir yeri kirletmeden açabiliyoruz. Genel olarak tıkanıklıkların temelinde klozetlere atılan tuvalet kağıtları ve diğer maddeler var. Bizim için bu tıkanıklıkların açılması çok kolay zira elimizdeki cihazlara güvenimiz tam. Yurdumuzun tesisat pazarında kendine kolay yer bulan bu cihazları kullanmak da beceri ve ehliyet ister, biz ve elamanlarımız için bu sorun değildir, hepimiz bilgisayar ve modern cihazları kullanabilecek kapasitedeyiz. Kırmadan robotla pimaş tıkanıklığı Açma sizin için beraberinde zorluklar getireceği düşünülen bir iş olabilir ama asıl yoktur. Her şeyi tereyağından kıl çeker gibi kolay ve hızlı yapıyoruz.

Tıkanan yere gönderdiğimiz bu aletlerin ucunda kamera var ve bu kamera bize görüntü yolluyor, tıkanıklık nerede görüyor ve hangi madde tıkamış öğreniyoruz. Sonra robot denilen makineyi tıkalı pimaş borusunun içine gönderiyor ve onunla açıyoruz. Bu makine tıkanmaya sebep olan maddeleri parçalayıp kanalizasyon sistemine gönderir, ardından o pimaşı basınçlı su ile yıkayarak tüm sorunu ortadan kaldırırız. Bu yaptıklarımızın size çok pahalıya mal olacağını düşünmeyin, gerçekten de inanılmaz uygun fiyatlarla tıkalı pimaşları hemen açıyoruz. Ayrıca sizden servis ücreti istemediğimizi de bilmelisiniz.

Mutfak Pimaş Tıkanıklığı Açma

İnşaatlar yapılırken tesisatların oluşumu için artık eskiden olduğu gibi beton borular kullanılmıyor, betonlar en ufak bir darbede kırılmaya başlayınca onun yerini çoktan PVC olan ve halk arasında pimaş diye adlandırılan borular aldı. Montajı çok kolay, çok hafifi ve beton borulara göre çok kullanışlı olan plastik borularda da zaman içinde tıkanmalar yaşanabilir. Özellikle mutfak lavaboları aşırı yağlanma ve diğer nedenlerden ötürü çabuk tıkanıyor. Yemek atıkları, çaydanlıkta kalan çayların atılması, çöpler v.s. ile lavabolar kolayca tıkanıyor ve sonra da onu açmak için uğraşmaya başlıyoruz. Eskiden beri tanıdığınız mahalle tesisatçınız eğer yeni yöntemleri kullanmıyorsa ve siz de onu çağırmayı uygun bulduysanız yandınız demektir. Kesinlikle bir yerleri kırıp tıkanıklık nerede diye bulmaya çalışacaktır. Bize sorarsanız işini modern tekniklerle yapan hiçbir yeri kırmadan tıkanıklıkları gideren tesisatçıları bulmanız daha iyi olacaktır.

Aynı bizim gibi, teknolojik ilerlemeler adım, adım peşimizde dolaşırken biz nasıl hala eski yöntemleri kullanabiliriz ki? Her zaman işimizde ilk ve lider firma olma konusunda çalışıyor ve bunu da başarıyoruz. Kullandığımız tüm makine ve cihazlar son model cihazlardır ve bilgisayarla çalışmaktadır. Görüntü alabileceğimiz kameralar ucunda olup onları tıkalı olan pimaşın içinde gönderiyor ve neresi, neden tıkanmış öğreniyoruz. Kamera bize bunu gösteriyor ve biz de orayı açma çalışmalarımıza hız vererek kısa sürede sonuca ulaşıyoruz. Mutfak pimaş tıkanıklığı açma işte bu sebepten dolayı gözümüzü korkutmuyor, elimizdeki makinelere olan güvenimiz tam ve sizlerin de bu cihazlarla tanışmasını istiyoruz.

Ne kadar dikkat ederseniz edin mutfak pimaş borularının tıkanmasının önüne geçemezsiniz. Hatalı döşem sorunu yüzünden de pimaş borunuz tıkanabilir ve bunu anlamak için mutlaka o bölgeyi kırmamıza gerek yok. Yine aynı sistemi kullanıyor, kameramızı oraya gönderiyor ve plastik borunuz neden tıkanmış anlıyoruz. Orayı hemen kontrol altına alıyor ve hatalı döşenmiş olan boruya müdahale ederek onu onarımdan geçiriyor ve en az 15-20 yıl aynı yerden tıkanmayacak şekilde size sunuyoruz. Dediğimiz gibi işi bilenlerle çalışmanın önemi her zaman kendini belli ediyor!

