Petek Temizliği Nasıl Yapılır

Petek Temizliği Nasıl Yapılır

Kalorifer sistemlerimizin ısı aracı peteklerin bakılması, tıkanıklıkların ve tortu gibi maddelerin peteklerin içerisinden çıkarılması, doğru düzgün ısı sağlamamız için gereklidir. Temizliği yapılan petekler daha fazla ısı verir ve çok yakıt tüketerek ısınmak zorunda kalmazsınız. Suyun devamlı içinde bulunması, zaman içinde peteklerde paslanmaları sebep olur ve pas ile birleşen su balçık ve çamur haline gelerek peteklerin alt kısımlarına çöker, genellikle peteklerin alt kısımlarında yaşanan ısı kayıpları, soğukluk, bu nedenle olur. Kombi petek temizliği nasıl yapılır sorusu burada cevap bulur ve işte bu anlamda olması gerekendir ve bütçenizin, fazla yakıt harcaması yüzünden sarsılmaması için gereklidir.

Bazen kimi petekler ısınır kimisi soğuk kalır bununda sebebi hep bu tortu ve çamurlaşma dır. Uzman ekiplerin yardımını almadan temizlik işlere kalkışmak, bazı durumlarda işleri daha da kötüleştirir ve içinden çıkılmaz hale getirir. Petek temizliği nasıl yapılıması lazım diye bir uzmana sorarsanız alacağınız cevap aşağı yukarı şu olacaktır: “önce bir uzmana baş vurun o sizi yönlendirecektir.” Bunun dışında yapılacak pek fazla bir şey yoktur ve deneyim sahibi, işini bilen ekiplerle her zaman kısa sürede ve etkin sonuçlar almanız mümkündür.

Petek ve kalorifer tesisatlarının temizlenme aşamasına sıra geldiği zaman, uzman yetkililer, ellerinde bulunan kimyasalları uygun bir şeklide tesisat içine enjekte ederler ve bir süre bekledikten sonra tesisatın özel makinelerle iyice temizlenmesini sağlarlar ve kalorifer tesisatınızı tekrar eskisi gibi pırıl, pırıl olur ve bir daha bir seferki bakıma  kadar ısınma ve petek temizliği sorunu yaşamazsınız. Petek temizliği nasıl yapılır sorunuzun cevabını az çok verebildik sanırız. Bu aslında göz ardı edilmeyecek kadar önemli bir konudur ve günü geldiğinde mutlaka peteklerin temizlenmesi gerekir.
Petek Temizliği Nasıl Yapılır
Bu alanda kendini yetiştirmiş, işini bilen elemanlardan oluşmuş kadroları ile hizmet vermeyi ilke edinmiş tesisat firmaları ile iş birliği içine girmek, hem sizin hem de karşı tarafın üzülmeden temizliğin gerektiği gibi sonuçlanması demektir. Kış gelmeden önleminizi alın ve fazla ısı harcamadan petekleri temizletin deriz. Kalorifer tesisatların da başlıca ısıtma problemlerini ve çözümlerde bahsedecek olursak. Birincisi kullanılan malzeme ve işçilik den kaynaklı sorunlar olmak üzre bir kaç neden sayabiliriz. Tesisat malzemesi seçilirken boru çaplarının iyi hesaplanarak yapılması gerekmektedir. Boru çapı en az 25 mm ve üstü olmalıdır. Radyatör bağlantıları mutlaka her iki musluk çapraz veya ikisi de alt kısma gelecek şekilde monte edilmelidir. Radyatör metrajı dairenin metrekaresi baz alınarak hesaplanmalıdır.


Leave a Reply

*

captcha *