Su Sızıntısı Nasıl Önlenir

Su Sızıntısı Nasıl ÖnlenirBen çalışan bir ev hanımıyım. Gündüz işimle akşam ise çocuklarımla ilgilenirim. Bir hafta sonu küçük oğlumun başını yıkarken banyoda bir su sızıntısı olduğunu fark ettim. Bu su sızıntısı banyo dolaplarıma yakın bir yerdeydi ve dolaplarım her an kabarabilirdi. Bir tesisat firmasına ihtiyacım vardı ama onlar gelene kadar işin işten geçeceğini düşünüyordum. Hemen internette su sızıntısı nasıl önlenir diye bir araştırma yaptım. Su sızıntısı sorunuyla karşılaşan insanlar genellikle çeşitli kimyasallar yardımıyla bu soruna bir çözüm buluyorlarmış. Bu kimyasallar sağlığa zararlı değilmiş ama yine de bireyse bir müdahalede bulunulmaması gerekiyormuş. Bu sorundan kurtulmaya en önemli yardımcı düzenli olarak su tesisatımızı kontrol ettirmekmiş.

Su kaçağının yerini bulmak çok zahmetli ve zor bir işmiş. Ben tüm bunları okuduktan sonra açıkçası bireysel bir müdahaleden kaçınmıştım. Çünkü banyoma hiç bilgi sahibi olmadığım kimyasalları dökemezdim. Hemen internetten bir tesisat firmasının numarasını aldım, iletişime geçtim. Tesisat firması gelene kadar çocuklarımı üst komşuma yolladım. Belki burun yakıcı kimyasallar dökebilirler veya duvarda kırık yapabilirler diye çocuklar da bu tamirat yüzünden rahatsız olsunlar istemdim. Hemen banyo paspaslarımı kaldırdım ve bu firma banyomda olan su sızıntısını nasıl durdurulur diye düşünmeye başladım. Sızıntının olduğu yere yakın eşyaları, kıyafetleri hep bir kenara kaldırdım ve firmadan gelecek kişileri beklemeye başladım. Çok zaman geçmeden sonra firmanın yollayacağı görevli ustalar geldi.

Ustalar önce su kaçağının yerini buldular ve ben her hangi bir müdahalede bulunmadığım için en doğru olanı yaptığımı söylediler. Ben onlara internette okuduklarımı anlattım onlar ise en sağlıklı yöntemin işi bilen birine danışmak olduğundan bahsettiler. Ustalara yardım etmek istiyordum, su istediklerinde su getiriyordum. Sitede bu firmaya başvurmadan önce firmayla ilgili yorumları okuduğumda çok ciddi bir müşteri memnuniyeti vardı. O yüzden hemen bu ekibi çağırmak istedim. Ustalar kısa sürede sorunu halletti ve su sızıntısı nasıl tamir edilir sorularıma, en sağlıklı olanın sık sık banyo ve mutfak gibi yerleri kontrol ettirmek olduğunu söylediler. Ben de çok memnun kaldım.

Leave a Reply

*

captcha *