Teknik Bilgi
Pimaşların tıkalı olması yaşamsal alanlarına kötü koku yaymasına sebep olur. Boru lavabo PVC taşması sonucu etrafınıza mikropların yayılmasına neden olur. Pimaşlar zaman ile içten içe yavaş yavaş tıkanmaya başlar bu yüzden pimaşlarınızı her 5 yılda bir mutlaka kontrol ettirmenizde fayda vardır. Belli periyodiklerde yapılan kontroller sizi kötü sürprizlerden korur. Pimaşlarınızın kırılmadan açılması durumunda firmamızı arayarak hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz .Kanal açma robotu sayesinde evinize iş yerinize zarar vermeden pimaşlarınızın açılması mümkündür. Diğer bir açma seçeneği olan COSTING toz açma kimyasalları ile katı cisimlerin eritilmesidir.

Tıkalı Pimaş Açan Firmalar

PVC yani plastikten yapılmış ve adına pimaş denilen tesisat borularınızda tıkanıklık yaşamaya başlayınca sakin olun, iyi düşünüp karar verin ve teknik olarak size kırıp dökmeden hizmet edecek bir firmayı bulun. Tıkalı pimaş nasıl açılır özellikle büyük şehirlerde çok fazla ama her birinden istediğiniz gibi randıman alacağınızdan emin olamazsınız. Ama deneyim kazanmış, teknoloji ile haşır neşir olmasını bilen ve onu işinde kullanan bizim gibi firmalar da yok değil tabii. Pimaş boru kullanımı son 20 yıldan beri arttı ve hafiflikleri, kolay kullanılır olmaları, dayanıklılıkları ile inşaatçıların göz bebeği olup çıktılar. Ama kimi zaman daha tesisatın döşenme aşamasında işçilerin dalgınlıkları veya beceriksiz oluşları yüzünden hatalı döşemeler olabilir ki bu sorun ileride tıkanıklık olarak size mutlaka dönüş yapacaktır.

Bazen de kötü kullanım sebebi ile pimaşlar tıkanabilir, örneğin yemeklerden artan yağlar giderlere dökülür, çöp ve atıklara dikkat edilemez ve onlarda siz farkında bile olmadan borulara kaçarak tıkanmalar yaşamanızı sağlayabilirler. Öyle veya böyle olmuş fark etmez, asıl önemli olan tıkanıklık yaşamaya başlayınca yapılacak olanlardır. Kendiniz uğraşıp da açamadığınız tıkanıklıklar için kesinlikle ehliyetli firmalarla iş birliği halinde olmaya çalışmalısınız. Biz kendimizden biliyoruz, kullanılan ekipmanlarımızı yurdumuzda çok az tesisat firması kullanıyor zira onları alıp kullanmak zor ve zahmetli bir iş. Ama öz verili ve sizin konforunuzu ve mutluluğunuzu düşünen çalışmalarımız neticesinde yurt dışından getirttiğimiz bu makine ve cihazlar işlerimizin hızlanmasına ve sıfır sorunla çözülmesine yardımcı oluyor.

Kameralı olan cihazları tıkanmış olan pimaşın içine gönderiyoruz, kamera bize tıkanan yerin tam koordinatlarını veriyor ve hangi maddenin tıkanıklık yarattığını görebiliyoruz. Ondan sonra da devreye tamir ekiplerimiz giriyor ve atık maddeyi ufalayıp parçalayacak olan kimyasalları borunun içine dökerek biraz bekliyorlar ve ardından verilen tazyikli su neticesinde maddeler kanallara akıtılıyor ve bir daha kolay, kolay borularınızda tıkanma yaşamıyorsunuz. Eğer sizin çağırdığınız tesisatçı da bu yöntemleri kullanıyorsa sorun yok demektir, işiniz kolayca ve ortalığın kirlenmesine bile gerek kalmadan hallolacak diyebiliriz.

Teknik Bilgi
Tıkalı pimaşlar nasıl açılır; tıkanmış pimaşlar 2000 ‘li yıllardan önce ilkel yöntemler kullanılarak ve ya evinizi kırarak boru tamir edilir ve değişirdi zaman içinde teknolojinin gelişmesi ile bu tür sorunlar artık daha kolay çözülür hale geldi. Tıkalı pimaşların içinin görüntülenmesi artık insan midesine yapılan endoskopi gibi pimaş içleri net bir şekilde görüntülenir. Görüntüleme sonunda tıkalı nokta net bir şekilde BELİRLENİR. Ardından tıkalı noktaya REMS marka ve ya RIDGIT marka helezon yaylı robot ile tıkanıklığınızın içiriğine göre aparat takılarak 20-30 metre mesafedeki tıkanmalar açılabilir ve tüm bu işlem pimaşlarınız kırılmadan yapılır.


Leave a Reply

*

captcha *