Zeytinburnu Su Kaçağını Bulma

Zeytinburnu Su Kaçağını BulmaIsınma sisteminin en önemli unsuru olan kombilerinde havasının ara sıra alınması gerekir. Kombi yapılış itibarı ile zaten havasını kendisi atabilecek durumdadır, ama bazı zamanlarda bu havayı atamaz ve ısı kayıpları yaşanmaya başlar, bu da bizler için sorun yaratır. Kombi havasını kendi atamıyorsa, rekorlardan birini sökerek havanın dışarıya çıkmasını sağlamalıyız. Hava ile birlikte dışarıya su atılması gereklidir ve en az 5 dakika gibi bir zaman, yeterli suyun dışarı çıkması için beklenmesi lazımdır. Kombinin havası nasıl alınır sorunuzu bu şeklide cevaplayabiliriz. Suyu alınan kombi tekrar ateşleme yaparak ısı vermeye başlayacaktır.

Geçenlerde akşam yemeğine misafir davet etmiştim, mutfakta çok yoğun bir şekilde yemek hazırlığı yaparken, zaten birkaç gündür sıkıntılı giden mutfak lavabom tamamen tıkandı. İki ayağım bir pabuca girdi tabii, ne yapmalıyım diye kara, kara düşünürken, mutfak lavabosu tıkanıklığı nasıl açılır konusunda uzman olan tesisatçı arkadaşlar aklıma geldi ve hemen arayarak bir an önce gelmelerini rica ettim. Sağ olsunlar kırmadılar ve koşarak geldiler, bazı atıkların lavaboyu tıkadığını düşünerek, bir cihaz soktular lavabodan içeriye. Bu cihaz tıkalı yeri tam olarak bulmalarını sağlıyormuş, neticede gerçekten tıkanan yeri belirlediler ve hemen bizim bilmediğimiz bir özel maddeyi borulardan içeri akıtmaya başladılar. Kısa zaman içinde lavabonun tıkanıklığı açılmaya başladı, arkasından da bol su dökerek beni bu dertten kurtardılar.

Aslında ben duymuştum bir arkadaşımdan ama, başıma öyle bir iş gelmediği için doğruluğunu test etme fırsatım olmamıştı. Zeytinburnu su kaçağını bulma için cihaz varmış ve duvarların veya yerlerin kırılması gerekmeden su kaçağı olan yeri net olarak tespit edebiliyormuş. Ne zaman benim başıma da böyle bir sorun geldi, ben de o cihazı yakından görme şansı elde ettim. Oğlumun odasının yanında banyo vardı ve bir gün duvarda buradan kaynaklandığını düşündüğüm bir ıslaklık belirdi. Hemen güvendiğim ve kaliteli iş yaptığından emin olduğum tesisat firmasını arayarak gelmelerini istedim. Yanlarında bu bilgisayar yönetiminde çalışan cihaz da vardı. Duvarı bununla dinleyerek kaçağı bulmayı başardılar. En sevindiğim şey ise, evimin hiçbir yeri kırılmamıştı.

Leave a Reply

*

captcha *