Bina Dışı Su Kaçağı

Bina Dışı Su KaçağıApartman toplantılarında sürekli dile getirmemize, onca şikâyete rağmen bina dışı su kaçağı sorunumuzu hala çözemedik. Aynı durumu iki yıl önce de yaşamıştık. Tekrarlayan su kaçağı sorunu tanıdık usta vasıtasıyla çözülmeye çalışılınca başarılı olamadı ve sorun tekrarladı. Onca toplanan para çöpe gitti anlayacağınız. Herkesin sinirleri laçka oldu ve apartmanda çeşitli tartışmalar yaşandı. Tanıdık diye ayarlanan ustanın sorunu kökünden çözmeye yarayacak yeterli ekipmanı olmadığı için apartman sakinlerince aynı hataya düşmek istemiyorduk.

Zaten yöneticimizi seçme aşamasında da çeşitli sorunlar yaşamıştık. İki aday başa baş gitti ama Ahmet Bey, Semra Hanım’dan bir fazla oy farkla yönetici oldu. Şimdi çözülmeye çalışılıp da halledilemeyen bina dışı su kaçağı sorunu Semra Hanım için bir koz haline geldi. Ve daire daire dolaşıp, bu sorunun bu kadar uzamasının müsebbibi olarak kendisinin yönetici olarak seçilmemesini ima etmeye başladı. Son toplantıda artık kimsenin birbirine güveni kalmadığından herkes kendi bulduğu tesisatçıyı sundu. İçlerinde herkesin karar kıldığı bir firmada uzlaştık ve artık kimse bu seçimden ötürü pişman değil.

Bina dışı su kaçağı tespit etme sorununda iyi bir firmanın önemini bir kez daha anlamış bulunduk. Zira büyük sorunlarda tam donanımlı bir firma ile anlaşmadığınız sürece sorunun daha da büyüyeceğini anlamış olduk. Velhasıl kelam, bir önceki tanıdık usta sorunu çözmek için çeşitli yollara başvurmuş olsa da bina dışı su kaçağı sorununun hasarlarını daha da artırmış, anlık çözüme kavuşmuş olsak da ilerleyen zamanlarda sorun daha da artarak herkesi çok zor bir duruma sokmuştu.
Bina Dışı Su Kaçağı
Meğer teknoloji ne kadar ilerlemiş de haberimiz yokmuş. Anlaştığımız yeni firma çeşitli ekipmanları ortaya çıkardığında hepimiz çok şaşırdık. Robotlarla ve görüntüleme cihazlarıyla bina dışı su kaçağının yerini noktasal tespit edip, anında müdahale ettiler. Bir önceki tamiratta karşılaştığımız kırma, parçalama, gürültü ve gürültünün getirdiği rahatsızlıkla karşılaşmadık. Üstelik çok kısa bir zamanda fevkalade bir hizmet ile karşılaştık. Semra Hanım’ın tek rakip olarak gördüğü Ahmet Bey dışında, bu iyi tesisat firmasını bulan Erdem Bey’i de rakip görmesi işleri biraz kızıştırdı tabi. Bakalım ne olacak.


Leave a Reply

*

captcha *