Tıkalı Pimaş Açma

Tıkalı Pimaş Açma
İş yeri tuvaletimiz nedense bu aralar sıklıkla tıkanmaya başladı. Bunun sebebi yanlış kullanım, yani tuvalet kağıtlarını atarak birikmesine ve tuvaletin tıkanmasına yol açması olabilir. Bu güne kadar gelen tesisatçılar geçici çözüm ürettiler, onlar gittikten birkaç gün sonra tuvaletimiz tekrar tıkanmaya başlıyor, buna kesin bir çözüm bulmak gerektiği artık belli. Önerim doğrultusunda tesisatçımızı değiştirdik, çok da iyi yapmışız. Yeni tesisatçılarımız çok efendi ve güler yüzlü çocuklardı, hepsi işini bilerek yapan ve buna hakimdiler. Zaten yanlarında daha önce görmediğimiz aletler getirmelerinden onlarda bir farklılık olduğunu anlamıştık. Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır sorusunun cevabını bize onlar verdi; önce bilgisayar yardımı ile tıkalı yere girdiler ve net olarak tıkalı yeri buldular, ardından da özel olarak üretilmiş bir kimyasal maddeyi tuvaletten aşağı boca ettiler. Sonra bol su vererek tuvaletimizin kesin olarak açılmasını sağladılar.

Dediğim gibi iş yerimizde sıkıntı bitmiyor, tam tuvaletimizi açıldı şükür derken, bir de baktık ertesi gün, tavandan su damlamaya başlamış. Tabii yine o tesisatçıları çağırdık, iş yeri olduğu için çok gürültü ve uzun süreli olacak tamiratlar bizi sıkıntıya sokacaktı. Üst katta bulunan iş yerinden bize akan suyun derhal onarılması gerekiyordu. Su Kaçak Tamiri, bu yüzden bizim için göz korkutan bir işlem. Ama bizim iş bilir tesisatçılar, üst kattaki büronun bir yerini kırmadan su kaçağının olduğu yeri bilgisayarlı cihazları ile bularak anında onardılar.

Pimaş boruları da eskinin künk, demir ve benzeri borularına alternatif olarak üretilen, hem hafif, hem de kullanım kolaylığı sağlayan borulardır. Atıklar yüzünden zamanla tıkanan pimaşların da açılmaları artık zahmetsiz. Tam teşkilatlı özel kamera ve robot sistemi ile tıkalı pimaşlar, bir yerin kırılıp yıkılmasına gerek kalmadan açılabiliyor. Tıkalı pimaş açma konusunda uzman olan yenilikçi, gelişen teknolojiyi takip ederek ayak uydurmasını bilen, yılların deneyimini genç nesillere aktaran bir tesisat firması ile devamlı iş birliği içinde olduğum için, bütün bu ayrıntıları biliyorum. Çünkü, annemim başı tesisatı ile derde girse beni arar, arkadaşlarım öyle, iş yerimde tesisat sıkıntılarının hepsini ben çözüyorum.

Leave a Reply

*

captcha *