Su Kaçağı Tamiri

Su Kaçağı TamiriUzun yıllar boyunca tesisatçı olarak çalıştım. Bir sürü firmayla tanışıp, iş yaptım. Ancak son çalıştığım yerde yaşadığım sorunlar iyice artmaya başlayınca o firmayla yollarımızı ayırmaya karar verdik. Birkaç hafta dinlenip çalışmama kararı aldım. Sonraları adını tesisatçılık hayatım boyunca sık sık duyduğum bir tesisat firmasının eleman aradığını duydum. Zaten boştaydım ve bu işle ilgi baya deneyimim vardı. Hemen başvurdum. Bana kısa süre sonra geri dönüş yaptılar ve işe alındığımı söylediler. Tabii ki çok mutlu olmuştum. Hemen iş başı yapmak istiyordum. Söyledikleri tarihte işe başlamak için gittim.  Hangi onarma işini yapmaya gittiysek iyi bir memnuniyet almadan dönmüyorduk. Bir gün bir telefon gelmişti ve emniyet müdürlüğünde su kaçağı tamiri yapılması gerekiyormuş. Müdürümüz hemen bir ekip hazırlayıp emniyet müdürlüğüne yolladı.

Bu ekipte ben de vardım. Binaya vardığımızda arka kapıdan içeri girmiştik. Bizimle görevli polis memuru bizi su sızıntısı tamiri yapacağımız yere götürdü. Biraz fazla hasar vardı çünkü sızıntı pek görülecek bir yerde değildi. Biz yine de sızıntının yerinden tam emin olmak için bir cihazla yerin kesin tespitini yaptık. Onarmaya başladık. Polis memurlarının memnun kaldığı yüz ifadesinden belli oluyordu ve biz polislerle iyi bir sohbet kurmuştuk. Olabildiğince hızlı davranıyorduk çünkü onları da işlerinden alı koymak istemiyorduk. Ama hızlı olmak kadar işini hasar yapmadan, ortamı temiz kullanarak yapmak da çok önemliydi. Bunlara dikkat ediyorduk tabii ki. Polisler bize iyi ki bizim gibi insanlarla tanıştığını ve bundan sonra tesisat gerekli hangi iş olursa bizi çağıracaklarını söylediler. Çok mutlu olmuştuk. Zaten hangi iş olursa olsun, kişi kendi emeğinin karşılığını alınca çok mutlu olur zaten ama bunun yanında söylenilen birkaç güzel söz bizi o işi yapmaya öyle motive eder ki biz en iyisini yaparız.

Biz biraz daha onardıktan sonra evde su sızıntısı tamirini bitirmiştik. Ve polislerden duyduklarımız bizi çok mutlu etmişti.  İşimizi halledip emniyet müdürlüğünden çıkarken her iki taraf da çok memnun kalmıştı. Aile sıcaklığı veren bu firmayı çok seviyorum.

Leave a Reply

*

captcha *