Banyo Tıkanıklığı Açma

Banyo Tıkanıklığı Açma

Banyolar tüm aile bireylerinin en fazla kullandıkları alanların başında gelmektedir. Gerek tüy, gerek saç veya kıl gibi düşen maddeler zaman içinde banyo giderlerinin tıkanmasına ve sorun yaşanmasına neden olur. Bazen yavaş, yavaş gider pek kendini belli etmez ama giderlerin üstlerinde su birikmeye ve kötü kokular gelmeye başlayınca sorunun büyüklüğü ortaya çıkar ve hemen açılması için girişimlerde bulunuruz. Kendi başımıza yapacağımız şeyler sınırlıdır, en fazla marketten lavabo aç gibi benzeri maddeler alır ve tıkalı bölgeye dökeriz, Üzerine döktüğümüz sıcak su ile birleşen bu kimyasal geçici bir çözüm sağlar ama sonuçta yine başımıza dert olur ve tıkanır. Hem kullandığımız paket kimyasallar boru ve tesisatlarımıza zaman içinde büyük ve onarılmaz hasarlar da verebilir, sık kullanmaktan kaçınmalıyız. Banyo boru tıkanıklığı açma uzmanlık işidir ve ehil ellere ihtiyaç duyulur.

Tıkalı banyoların etrafa mikrop saçtığı da bir gerçektir. Koku olarak kötü kokmasının yanında gider üstünde biriken pis sular çirkin bir görüntüye de sebep olurlar. Bu yüzden hemen yetkin kadroları ile hizmet veren uzman tesisatçıları arayarak onlardan yardım almalı ve işi bilenlere bırakmalıyız. Onların getireceği özümler o kadar kolay ve çabuk şekilde sorununuzu kökünden halledecektir ki şaşıracak ve hayret edeceksiniz Tıkalı olan yeri belirlemek için kullandıkları özel bilgisayarlı cihazlar ile tam olarak tıkanıklığın yerini bulurlar ve yine bu iş için özel olarak imal edilmiş ve boru ve tesisatlara hiç zarar vermeyen kimyasallar kullanarak tıkanıklığı giderirler. Banyo tıkanıklık açma ciddiyet isteyen bir iştir ve kalıcı çözümler üretilmesi gerekir, kısa süre sonra yine tıkanacak bir lavabo can sıkar. Bu yüzden tesisat firmaları ile iş birliği yaparken son sistem teknolojiyi kullandıklarına özen gösterin.

Sabun artıkları ve diğer banyo döküntüleri saç kılları ile birleşince yumak oluşturur ve tıkanıklığın başlıca sebebi sayılabilirler, atılan kimyasallar da bazen yeterli olmayabilir ve vakumla çekme yöntemi kullanılması gerekir. Banyo tıkanıklığı açan firma konusunda yetkin kişilerle çalışmanın rahatlığını yaşamak sizin de hakkınızdır. Banyo tıkanıklığı dediğimizde, banyo içindeki tüm giderleri ilgilendiren sorundan bahsediyoruz.Yaşam mahalleri mimari durumlarından dolayı tesisat hatlarında zorunlu güzergah değişikliği yüzünden tesisatlarda aşırı dirsek kaybı  yaşanır. Dönüşlerin fazla olması banyolardan atılan herhangi bir cisimin dirsekler çarparak hızının kesilmesi sonucu veya bez türü şeylerin takılarak sistemin önünü kapatması ile oluşan tıkanmlardır.
Banyo Tıkanıklığı Açma
Marmara tesisat olarak sorunları profosyenel olarak çözümleyip sizlerle fikirbirliği karşılıklı bilgiler dahilinde gerekirse tesisatlarınız yenilenmesi, ustalarımız tarafından size aktarılır. Amacımız kendimize iş çıkarmak olmadığı gibi, sizleri ne gibi tehlikelerin beklediği konusunda bilgilendirilirsiniz.Günümüz koşullarında halen eski tesisatlara güvenip kullanmanız her geçen gün bir risk demektir. Son sistem boru içi görüntüleme kameralar ile zaman içinde boruların idrar aitlerinden dolayı içlerinin ne kadar daraldığını görebilirsiniz.Bu daralmalar için tedbir alınmadığında ani su baskınları kaçınılmazdır.

Banyoların alt yapı tesisatları yapım aşamasından itibaren geçen uzun yıllar sonra boru içindeki sızdırmazlık lastik contalar her tesisatta olduğu gibi atık su tesisatında da yıpranma deforme olur ve zaman ile su sızdırmaya başlar. Su sızmaların yansıra pim aş boruların iç kısımları atıklardan dolayı kireçlenme ve yağlanmalar meydana gelir. Boruların iç yüzeyi dolar ve tıkanmalar Başlar. Banyo giderleri tuvalet giderlerine oranla çapları daha düşük olduğundan daha erken zamanda daralır. Birkaç yılda bir mutlaka pimaş içleri basınçlı yıkama ile yıkanmalıdır.


Leave a Reply

*

captcha *