Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık Açma

Atık su ve temiz su boruları çok çeşitli etkenlerden dolayı korozyon ve kullanıma bağlı sebeplerden çap daralmaları meydana gelir. Atık sular gerek usta hataları gerekse kullanım kaynaklı hatalar görülür. Atık su tesisatlarında çak fazlaca dirsek kullanımı ve eğim problemli hatalar çıkarken bu hatalar bezende ev sahipleri, kullanıcılar tarafından yapılan kullanım Hatlarıdır. Diğer bir husus yıllar içinde tesisatın kendi içinden kaynaklı korozyon, kireçlenme gibi doğal yol ile oluşan tıkanmalardır.

Hiç istenmeyen durumların başında gelen gider tıkanıklıkları maalesef sıklıkla yaşanmakta ve bazen bizim boyumuzu aşacak boyutlara gelmektedir. Marketlerde satılan kimyasal açıcılar belki kısa süreliğine çözüm getirmektedir ama uzun vadede problem tekrarlanmakta ve kimyasallar tesisat borularına ve giderlere zarar verebilmektedir. Lavaboların tıkanması sıklıkla saç, kıl gibi benzeri maddelerin düşmesi veya yanlışlıkla atılması ile olmakta, mutfak giderlerinin tıkanıklığı ise, yemek artıkları ve yağlarının dökülmesi sonucunda oluşmaktadır. Her ne sebepten olursa olsun hepsi can sıkmakta ve çözüm arayışlarına itmektedir bizleri. Boru tıkanıklıkları açma artık korkulacak bir sıkıntı olmaktan çıkmıştır. Tesisat işini iyi yapanlar, bunlar için özel olarak üretilmiş kimyasallardan kullanmakta ve bu kimyasallar boru ve giderlere hiç zarar vermeden tıkanıklıkları açmaktadır.

Banyolarda oluşan tıkanıklıkların da sebebi genellikle aynıdır ve saç, kıl, tüy, elbise döküntüleri gibi bir çok sebep banyoların tıkanmasına neden olur. Zaten banyolar ailecek en çok kullanılan yerler olduğu için, çok çabuk tıkanır ve sıkıntı yaşatırlar. Tıkanıklık boru açma tesisatçıların işidir ve uzun sürede çözüme kavuşturmak istersek oluşan tıkanıklıklarımız için mutlaka bu işte deneyimli, kaliteli malzeme kullanan ve güvenilir bir tesisatçı ile iş birliği içine girmemiz gereklidir. Oluşan her türlü tıkanıklığın üstesinden gelebilecek kapasitede olan tesisatçılarla çalışmak hem güzel ve hem de masrafsızdır, zira işlerini çabuk ve sorunsuz bitirirler ve bize de çok ücret ödeme gerektirmezler.
Tıkanıklık Açma
Çeşitli sebeplerden dolayı sıcak veya soğuk su giderlerinde oluşan tıkanıklıkları zamanında açamazsak, oluşan kötü koku ortalığı rahatsız eder ve kullanımımızı kısıtlar. Bu yüzden hemen usta bir tesisatçıyı arayıp bulmalı ve onun bilgi ve birikimine güvenerek tıkanıklıkları gidermesini beklemeliyiz, aslında çok da beklememize gerek kalmayacak çünkü işlerini hemen halledebilecek donanıma sahiptirler. Tıkanıklık açma bazen de vakum yöntemi ile çözülür ve çekilen pis sular bir motor yardımı ile gidere akıtılarak ortadan kaldırılır. Bazen de güçlü hortumlarla bölgeye kuvvetli su basılır ve tıkanık olan yerin açılması temin edilir. Sebep değildir önemli olan, soruna kesin ve kalıcı çözüm üretmek ve doğru yerlerle çalışmaktır.


Leave a Reply

*

captcha *