Tıkalı Tuvalet Açmanın Püf Noktaları

Tıkalı Tuvalet Açmanın Püf NoktalarıAslına bakılacak olursa tıkalı olan bir tuvaleti açmak günümüz şartları düşünüldüğü zaman son derece kolay olan bir durum olarak kabul edilir. Ama önceden elbette günümüzde olduğu gibi kolay olduğunu söylemek doğru olmayacaktır. Bu işi ciddi olarak yapan ve sizlere de aynı zamanda tıkalı tuvalet açmanın püf noktaları hakkında bilgi veren son derece teknolojik olan firmaların da artık piyasada olduğunu kabul edebiliriz. Kaliteli ile bütünleşen ve ekip çalışması ile de daima sorunlarınızı halletmekte olan birçok firma olduğunu biliyoruz. Benimde başıma bu tip olan geldiği zaman bizzat görme şansım da olmuştu. Tam donanımlı olan ve sizlere her zaman en iyi şekilde hizmet veren firmalar aynı zamanda da garantili olan sonuçlara da imza atarlar. Ben eğer bu tip firma ile karşılaşmamış olsaydım belki de günlerce tadilat işleri ile uğraşacak ve boş yere de para vermiş olacaktım.

İlk olarak aslında yani tıkalı tuvalet açma yöntemleri ile ilgili olarak bende hemen herkesin yaptığı gibi bir marketten bir kimyasal alarak işimi çözmek istedim. Ama daha sonradan anladım ki bu durum çok daha büyük olan sıkıntıların habercisi oluyor. Özellikle de kullanmış olduğum kimyasal maddenin contaları da erittiğini gördüm ve sorun olmaya başladığını fark ettim. Zaten daha sonra da işin uzmanı olan bir firmayı davet etmeye karar verdim. Çünkü sadece kimyasal şekilde ürün kullanmak kalıcı değil aksine geçici olan bir çözüm olmaktadır. Hem ayrıca da tıkanıklığın da tam olarak açılmadığını gördüm. Aynı durumun birçok insanın da başına geldiğini veya gelebileceğini düşünüyorum. Kesinlikle tuvalet tıkanıklığı için uzun zaman harcamama asla gerek yokmuş. Evime gelen firma son derece özenli bir şekilde ve teknolojik olarak da birçok değişik araçla benim işimi çözdüler.

Sorunun ilk olarak yüzeysel mi yoksa daha farklı mı olduğuna karar verdiler. Ardından ise sorunun kaynağına göre bir çözüm yöntemi uyguladılar. Sonuç olarak ise sizlerde tuvalet tıkanıklığı konusunda asla kimyasal madde kullanmayın ve işin uzmanı olan firmalardan profesyonel bir şekilde yardım alın. Bu çok daha etkili bir çözüm olacaktır.

İstanbul da bilindiği üzere kentsel dönüşüm başlamış olsa bile eski yapılar çok fazlaca mevcuttur. Gerek eski bina gerekse yeni binalarda tesisat malzeme ve işçilikten kaynaklı veya yıllarca kullanılan tesisatlarda kireçlenme ve daralmalar görülmektedir. Bezende bilinçsiz ve hatalı kullanımdan dolayı boru daralması tıkanmalar meydana gelir. Tıkanan tuvalet, klozet gibi wc leri açmanın yolu, sırasıyla uygulayabiliriz.

1) Tıkanan tuvaleti açmak için tuvalet es içine dönüş yaptırmadan kontrol ederek cismin daha iç noktalara gitmeden elinize geçireceğiniz bir poşet ile cismi çıkarmaya çalışın.

2) Eğer cisim kumaş, peçete veya eriyebilen bir cisim ise varsa inşaat teli veya esnek bir demir parçası ile onu çıkarmaya çalışın.

3) Klozet tıkanmaları eğer biraz eliniz tornavida tutabiliyor ise çok daha basit bir şekilde açabilirsiniz. Tornavida ile klozetinizi yerinden vidaları sökerek çıkarın ve ileri doğru çektiğinizde klozet borudan ayrılacak ve sıkıntı klozet çıkışından sebepleniyor ise işiniz daha kolaydır. Çünkü peçete ve ıslak mendil gibi atıklar klozet çıkışı noktasında takılı kalır ve suyun akışını keserek klozetin yavaş çekmesini, tıkanmasına sebep olur. Eğer bunları yaptınız fakat çözüm bulamadınız. O zaman işin uzmanı ve ustasına danışmanız yâda yardım almanız gerekir. Bazı zamanlarda uygulayacağınız basit pratik yöntemler ile büyük sorunları çözebilirsiniz. Açılamayan büyük sıkıntılı problemlerde kanal açma robotu yardımı almanız şarttır. Firmamızda bulanan kanal açma robotu ile 20 metre mesafeye kadar olan tıkanıklıklarınız açılabildiği gibi, tıkanmaya sebep olan boru içinin kamera ile görüntülenmesi ve sorunun sebebi görüntülenir. Ayrıca sorunlu noktanın ve borunun yeri detektör ile cm derinlik ve tam noktası tespit edilir gerekirse çökme gibi durumlarda tesisat değiştirilebilir. Teknik ve tesisat bilginiz hiç yok ise yukarıdaki uygulamaları denemenizde yarar var. Daha detaylı bilgi için irtibata geçiniz.

Leave a Reply

*

captcha *