Üst Komşudan Su Sızıntısı Olması

Üst Komşudan Su Sızıntısı OlmasıÜniversiteden yeni mezun olduğumda inşaatla ilgili çoğu şeyi biliyordum ama inşaatı yaparken lazım olan malzemeleri nerden, nasıl temin edeceğimi bilmiyordum. Ev yapımında, mühendis olarak işler alıyordum ama her inşaatımda düzenli olarak çalıştığım bir firmam yoktu. İlk işimi aldığım zamanın üstünden uzun bir zaman geçmişti. Artık hemen hemen çoğu firmanın iş yapma kalitesini biliyor ve belli bir kalitenin üstündeki yerlerle anlaşma yapıyordum. Mühendisliğini yaptığım binaya yeni taşınan bir teyze numaramı bir yerden bulup, özellikle benimle iletişime geçmek istemişti. Çünkü evi ona ben anlatmıştım, nereye ne koyacağı konusunda az-çok ben bilgilendirmiştim. Bir gün beni arayan bu teyze evine gelmemi istedi. Ben de önemli olabileceğinden ve teyze tek yaşadığından dolayı hemen teyzenin evine gittim. Teyze beni aramakta haklıydı çünkü kimsesi yoktu. Teyzeyi görüp biraz konuştuktan sonra, teyze beni neden çağırdığını anlattı. Teyzenin şikâyeti üst komşudan su sızıntısı olmasıymış.

Ben teyzenin sızıntının olduğunu söylediği yere baktığımda biraz inceledikten sonra sızıntının asıl kaynağının burası olmadığını teyzeye söyledim. Ve hemen bu sorunu halletmek için binalarımda tesisatla ilgili her türlü işi verdiğim, çok sevdiğim tesisat ustalarımı aradım. Ustalara evin adresini verdim ve teyzeyle beraber ustaların gelmesini bekledik. Ben o sırada sızıntının olduğu yere yakın eşyaları bir köşeye çekmiştim ki onlar da zarar görmesin diye. Ustalarımız kısa sürede geldi.  Ben sorunun üst komşudan su sızıntısı olmasını söyledim. Ustalar üst komşuyla da görüştüler. Üst komşu gereken tadilatı yaptırmamızı istedi ve ücretini kendisinin ödeyeceğini söyledi. Biz de kabul ettik. Hatta komşu ustaları teyzenin evinin onarımı bittikten sonra kendi evine de çağırıp tadilat işlerini yaptırmak istedi. Ustalarımız da kabul etti.

Tesisat firmasından bize yollanan ustalar çok güler yüzlü insanlardı. Ben de tadilat sırasında elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyordum. Teyze de biz yorulunca bize soğuk ayran yapıp getirmişti. Bu tesisat firmasının ustaları hem üst komşudan su sızıntısı problemini çözmüşlerdi hem de işlerini çok temiz bir şekilde yapmışlardı.

Leave a Reply

*

captcha *