Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Su kaçağı sorunlarının yaşanmasını kimse istemez, oldukları yerlerde iz, ıslaklık bırakırlar, o ıslaklıklar zaman içinde küfe, renk değişimine, kokuya neden olur, hemen çare bulunmazsa başımıza daha büyük dertler açılır. Bazen bizde değilse bile komşularımızda oluşan su kaçakları bize de sirayet eder ve tavanımızı ıslatarak aynı sıkıntıları yaşamamıza sebep olurlar. Eski tesisatçılar böyle durumlarda hemen su kaçağının olduğunu zannettikleri yerleri kırarlar ve bu şekilde kaçak olan yeri belirlemeye çalışırlardı. Su kaçağı onarıldıktan sonra da başımıza bir sürü tadilat, sıvama ve buna benzer işler açılırdı. Arkasından gelen boyama ve badana işleri de cabası olurdu. Ama artık Su kaçağı nasıl bulunur sorusunun cevabı çok basit, yeni sistem gelişmiş cihazlarla çalışan tesisatçılar, hiçbir yeri kırmadan, noktasal olarak su kaçağının olduğu yerleri buluyorlar ve onarıyorlar.

Bilgisayarla idare edilen bu cihazların kullanılması da bilgi ve beceri istiyor, yetkin olmayan kişiler bu cihazları kullanamaz. Eleman seçimlerinde titiz davranan firma sahipleri, bilgisayar kullanmayı bilen ve bu doğrultuda eğitim görmüş kişileri seçerek işlerin kolayca yürütülmesini sağlamaktadır. Yetişmiş ve deneyimli elemanlarla yapılan işlerden alınan randıman da bir başka olmakta ve sorunların çabuk ve rahatlıkla hallolunması dikkat çekmektedir. Su kaçağı nasıl buluruz diye yeni nesil tesisatçılardan birine soru yönelttiğinizde cevabının çok kolay olduğunu göreceksiniz. Son sistem gelişmiş bu cihazlarla eskisi gibi kırılmadan, dökülmeden sorun daha kaynağında iken tespit edilmekte ve çözüm üretilmektedir.

Yeri bulunan su kaçakları, su ile birlikte içine zerk edilen özel kimyasallar sayesinde tam yerinden kapatılarak tıkanmakta ve su kaçağı bir daha aynı yerden kaçak olmasının önüne geçilerek önlenmektedir. Su kaçağı nasıl tespit edilir sorusunun cevabını umarım verebilmişizdir. Bu durumda artık evinizin bir yerinde su kaçağı olduğunu hissettiğinizde üzülmeden hemen size en yakın bir tesisatçıya müracaat etmeniz ve ondan yardım ve gereken teknik desteği almanız yeterli olacaktır. 7/24 size yardım için hazır bekleyen tesisatçıların var olduğunu bilmeniz rahatlamanıza yardımcı olacaktır ve gözünüz arkada kalmadan su kaçaklarını onların güvenli ellerine teslim edebilirsiniz.
Su Kaçağı Nasıl Bulunur
Su kaçağı olan bir yerde sızıntı ilk başlangıçta rutubet, nem şeklinde sızmanın olduğu katta kendini gösterir. Örneğin bu kaçak bir apartman dairesi ve dairenizde 3.normal katta olduğunu düşünelim. Su kaçağı bazen 1 saat içinde bazen aylar sonra kendini belli eder. Eğe kaçak atık su tesisatında ise küvet lavabo çamaşır makinasının sık kullanıldığı zaman akar kullanılmadığı zaman akmaz. Fakat sıkıntı ortak giderdeyse bu sık aralıklar ile akar. Temiz su tesisatında arıza çok küçük ise sızıntı suyun daha az kullanıldığı, geceleri basıncın artması ile fazlalaşır. Sızıntı temiz sıcak su borusunda ise boru ısındığında daha çok belli eder. Eğer sızıntı sürekli bir şekilde ise kaçak yüzde doksan temiz su tesisatı kaçağıdır.

Ara ara sızdırma oluyor ise atık su tesisatındadır. Su kaçağı olan dairede ilk başlarda sızıntı seramik olan noktada ise önce alt kat tavanında belirir. Döşeme ahşap yada boya ise sızıntının olduğu daire duvarlarını yere yakın kısımları ve parkelerde kendini gösterir. İşte bu yukarıda yazdığımız bilgiler dâhilinde arızanın yeri, temizyada atık su olduğu tespit edilir ve cihaz ile kırmadan noktanın tespiti yapılır. Bazı durumlarda kişinin tecrübesine dayalı olarak cihaz kullanmadan tespit yapılabilir. İşimizin garanti olası nedeni ile bu tespit elektronik cihazlar ile yapılması sizin yararınıza olacaktır.


Leave a Reply

*

captcha *