Boru Tıkanıklığı Açma

Boru Tıkanıklığı Açma

Pis veya temiz su borularında oluşan tıkanıklıklar, suların geri gelmesi veya yavaş gitmesi ve kötü koku oluşması ile anlaşılır. Banyo, mutfak ve lavaboların boruları her nasılsa tıkanır ve bu kötü durum meydana gelir. Hiç istenmeyen ev sorunlarının başında gelen su borularındaki tıkanıklıklar, bizim çabalarımızla açabileceğimiz aksaklıklar değildir. Modern cihazları kullanmayı bilmeyen, hala geleneksel babadan kalma yöntemlerle çalışan tesisatçılarla bu işler yürümez, onlar çözümde ziyade sıkıntının artmasına neden olurlar zira kazma kürek ile giriştikleri tıkanıklık açma işinde külliyen zarar vererek ortalığı inşaat alanına çevirirler. Boru tıkanıklığı nasıl açılır konunun uzmanları ile rahat, kolay ve pratik çözümlere kavuşur ve kolay halledilir.

Asıl olan verilen hizmet sonrasında her hangi bir tadilat işleminin

Boru tıkanıklığı pis ve temiz su olarak 2 çeşit tıkanmadan kaynaklanan tıkanmalardır.3Temiz su borusu tıkanıklığı: Temiz su tesisatlarında tıkanmalar daire alt yapı tesisatı yapımı esnasında boru kaynaklarından oluşabilecek daralmalar ve su taziğinin düşmesidir. Diğer bir tıkanma genelde eski galvaniz borularda çok olsa da yeni pprc plastik borularda şebekelerdeki yer altı hatlarının çelik olmasından kaynaklı korozyon tıkanmalarıdır. Eski bir boru üzerinde tamir yapıp yeni boruya ek yaptığımız durumlarda eski borudan kopan paslanmış metal parçalar yeni boru içerisine kaçabilmektedir. Özellikle batarya ağzındaki filtreler tıkar ve su ihtiyacımızı karşılayamayız. Ayrıca banyo ve mutfak da kullandığımız musluklar zamanla boru içindeki kireçlenmelerden dolaylıda su akışı azalabilir. Atık su tıkanmaları genelde dikkatsizlik ve eğim problemi olan aşırı köşe dönücü dirsek kullanılmasından kaynaklanır. Temiz su tesisatlarında tıkanmalar kaynaklardan dolayı veya kireçlenme yok ise makine ile açabilmekteyiz. Yine atık su boruların da kimyasal ve kanal açma robot ile tesis atlarınıza zarar vermeden işlemler halledilebilir.
Boru Tıkanıklığı Açma
gerekmemesidir. Kırılmadan tam olarak yer tespiti neticesinde, tıkanık bölge kimyasallar veya diğer geliştirilmiş yöntemlerle açılır ve sorun büyümeden ortadan kaldırılır. Dökülen kimyasalların borularınıza zarar vermeyeceğiniz ve sadece tıkanıklığı giderici etkisi olduğunu bilmelisiniz. Boru tıkanıklığı açma robot kullanımı ile kolay ve çabuk olur. Tıkalı borunun içine gönderilen robotlar su püskürterek tıkalı yerdeki maddelerin gitmesini sağlarlar ve arkasından verilen bol tazyikli su ile giderlerden akıp gitmesine neden olurlar. Böylece evlerinizde yer, duvar, zemin veya fayans gibi hiçbir yer kırılmadan tıkanıklığınız açılır ve uzun süre bir daha tıkanmaması sağlanır.

Eski sistem çalışanlar boru tıkanıklıklarını açmak için hemen kırmaya, yıkmaya başlarlar ve tıkanıklık giderildikten sonra bir de tadilat masrafları ve inşaat işleri başımıza çıkmaktadır. Boru tıkanıklığı açma evimizin bir yerine zarar verilmeden açıldığında güzeldir, yoksa yıkıntılar içinde boru tıkanıklığı açmanın hiçbir manası yok. Tıkanıklık tespiti noktasal olarak bulunduktan sonra zaten iş yarı yarıya bitmiş demektir. Sonra da kullanılacak yöntem belirlenir ve boru ve tesisatlarınızdaki tıkanıklıklar ortadan kaldırılır. Yaygın olarak kullanılan her yerde tıkanıklığın hemen her çeşidine rastlamak mümkündür. İş yerleri, hastaneler, okullar, fabrikalar, evler hep bu sorunu potansiyel olarak yaşayacak yerlerdir. Bu yüzden elimizin altında hep iş bilir bir tesisat firmasının telefonunu bulundurmalı ve başımız sıkıştığında aramalıyız.


Leave a Reply

*

captcha *