Tıkanan Banyo Gideri Nasıl Açılır

Tıkanan Banyo Gideri Nasıl AçılırAile bireylerini en çok kullandığı alanlar mutfak ve banyodur, buralarda oluşacak en ufak bir arıza, bütün evin düzenini alt üst etmeye yetecektir. Bundan 2 gün önce bizim evin başına geldiği gibi bir sorunla karşılaştığınız zaman, hemen uzman ekiplerden yardım istemelisiniz. Duşa giren oğlumun seslenmesi ile banyoya doğru gittim ve ne istediğini sordum, akan sular gitmiyor gider tıkanmış deyince pompalamasını söyledim ancak fayda etmemiş. Ben daha önce bu konuda uzman bir firmanın telefonunu ne olur ne olmaz diye almıştım, iyi ki öyle yapmışım, hemen aradım ve 1 saat içinde geldiler. Tıkanan banyo gideri nasıl açılır bana onlar öğretti. Yanlarındaki gelişmiş cihaz ile tıkalı yeri buldular ve kimyasal bir madde ile tıkanıklığı derhal açarak bizi bu sorundan kurtardılar. Ben evimin banyosu kırılacak, fayanslarım sökülecek diye korkarken işin bu kadar kolay ve kısa sürede hallolmasına çok sevindim doğrusu.

Eminim ki bu tesisat firması kırmadan dökmeden su kaçaklarının tam olarak yerini bulabiliyordur dedim ve bu soruyu onlara da yönelttim, yanılmamışım. Elektronik cihazları kullanan bu tesisat firması, kırmadan su kaçağı bulma konusunda da uzmanmış, zaten tıkalı banyomu açarlarken anlamıştım, işlerini nasıl bilinçle yaptıklarını. Artık tesisatçıların büyük bölümü evlerde kırılma yaşatmadan onarım yapabiliyorlar dedi ustamız. Ben de soru bitmez, ısınmayan peteklerle de uzun zamandır sıkıntı yaşıyorduk, onu da sordum tabii.

Eğer evlerimizdeki petekler yeteri kadar ısınmıyorsa, ,içindeki sular tortu yapmıştır ve bunun temizlenmesi gerekli ısıyı almanız açısından çok önemlidir dediler. Biz kendi başımıza yapabilir miyiz dedim, yapmazsanız iyi olur çünkü ortalığı batırırsınız deyince anladım ki her işi erbabına bırakmak gerekir. Onların elinde petek temizliği için büyük hortum benzeri aletler varmış ve onların yardımı ile peteklerin içini vakumlayarak temizleyebiliyorlarmış hem de birkaç saat gibi kısa zaman dilimi içinde. Bu işleri yaparken de tesisata hiç zarar verilmiyormuş ve tekrar ısınmaya başlamak da hemen sağlanabiliyormuş.

Leave a Reply

*

captcha *