Su Kaçağı Tespiti İstanbul

Su Kaçağı Tespiti İstanbulTıkanan tuvaletler insanların başına kabus gibi çökerek sorun yaratır, nasıl açılacağı bilinmez, ortalık batacak diye korkulur ve hemen açılmazsa nasıl bir koku etrafa yayılacak diye endişe edilir. Tuvalet açma yöntemleri aslında tesisatçılar tarafından bilinir ve düşünülen hiçbir korkuya artık yer yoktur, zira teknoloji gelişmiş ve cihazlar da her zaman ki gibi gelişerek, tesisatçıların yardımına koşmuştur. Bu cihazlar ile tıkalı olan tuvalet kolaylıkla, kırılmadan açılabilir. Ucunda görüntülü kamera sistemi olan bir alet tuvalete sarkıtılır ve noktasal olarak tıkalı yer bulunur, hemen bu işlerde kullanılan yeni imal edilmeye başlanmış kimyasallar dökülür ve tuvalet tıkanıklığı da ortadan kısa zamanda kalkmış olur.

Tesisatlardaki tüm problemler istenmeyen problemlerin başında gelir, ama korkunun ecele faydası olmaz ve eninde sonunda bizim de başımız tesisatımız yüzünden derde girebilir. Aynı benim başıma geldiği gibi. Duvarımda gördüğüm ıslaklık canımı o kadar sıktı ki, hemen duvarların yıkılacağını ve bir sürü tadilat ile uğraşacağımı düşünmeye başladım. Ancak bir arkadaşımın önerisi ile su kaçağı tespiti istanbul firması ile tanıştım ve bütün karabasanlar üzerimden kalktı. Her biri alanında eğitimli olan kadroları ile yardımıma koşan firma elemanları, artık su kaçağını bulmak için duvar veya başka yerlerin kırılmasına gerek olmadığını anlattılar bana. Bilgisayarlı son sistem modern cihazlar, kaçağın yerini kırmadan buluyormuş ve onarım gerektiğinde bile duvarlarım kırılmayacakmış. Ne kadar sevindiğimi kelimeler ile anlatamam. Gerçekten de dedikleri gibi oldu ve su kaçağımı o aletler ile bularak kapatmayı başardılar.

Onlara bir soru yönelttim, ne zamandır kafamı kurcalıyordu: Klozet tıkanırsa nasıl açılır? hiç merak etmeyin onun da kolayı var dediler ve tıkalı klozetleri de cihaz yardımı ile kolayca açtıklarından bahsettiler. Bunu yapmak için bile klozet yerinden oynamıyormuş. Gelişen teknolojinin nelere kadir olduğunu öğrenmek, içimi ferahlatmıştı. Ama aynı performansı her tesisatçıdan da beklememek lazım, herkesin aynı gelişmiş yöntemleri kullanıp kullanmadığını öğrenerek tesisatçı çağırmakta fayda var diye düşünüyorum. Kendini yetiştirmiş, uzman kadroları bünyesinde barındıran, müşteri memnuniyetini ön planda tutan tesisatçılar her zaman tercih sebebi olacaktır.

Kırmadan Cihazla Su Kaçağı Bulma

Su tesisat borularının geçtiği her yerde ;görüntülü cihazla su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Patlak olan nokta bulunup ,tamir onayı alındıktan sonra işleme başlanmaktadır. Burada görev çalışma ekibine düşmektedir. Su kaçağı bulma ekibinin asıl görevi; kaçağın yerini bulup tamirat ekibinin oraya gelerek ,boruyu tamir etmesini sağlamaktır. Su kaçağı noktalarının belirlenmesi öncelikle ekibin bilgi ve becerisine dayanır. Bu ekiplerin eğitimleri ,kullandıkları tekniklerdeki becerilerinin artması  su kaçağı firmalarının görevidir.

Su sızıntısı yapan yerleri belirlemede en etkili ve yaygın yöntem ses dinlemedir. Gaz izleme tekniği hariç bütün su kaçak bulma teknikleri; su sızıntısının çıkardığı sesten hareket ederler. Zemin üstünden boru dinlenerek, sesin en yüksek olduğu bölge bulunur. Şehir şebekelerinde zemin sert olduğundan iyi sonuçlar alınır. Bina dışındaki kaçaklarda ,zemin yumuşak toprak ve çeşitli bitkilerden dolayı ses algılanmaz. Boru döşemek için açılan kanalları doldurmak için gelen malzeme başka bölgeden geldiği için zeminin eski durumu bozulacaktır ve ses duyulmayacaktır.

Ses dinleme metodunun avantaj ve dezavantajları aşağıda belirtilmiştir.Dezevantajlar kötü olmasına rağmen su kaçaklarının %80 ‘i ses dinleme ile bulunur. Su kaçağı teknisyenleri daha kolay yoldan bitkilerin gelişimi, toprağın nem durumu, don ve kar olaylarını inceleyerekse su kaçağı noktalarını bulurlar.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Öncelikle tespit yapılacak olan dairenin giriş suyunun bina şebeke suyundan ayrılması gerekir. Daha sonra musluk ve vanalar kapatılır. Bunun amacı tesisat içerine uygulanacak basınçtan dolayı makinalın zarar görmemesidir. Yapılan işlemde musluk ve vanalar kontrol edilerek herhangi bir sızdırmanın kaçak olduğu düşünülmemesidir. Aksi durumda dairede kaçak olduğu düşünülüp manometre denilen düşüşe inanıp saatlerce kaçak bulunmaya çalışılır. Temiz su tesisatında kaçak olmadığına varılırsa pis su uygulama yöntemine geçilir. Üst katın banyosundan sızan su tavanda renkli lekeler oluşturuyorsa  pis su kaçağı olma olasılığı yüksektir. Toplu yaşam alanlarının en büyük sorunlarından biri olan toplu kullanılan mahal alanlarda yaşanan rutubet ne nem gibi sorunları kimse üstüne almamasıdır. Bizlerde firma yetkilisi olarak amacımız bu tür sorunları teknolojik yollardan çözerek hizmet kalitesini attırmaktır hedefimiz..

Leave a Reply

*

captcha *