Su Sızıntısını Bulan Cihaz

Su Sızıntısı Bulan CihazSu kaçakları evlerimizde yaşayabileceğimiz belki de en sıkıntılı problemlerden biridir. Çünkü aklımıza hemen yıkılacak ve kırılacak duvarlarımız gelir ve bu sorun bizim hemen paniklememize neden olur. Çok kısa süre önce oğlumun başına böyle bir olay geldi, yeni aldığı eve taşınmadan önce temizlik için gittiği zaman eşi bir de bakmış ki, evin mutfağından şakır, şakır sular aşağıya akıyor. Hemen bir tesisatçı ile konuşmuşlar ve sıkıntının çözümlenmesine yardımcı olmalarını istemişler. Gelen tesisatçı hiçbir yeri kırmaya gerek kalmadan su kaçağı olan yere bazı aletleri tutmuş ve kızın şaşkın bakışları arasında su kaçağının tam yerini tespit etmiş, sonra da o bölümü onarmak için bazı kimyasallar dökmüş boru içine ve kaçağın olduğu bölümü kapatarak sıvamış.

Ev yeni olunca, sorunlar da bir türlü bitmek bilmiyor, büyük olasılıkla inşaat sırasında kaçan atıklar lavabolarını tıkamış ve suyun gitmesi durmuş. Lavabo tıkanıklığı açma konusunda hiçbir fikri olmayan oğlum, yine aynı tesisatçı ile iş birliği yaparak onu çağırmış. Konusunda uzman olduğu her halinden belli olan yeni nesil tesisatçımız hemen olaya el koymuş ve lavabonun tıkalı olduğu bölümü, yanında getirdiği bilgisayarlı aletlerin yardımı ile tam olarak belirlemiş. Sonra da bu iş için özel olarak üretilmiş bazı kimyasalları, su ile birlikte lavabonun içine akıtmış. Dediğine göre bu kimyasallar, bizim marketlerden aldığımız kimyasallardan farklı olarak, tesisata hiç zarar vermiyormuş.

Daha evlerine taşınmadan karşılaştıkları su sızıntısı bulan cihaz olmadığı için sorunu oğlumun keyfini kaçırmıştı ancak kısa sürede sıkıntı yaşamadan bulunan çözüm hem rahatlatmış ve hem de işini bilen bir tesisatçı ile tanışmalarına neden olduğu için sevindirmişti. Artık eski zaman tesisatçılarının kırıp dökmeleri sizleri bunaltmayacak, en az hasar ile evlerinizin herhangi bir yerinde oluşan tesisat sorunları ve su kaçakları, en yeni bilgisayarlı cihazlar ile bulunarak hemen sorunun ortadan kaldırılması aşamasına geçilecek. Gelişen teknolojinin girmediği ve bizi rahatlatmadığı bir alan yok gibi, tesisatçılar da bundan yararlanmasını bilerek kendilerini yenilemişler ve kullandıkları cihazlar ile devrim yaratmayı bilmişler.

Leave a Reply

*

captcha *