Klozet Tıkanıklığı Açma

Klozet Tıkanıklığı Açma

Klozet ve tıkanma sebepleri: Modern tuvaletlerde insan ihtiyacını gidermeye yarayacak ve atıkları kanalizasyona taşıyacak klozet, pi suvar, gömme rezervuar, klasik alaturka gibi tesisatlar bulunur. Son yıllarda genellikle küvet yâda duş gibi bir yıkanma modülleri ile aynı mahalde yerleştirilmiştir. Çoğu evde bir banyonun yanı sıra birde bildiğimiz klasik tuvalet mevcuttur. Bazı daha lüks yerlerde ebeveyn banyoları ayrıca mevcuttur. Bunlarda /80 klozet kullanılır. Seramikten yapıldığından kaygan ve kir tutmaz malzemedir. Alttan, yandan, arkadan olmak üzere birkaç çeşit tesisat çıkışlı klozet, gömme rezervuarlar mevcuttur. Normal alaturka tuvaletlere oranla daha kullanışlı olmakla beraber, koku yapması daha azdır. Es dediğimiz parça eski tip tuvaletlerde dairenizin alt kat tavanına kadar ayrı parça olarak monta edilirken klozetlerde bu s parçası bir bütündür. Dolayışı ile s parçasının zaman içinde kaçırma ve alt kat daireye su sızdırma imkânı olmaz. Tıkanma klozetin kendi esinde olması halinde klozet kolayca sökülüp monte edilir. Alt kat daki komşunuza sorun çıkarmaz.

Özellikle tuvalet kağıtlarının kullanıldıktan sonra klozetlere atılması sonucunda klozetlerde tıkanıklıklar baş göstermekte ve bunlar bir de kıl veya saç atıkları ile birleşince olayın boyutları büyüyerek artmaktadır. Bir de ufak tefek farkında olmadan klozete düşürdüğümüz eşyaları göz önünde bulundurursak, daha kötü sonuçlara ulaşmadan bunlardan kurtulmanın gerekliliği artar. Klozet tıkanıklığı açma nasıl açılır kolay değildir ve mahalledeki tesisatçıya baş vurursanız hemen boruyu kırmak ve tıkanıklığı gidermek isteyebilir. Klozetin kırılması ne gibi sonuçlar doğurur bir düşünsenize. Ev savaş alanına döner ve bir müddet için klozetinizi kullanamama gibi bir sorunla karşı karşıya kalırsınız. Ama günümüzün yenilikçi tesisat firmaları öyle mi? Onlar hemen bu iş için geliştirilmiş bilgisayarlı kamera sistemleri ile tıkalı yeri bulurlar ve tıkanıklığın giderilmesi için doğru yöntem geliştirirler.

Son sistem teknolojinin kullanıldığı her yerde rahatlık, konfor ve çabukluk vardır. Tesisat işlerinde de bu böyledir. Bilgisayar ile yapılan keşif çalışmasından sonra hemen tıkanıklık gidermek için ya kimyasallara baş vurulur veya su jet denilen sistem ile bol su verilerek klozetteki tıkanmaya sebep olan maddelerden kurtulmaya çalışılır. Bunların hiç biri işe yaramazsa vakum ile pislikler çekilir ve tekrar pis su giderine gönderilir ve böylece Klozet tıkanıklığı açma işlemi başarı ile sonuçlandırılır.
Klozet Tıkanıklığı Açma
Genellikle kötü kullanım sonucunda klozetlerde tıkanmalar oluşur ve sıkıntıya sebep olur. Saç, kıl, bez, olası leğen de unutularak klozete atılan eşyaların tıkaması sonucu bu tarz tıkanıklıklar yaşanmaktadır. Klozet tıkanıklığı açma profesyonel ekiplerin modern cihazları kullanımı ile sıkıntısız halledilen durumdur ve uzun süre aynı problemin yaşanmasının önüne geçilmektedir. Eyvah tuvaletim tıkandı diyerek bir tesisatçıya baş vurduğunuz zaman hemen sizin yardımınıza koşacak ve sizi bu sevimsiz dertten kurtaracaktır. 7/24 açık olan ve size hizmet etmek için hazır bekleyen tesisatçıların var olduğunu bilmek rahatlamanızı sağlayacaktır. Özellikle büyük şehirlerde hiç kapanmayan ve kurumsallaşmış tesisat firmalarının varlığı bilinmektedir. Bunlar ile çalışmak, iş birliği içinde olmak gerçek anlamda ayrıcalıktır ve sorunsuz tesisat işlerinin adresidir, işiniz düşünce artık böyle bir firma ile iletişime geçeceğinizden eminiz.


Leave a Reply

*

captcha *