Su Kaçağı Bulma

Su Kaçağı Bulma

Su kaçakları evlerde en korkulan ve başımıza gelmesini hiç istemediğimiz arızaların başında gelmektedir. Su kaçağını anlamak bazen zordur, hemen kendini belli etmeyen kaçaklar, yavaşça sızarlar, ilerlerler ve en sonunda damlacıklar halinde veya bulundukları yeri ıslatarak kendilerini gösterirler. Eğer pis su giderlerinden oluşan bir kaçak var ise, olduğu yerde koku ve renk değişimine lekelere sebep olur, yok eğer temiz su borularından oluşan su kaçağı ise böyle bir sorun yaşanmaz ama ıslaklık ve rutubet baş gösterir. Hemen önlem alınmazsa başımıza daha büyük işler açılır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsak yapacağımız tek şey hemen bir tesisatçıya müracaat ederek onarmasını sağlamak olmalıdır. Su kaçağı bulma, eskiden olduğu gibi duvarların veya olan yerin kırılmasına gerek kalmadan bilgisayarlı, kameralı, görüntülü sistemlerle kolaylıkla tespit edilmekte ve arızanın giderilmesi de kolaylaşmaktadır.

Su kaçaklarının başımıza çok dert olduğu ve istenmeyen durumların yaşanmasına neden oldukları hepimizin malumu. Bu durumlardan kurtulmak artık çocuk oyuncağı gibi bir şey diyebiliriz. Çünkü günümüzün tesisat firmaları çağın getirisine ayak uydurarak ellerinde son sistem cihazlar bulundurmakta ve bu cihazlar sayesinde su kaçaklarının tam yerlerini bularak tesisatı onarmaktadırlar. Kameralı ve görüntülü bilgisayarlı olan cihazların kullanımı da yetişkin personel gerektirmektedir. Bu alanda deneyimi olan ve cihazları kullanmasını bilen kadroları bünyesinde barındıran firmalar, müşterilerinin memnuniyetini ön planda tutmakta ve yaptıkları her işin sonuna kadar takipçisi olmaktadırlar. Su kaçağı tespiti, sorun olmaktan çıkmış ve onarılması da basit hale gelmiştir.
Su Kaçağı Bulma
Kaçaklar için özel olarak üretilmiş kimyasallar kullanılarak kaçak yeri kapatılmakta ve aynı yerden bir daha kolay, kolay su kaçağı yaşanmamaktadır. Kullanılan kimyasalların yan etkisi olmamakta ve borular için uzun vadede sorun teşkil etmemektedir. Su kaçağı bulmada yenilikçi tesisatçılarla yapılan iş birliği neticesinde büyümeden önlenen ve hemen onarılabilen problemlerden sayılmaktadır. Günümüz teknolojinin son hızla ilerlediği ve her gün bir yeniliğin sunulduğu günlerdendir. Hızına yetişemediğimiz teknolojik yenilikler, hayatımızı kolaylaştırmakta ve sorunların üstesinden gelmemize yardımcı olmaktadır.

Su tesisatlarınızda oluşan farklı türdeki kaçaklar birçok bakımdan sıkıntılar verdiği gibi binalarımızda ki taşıyıcı kolon kiriş ve demirlerin oksitlenerek zaman içinde çürümesi demektir. Çürüyen demirler taşıyıcı görevi yaptığından arızanın zaman bırakılmadan yâda kendiliğinden ortaya çıkmasını beklemeksizin mutlaka profesyonel firmalardan yardım alınarak yer tespitinin yaptırılması sizin yararınıza olacaktır. Unutmayın ki bu sorunu zaman bırakmanız halinde bir başka deyişle oturduğunuz dalı kesme gibi bir şeydir. Bu konuda ne kadar kendimizi geliştirir ne kadar bilgi edinirseniz o kadar sonuca erken varırsınız. Ekiplerimizce tespit yapılan mahallerden alınan görüntülerde de birçok binada su sızıntılarından kaynaklı kiriş ve kolonlardaki betonların döküldüğü ve demirlerinde iyice paslandığı, dokunulduğunda elimizde kaldığı görülüyor. Bu durumun en önemli sebebi önemsemediğimiz bu türden su akıntılarıdır.


Leave a Reply

*

captcha *