Su Kaçağı Uzmanı

Su Kaçağı UzmanıSu kaçakları, bazen pis, bazen de temiz su borularından olur, temiz su borularından olanlar yine bir derece rahatlatıcıdır ama pis su borularının kaçakları hem etrafa kötü kokular yayarlar, hem de boyaların renk değişiminde sebep olurlar. Su kaçağı sıkıntısı yaşayanlar iyi bilirler ki, her ikisi de istenmeyen sonuçlar doğurur. Benim başıma geldi, oturma odamın duvarından geçen temiz su borusu mutfağa gidiyormuş, bir televizyon seyrederken duvarımda ıslaklık fark ettim. Ertesi sabah ilk işim, tesisatçımı çağırmak oldu, eğer üstüne varmaz ve önem vermezsem, biliyorum ki etrafındaki eşyalara bile su kaçağı zarar verir, onların küf ve rutubet kokmalarına sebep olur. Bu yüzden çabuk davrandım ve tesisatçımdan yardım istedim. Koşarak geldiler ve bilgisayara yardımı ile su kaçağının olduğu yeri noktasal olarak bulmayı başardılar.

Yabana atmayın su kaçağı uzmanı bulması zor iştir, bilgi ve deneyim gerektirir, etrafa zarar vermeden, duvarları kırıp dökmeden sadece cihaz yardımı ile sızıntının olduğu yeri bilmek eğitim işidir, bilgisayar kullanmayı bilmek lazımdır. İşinde usta olan kadrolarla müşterilerine hizmet vermeyi ilke edinmiş ve kaliteli işçilik bakımından ödün vermeden çalışan tesisatçılar gerekir. Neyse ki benim iş birliği içine girdiklerim böyle çalışan tesisat firmalarından biri idi. Su kaçağının yerini belirledikten sonra kaçağı kesmek için hemen oraya özel olarak imal edilmiş bazı kimyasallar döktüler ve kaçağın olduğu yeri tamamen içten sıvayarak kapattılar.

Her anlamda gözüm kapalı güvenebileceğim bu tesisatçılara benim hep işim düşüyor, bana olmazsa anneme mutlaka bir iş için gerekiyorlar ve dediğim gibi kaliteli işlerini bildiğim için onları bütün yakınlarıma rahatlıkla tavsiye edebiliyorum. Mesela petek temizliğinde benim ve annemin vazgeçilmezi onlardır. Petek temizliği de kolay olmayan ve ustalık gerektiren bir olaydır. Kullanacağın malzemelerin modern olması, işe yaraması, zamandan kazanmak için gerekir, ayrıca, iş ne kadar uzarsa, sıkıntı ve masraf o kadar büyür. Bunun için en büyük destek teknoloji olmalı ve gerektiğinde onu kullanmaktan kaçınılmamalıdır. Bütün dünyada örneklerini gördüğümüz ve hayatı pratikleştiren aygıtlar neden bizlerin de yardımcısı olmasın ki?

Leave a Reply

*

captcha *