Su Kaçağı Tespit Fiyatı

Su Kaçağı Tespit FiyatıGeçenlerde banyoda elimi yüzümü yıkarken bir ne göreyim, başımın üzerinden su damlacıkları bana doğru gelmekte. Şoka girdim tabii, ilk elde insan ne yapacağını şaşırıyor ve panikliyor. Nede olsa en sevilmeyen ve insanın başına gelince ürküten bir durumla karşı karşıya kalmıştım. Hemen üst kat komşumun kapısını çaldım, yazık onun da hiç bir şeyden haberi yoktu tabii. Büyük olasılıkla lavabo giderindeki bir tıkanıklıktan benim banyoma doğru su kaçağı vardı. Bu bizim tahminimizdi aslında ve biz iki komşu kabuslar içinde başımıza kötü şeyler, kırılma, yıkım v.b. geleceğini düşünerek hemen bir tesisatçı arayışı içine girdik. Bize en yakın, daha önce bir kez işimin düştüğü bir tesisatçıyı çağırdık. Önce sorunun belirlenmesini, sonra da kırmadan su kaçağı tespit fiyatı belirlemesini istedik.

Meğer işler artık bizim bildiğimiz gibi değilmiş, her şey bilgisayarlar sayesinde çok kolaylaşmış ve düşündüğümüz gibi hiçbir yerimizin kırılıp dökülmesine de gerek kalmayacakmış. Ellerinde bulunan bilgisayarlı son sistem gelişmiş cihazlar ile bizim tesisatçımız, önce su kaçağının olduğu yeri noktasına kadar belirledi, hiçbir yerimiz kırılmadan yapılan ve su kaçağı bulma fiyatı çok uygun olan bu onarım işine geçildi.

Kendini yetiştirmiş ve işinde uzman olan tesisatçımız, bizi bilgilendirmek için hemen konuyu anlatmaya başladı; kameralı görüntülü bu cihazlar ile su kaçağının olduğu yer anında bulunuyor ve tespit işlemi bittikten sonra da onarım çalışmalarına hız veriliyor. Benim banyoma komşumdan akmaya başlayan su Allahtan temiz su giderinin tıkanmasından kaynaklanmış ve tavanımda su izi kalmayacakmış, bu da sonrasında boya işlemi gibi bir sorunla karşılaşmayacağım anlamına geliyordu. Su kaçağı tespitini kaç paraya yaparlar bizim düşündüğümüzün çok altında idi ve inanamadık. Neyse, daha sonra tesisatçımız kaçak yerini bulduktan sonra elindeki bu iş için üretilmiş kimyasalları uygun bir yerden tesisatın içine dökerek tıkanıklığı açmaya başladı ve inanılır gibi değil, ne komşumuzun evinde, ne de benim evimde hiçbir yer kırılmadan hem gider tıkanıklığı bulundu hem de kısa sürede bu tıkanıklık açıldı ve biz bu işler için akıl almaz derecede uygun bir fiyat ödedik.

Su kaçakları fiyatları belirlemek yâda sabit fiyat diye bir seçenek olmadığı gibi işin tamirine ve cinsine göre değişkenlikler vardır. Örneğin normal büyük ölçek deki ev ve iş yerlerinde Su kaçağı arıza tespit fiyatları 150-200- tl arasında değişmektedir. Büyük ölçekli işletmeler veya alt yapı tesisatları (fabrika, antrepo, avm ) gibi büyük alanlarda bu fiyatlar 250-1000 tl aralığına kadar çıkmaktadır. Bu tespitler atık su, temiz su, kalorifer, yangın tesisatı, gibi birçok tesisat türünde görülmektedir. Su sızıntı tespit fiyatının yanı sıra birde bunların tespitinin ardından tamir için çıkarılacak maliyetlerde bir o kadar önemelidir. Bina içi veya daire iç tesisatlarında arıza temiz sudan kaynaklı bir arıza ise borunun plastikmi yoksa demir borumu olduğu tespit edilir.

Plastik boruların tamiri demir boruya nazaran daha kolay ve çabuk yapılabildiğinden daha ucuzdur. Ayrıca demir su borusu borularının tespiti sırasında eğer boru çürümüş testlerde sıkıntı yaşanmaktadır. Kaçak tespitlerinde özellikle temiz su kaçaklarında basınçlı hava karışımı ile test ve aramalar buna uyumlu akustik dinleme ile yapıldığından çürüyen borunun test esnasında daha çok yırtılma yapmasına sebebiyet verebilir. Atık su tesisatlarında su kaçağı tespit fiyatı belirlenirken yine temiz su tesisatında olduğu gibi bir çok işlem aynıdır. Atık sularda basınçlı ve akustik dinleme yerine kamera ile pimaş içi izleme sistemi kullanılır.Bu sistem mideye salınan endoskopi benzeri bir sistem ile sıkıntı çözülmeye çalışılır.Kameralı sistem tespit fiyatı yine temiz su tespit fiyatına yakın fiyatlardadır.

Leave a Reply

*

captcha *