Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Bu sorunun cevabını en iyi son sistem gelişmiş cihazları kullanmasını bilen ve kendini yenilemiş tesisatçılar bilir. Su kaçakları her zaman can sıkan ve bizi üzen arızaların başında gelir, çözüm arayışları içinde iken hemen en yakın tesisatçılardan destek almalı ve kırılıp dökülme yaşanmadan oluşan su kaçaklarının önüne geçilmelidir. Kırmadan su kaçağı bulma sorusunu sorduğunuz tesisatçılar size bunun çok kolay olduğunu, ellerinde artık gelişmiş cihazlar olduğunu söyleyecek ve sizi rahatlatacaklardır. Gerçekten de eskini kaçak bulma yöntemleri artık tarihin tozlu rafları arasında kaybolup gitmiş ve gelişmiş cihazların kullanılması ile evde kırılıp dökülme yaşanmadan su kaçaklarının tespit edildiği bir döneme gelmiş bulunmaktayız.

Bilgisayarın hayatımızın her yerine girmesi bizim işlerimizi de kolaylaştırmış ve her konuda destek aldığımız bilgisayarlar ile tamirlerimiz ve onarım işlerimizde aynen su kaçaklarında olduğu gibi çabuk ve döküntü yaşanmadan gerçekleşmeye başlamıştır. Kırmadan su kaçağı bulma bu konuda yetişmiş elemanların kadrolarda yer alması ile gerçekleşen bir uygulamadır. Bilgisayar kullanımını bilen ve bu konuda eğitilmiş elemanlardan oluşan tesisatçı kadroları ile işlerin ne çabuk ve kolay olduğunu görünce şaşıracak ve tabii ki sevineceksiniz. Deneyim ve tecrübe ve bunların gelecek nesillere aktarılması, her alanda olduğu gibi tesisatçılıkta da önemlidir. Eskiden babadan oğla geçen bu işlerde deneyimin aktarılması ve bunu teknoloji ile birleştirilmesi gerekmekte ve bunu başaranlar da yaşamlarını sürdürebilmektedirler. Yoksa onlar da gün gelir yok olup giderler.

Su kaçaklarının yaşanmasını elbette ki kimse istemez, ama olmaz diye de bir şey yok. Bir gün sizin de başınıza böyle bir sorun gelirse, hemen size en yakın güvenilir, kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiş tesisatçılarla iş birliği içine girmeli ve yapılanların neticesinde memnun kalarak, kırılmadan su kaçaklarının nasıl tamir edildiğini görmelisiniz. Kırmadan su kaçağı tespiti konusunda uzmanlaşmış tesisatçıların her zaman sizin emrinizde olduğunu bilmek rahatlamanıza ve işin üstesinden gelineceğini bilmenize yardımcı olacaktır. Yapılacak şeylerin kolaylaşması teknolojinin getirisidir ve her alandaki gibi burada da teknoloji son sözü söylemektedir.
Kırmadan Su Kaçağı Bulma
Su kaçakları problemleri çeşitli sebeplere dayalı değişik sebepleri olmakla birlikte birde bunların tespit yöntemleri vardır. İnsanlar tatbikî sorunlarını en kısa sürede ivedi bir şekilde işin çözülmesini ister. Hepimizin isteyeceği şeydir çözümün pratik olması. Geçmiş yıllarda kullanılan yöntemler ile bu tespitler zor olmakla birlikte kesin sonuçlar alınamayabiliyordu. Genellikle tespitler tahmini yapılır, müşterinin onayı alınıp belli noktalarda seramik veya duvarlar kırılırdı. Manuel el ile su basılan tulumbalar ile en fazla 8-9 bar basınç verilerek su sızdırmazlık testleri yapılmaktaydı. Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile beraber elektronik su jetleri ile 50-60 bar basınçlara kadar sisteme su ve hava basabilen pompalar devreye girmiştir.

Tabi ikitesisatları bu kadar yüksek basın verilmiyor. 10-15 bar arasında tesisat içindeki sıkıntının ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Fakat bu pompalar sadece basıncı artırmaktadır. Ayrıca basınçtan dolayı ortaya çıkacak sesleri dinleme ve yer tespitini noktasal olarak bulmak için sese uyumlu akustik dinleme ve görüntüleme cihazlardatespit işinin olmazsa olmazların dadandır. Su sızıntılarında evinize gelen ekiplerimiz ilk evvela sıkıntının temiz yâda atık suda mı olduğunu tespit eder ve ardından kaçağın tam noktasını cihaz kullanarak bulur. Bu işlem esnasında hiçbir şekilde kırım tahribat yapılmaz. Yaklaşık 30 dakika ile 1,5 saat arasında tespit yapılır. (İstisnai durumlar hariç) ardından o nokta kırılır ve tamiri yapılır. Böylece döşeme fayans boya gibi tamirat işleri en aza indirilmiş olur.


Leave a Reply

*

captcha *