Su Tesisatçısı

Su TesisatçısıTıkanan tuvaletlerin açılması zor ve pis bir iştir, kendi çabamızla ancak kimyasal dökerek veya pompalayarak tıkanıklığı açma girişiminde bulunabiliriz, çoğu zaman bu yeterli olmaz ve uzman bir tesisat firmasını yardıma çağırmak zorunda kalırız. Tuvalet tıkandı nasıl açılır dediğiniz zaman, en iyi çözüm onlardadır, zira bu işi profesyonel olarak yapmak üzere eğitim almışlardır. Gelirler, tıkalı tuvaletinize özel cihazları gönderirler ve tıkalı olan bölgeyi tam anlamı ile bulabilirler. Sonra da bizim marketlerden aldıklarımıza hiç benzemeyen ve tesisata zararı olmayan özel kimyasalları tuvalete dökerek tıkanıklığın açılma işlemini tamamlarlar, en sonunda da verilen tazyikli su ile şakır, şakır akan bir tuvaletimiz olur.

Geçenlerde havanın çok soğuk olduğu bir gün, evin buz gibi olduğunu, kalorifer yandığı halde ısınamadığını fark ettim. Hemen peteklerin yanına gittim ve elleyince alt taraflarının ısınmadığını anladım. Demek ki, bir sorun vardı. Petekler yarım ısınıyor, başlı başına bir problem, çünkü kış ortasında nasıl temizletirdim onları. Ama gelen usta tesisatçılar, peteklerimi sökmeden içlerini temizlemeyi başardı ve beni çok büyük bir sıkıntıdan kurtardı. Aslında olan şuydu, peteklerin içinde dolaşan su zamanla kireçlenmiş ve tortu halinde peteklerin alt kısmını kaplamış, bu yüzden de peteklerden yeteri kadar ısı alamıyormuşum. Tesisatçılar, bütün o çöken pislikleri çektiler, içlerini güzelce temizlediler ve bu arada peteklerimi yerlerinden sökmediler bile.

Tesisat işinde uzmanlarla çalışmak her zaman en akıllı yöntemdir. İşin boyutu ne olursa olsun kalıcı çözümler üreten, işini iyi ve severek yapan, kullandığı malzemeleri iyi seçen ve işine sadık tesisatçılar her zaman tercih sebebi olurlar. Su tesisatçısı deyince benim aklıma bu özelliklere sahip olanlar geliyor ve başım sıkıştığı zaman böyle güvenilir ve garantili işler yapan firmaların işimi yapmalarını isterim. Zaten kim istemez ki, bir sorun ele alındığı zaman, bir daha tekrarlamamak üzere bitirilmelidir. Mesela su kaçağı olan bir yerde onarım yapıldığı zaman, kesin çözümler üretilmeli ve bir daha aynı yerden su kaçağı problemi olmamalıdır.

Leave a Reply

*

captcha *