Musluk Tıkanıklığı Açma

Musluk Tıkanıklığı Açma

Musluklarımızın tıkanma sebebi genellikle suların kireçli oluşudur ve zaman işçinde musluklarımızda akıp giden sular, kireçleri nedeni ile musluk borularımızı tıkarlar, sular ya az akar, sızıntı yapar veya tamamen tıkanarak hiç akmaz, bu da sıkıntı verir ve kullanmamız gereken suyu alamayınca sinirleniriz. Musluk tıkanıklıklarını açmak öyle kolay değildir ve tek başımıza bizim açabileceğimiz bir durum olmadığı da malum. Tıkanıklıklar nerde olursa olsun kameralı tespit cihazları ile yerleri belirlenip önlem almak uzman tesisatçıların işidir. Kullandıkları kimyasallar musluk, boru veya tesisata katiyen zarar vermez ve özel olarak üretilmiştir, kalıcı çözüm getirmektedir. Musluk tıkanıklığı açma profesyonel kadrolarla kolay ve çabuk olur ve uzun süreli çözümler getirilir.

Bazen de inşaat sırasında boru içlerine kaçan moloz veya inşaat artıkları, suyun gücü ile musluk içlerine kadar ilerler ve musluk girişlerini tıkarlar, biz yine gerekli suyu alamayız ve sorunlar yaşarız. Kendi başımıza bir musluğu yerinden sökerek temizlemeye çalıştığımızı düşünelim, ne kadar zor ve zahmetli bir iştir ve ayrıca kesin olarak başarabileceğimiz de garanti değildir. Bunun için hemen bize en yakın güvenilir, kaliteli iş yapan, kendini yetiştirmiş, işbirlikçi tesisatçılarla çalışmak ve onların güvenli ellerinden medet ummak en güzelidir. Musluk tıkanıklığı nasıl açılır gerçekten zordur ve uzmanlık gerektirir.
Musluk Tıkanıklığı Açma
Modern ve bu işler için geliştirilmiş kameralı bilgisayarlı cihazlarla musluklarınızdaki tıkanıklığın tam yerini buluyor ve hemen gideriyoruz. Biz modern çalışma sistemini benimseyen, bilgisayar kullanmasını ekiplerimize de öğretmiş, yeni nesil tesisatçılarız. Musluk tıkandı ise açmak bizim işimizdir ve açtığımız musluklarınız bir daha kolay, kolay tıkanmaz ve size sıkıntı yaşatmaz. Bazen de musluklarınızın içerisine nerden geldiği belirsiz, büyük bir ihtimal ile suyun getirdiği yabancı maddeler ve küçük cisimler girer ve su akışını tamamen önlerler. Bunların bulunarak çıkarılması da ehil eller sayesinde olur ve her türlü tıkanıklık için bizler gibi işini severek yapan, yeniliklere açık, son sistem cihaz kullanmaktan yana olan tesisatçılar her zaman size hizmet etmek için hazır beklemektedir.

Musluk tıkanıklığı açma: Musluk tıkanmaları genelde eski tip tesisatlarda sık sık karşılaşılan bir durumdur. Ev veya iş yerlerinde kullanılan musluk diye bildiğimiz lavabo veya küvet, banyo bataryası olarak adlandırılan armatürlerdir. Tesisat alt yapısından kaynaklı hatalar ve eski tip galvaniz boruların dışında birde bu armatürlerde görülen arıza çeşitleridir. Galvaniz borular zaman içinde delinerek paslanma yaşanır. Suyun belli aralıklar ile kesilip akmasından iski hattından gelen çamur ve paslarla beraber boru içindeki basınç değişikliğinden bu atıklar hattın en uç noktasına gider. Boru hattının en uç noktası musluğun bağlandığı nokta olası münasebeti ile musluk açıldığında boru içindeki kopmuş paslı parçalar musluk ucuna doğru ilerler ve suyun taziğini düşürür. Özellikle geceleri boru hatlarındaki su debisi (basınç) artar ve boru içi sökülmeyi hızlandırır.


Leave a Reply

*

captcha *