Üst Katımdan Su Sızıntısı Şikayeti

Üst Katımdan Su Sızıntısı ŞikayetiBundan sadece birkaç hafta önce başıma gelen ve beni de ciddi olarak tedirgin eden bir olaydan söz etmek isterim. Aslında günümüzde hemen herkesin her zaman için başına gelebilecek bir olay olan üst katımdan su sızıntısı şikâyeti benimde başıma geldi. Özellikle de banyo kısmında ve banyo tavanında meydana gelen bir olay olduğunu hemen herkes biliyor. Eğer sizlerin de aynı bende olduğu gibi tavan kısmında bir sararma varsa bunu gerçekten de ciddiye almanızı önerebilirim. Yoksa ilerleyen zamanlarda çok daha ciddi şekilde sorunlar ortaya çıkacaktır. Sizlerin de başına gelebilecek olan bu su sızıntısı sorunu yaşadığınız zaman rutubet ve küflenme nedeniyle alçı kabarmaları ve boya dökülmeleri olabilir. Bunun sonucunda da elbette kötü olan kokuların da ortaya çıkması muhtemel olacaktır. Yaşanılan bu sorunların sizleri ise etkileyeceği kesinlikle gerçektir. İşte bu sorunlardan kurtulmak ve kısa süre içinde çözüm bulmak için en iyi şekilde hizmet vermekte olan bir kurumsal tesisat firmasını davet etmeniz gerekecektir.

Böyle bir durum, bir yandan da sizler için fazla olan bir su faturası da ortaya çıkartabilir. Yani sizler üst kattan su kaçağı problemi ile bir yere gittiğiniz zaman aslında fazla olarak da maliyet ödemek durumunda kalabilirsiniz. Ufakmış gibi görünen bu sorun gereksi olacak olan harcamaların da kesinlikle başlangıç noktası olacaktır. Şunu da asla unutmayın demek isteriz. Su tesisatından oluşan kaçaklar ve su sızıntıları sadece su tesisat borularından dolayı olmaz. Bu nedenle profesyonel şekilde bu işi yapmakta olan kişilerden ve firmalardan yardım almak kesinlikle gerekli ve de şart olan bir durumdur.

Benim başıma aynı olay geldiği zaman ilk olarak firmayı çağırdım ve işlem yapmalarını istedim. Kameralı olan sistem sayesinde sıcak su, soğuk su gibi borularda yer alan tüm kaçakların anında ve hızlı ve şekilde bulunması sağlandı. Firma 3 metre derinliğe kadar aynı işlemi yapabileceğini belirtti. Ardından ise kaçağın nerede olduğu bulunduktan sonra son derece kısa sürede gerekli olan çözümde bulunmuş oldu. Sonuçta da bu sorun benim için bitti diyebiliriz. Bu tip durumlarda kesinlikle uzman olan bir firmayı çağırmanız gerekecektir.

sıhhi tesisat arızlarında en çok şikâyetler tavanım battı, tavan dökülmeye başladı, sarartılar var yâda su damlıyor diye söyleniriz. Sizlerin en çok şikâyet ettiği sözler bunlardır. Üst katınıza belki defalarca söyleminize rağmen problem bir türlü çözülmüyor ve ilgilenilmiyor, bu durumda sizi bayağı bir tedirgin etmeye başlıyor. İş belkide evi satmanıza veya üst komşunuz ile mahkemelik olma durumuna kadar varmaktır. Bu durumda sorun üst kattan çözülmüyorsa bunu hukuki yolla veya belediye beyaz masaya bildirmeniz halinde belediyece üst katınıza belli bir süre müddet tanınarak yaptırmaması halinde suyunun kilitlenmesi gerçekleşeceği aboneye bilgisi verilmektedir. Üst katınıza ikinci bir seçenek olarak evinizin sigortası ver ise sigorta firması işinizi çözerek problemin geldiği üst daireye çıkan maliyeti faturayı hukuki yollardan tahsil etmektedir.

Diğer üçüncü seçenekte ise bizim gibi teknik firmalar aracılığı ile sızıntının yeri noktasal olarak tespit ettirilip sorunun sebebi eve fazla kır dökme yapmalarından pim aşlardan çözülür ve silere az bir maliyet çıkar. Su sızıntıları genelde temiz su tesisatlarında sızıntı görülürken, bunun yüzde /20 kadarı atık su problemi çıkmaktadır. Üst katınızda tespit yapılırken dikkat etmeniz gereken şeylerden biriside üst katınızda eski tip gömme küvet veya duş teknesi olduğunu öğrenmektir. Çünkü bu tür eski gömme küvetler tıkanma sonucu insanlar tornavida ile sifonu açarak tıkanmayı gidermeye çalışırken sifon contasını yuvadan kaydırdıklarının farkında olmazlar ve su bu noktadan tabana yayılır ve zaman içinde alt kat tavanına su vermeye başlar.Marmara tesisat bünyesindeki tecrübeli ustalar ile sizleri en az masrafla bu sıkıntıdan kurtarmak için ekiplerinde son teknoloji cihazlar ile donatılmıtır.Detaylı bilgi ve yardım almak için servisimiz ile irtibata geçiniz.

Leave a Reply

*

captcha *