Tıkalı Tuvalet Gideri Nasıl Açılır

Tıkalı Tuvalet Gideri Nasıl AçılırBir gün işten eve geldiğimizde evde kötü bir sürpriz bizi bekliyordu. Tuvaletimiz tıkandı ve ev çok kötü kokuyordu. Bu durumla karşılaşmak bir kadın için gerçekten içinden çıkılmayacak bir durum. Hemen yakınlarımızı aradık ve ne yapmamız gerektiğini sorduk. Birkaç yöntem söylediler. Kendi imkânlarımızla açmaya çalıştık. Ancak sorun hüsrandı. Durum daha da içinden çıkılmaz bir hal alınca mahallemizdeki tesisatçıyı aradık. Tesisatçımız eve geldi ve çok kısa bir süre içerisinde tuvaletteki tıkanıklığı açtı. Hem de bizim yöntemlerimiz gibi insanın midesini bulandıracak yöntemler kullanmadan bu sorunu çözdü. Özel ekipmanlar kullanarak ne tuvaletimize ne de evimize bir zarar vermeden tıkanıklığı açarak bizi bu kötü durumdan kurtardı.

Bütün bu işler bittikten sonra tesisatçımızla sohbet etme imkanı bulduk. Daha sonra da başımıza böyle bir şeyin gelme ihtimaline karşı kendisine tıkalı tuvalet gideri nasıl açılır? Sorusunu sorduk. Tesisatçımız bize bu konuda uzun bir açıklama yaptı. Tuvalet gideri tıkanıklıklarına tuvalete atılan çok sayıda yabancı maddenin sebep olduğunu belirten tesisatçımız, bu tip yabancı maddeleri tesisata atmamız gerektiğini uzun uzun bizlere anlattı. Ayrıca tuvalet gideri tıkanıklıklarını açmak için kimyasal madde kullanmamamız gerektiğini de bize anlatan tesisatçımız, bu kimyasal maddenin gider borularına büyük hasar vererek giderlerde delinmelere neden olabileceğini söyledi. Giderlerde oluşan bu deliklerde su kaçaklarına neden olarak pis suyun vereceği kokunun hem evin havasına hem de sağlığımıza kötü anlamda etkileri olduğunu anlattı.

Kırmadan su kaçağı nasıl bulunur konusu da uzun süredir merak ettiğim bir konuydu. Ustayı bulmuşken bu konuda da bilgi alma imkânım oldu. Su kaçaklarını bulmak için kullandıkları özel ekipmanları bizlere gösterdi. Bu aletleri kullanmayan bir çok tesisatçı eski deneme yanılma yöntemlerini kullanarak eve ve tesisata büyük zararlar verebiliyor. Siz tesisatınız onarılıyor zannederken evinizde büyük zararlar meydana gelebiliyor. Bu da iki katı maliyet ve iki katı can sıkıntısı olarak sizlere geri dönüyor. Ancak son dönemlerde çıkan ve özel eğitimle kullanılan bu son teknoloji cihazlarla kırmadan su kaçağı bulmak artık mümkün gibi görünüyor.

Leave a Reply

*

captcha *