Su Kaçağı Bulan Firma

Su Kaçağı Bulan FirmaKendime ait olan evimde bundan bir süre önce bir su kaçağı olacağını düşündüm. Aslında haklı olduğumu da sonradan öğrendim. Ama ben bu durumda ne yapacaktım? Herhangi bir şekilde su kaçağı bulan firma nereden bulacaktım? Bununla ilgili olarak küçük araştırma yapmaya karar verdim ve sonra da son derece kurumsal olan bir firmayı davet ettim. İşinde uzman oldukları zaten her hallerinden belliydi. Bana da aynı zamanda bazı bilgiler verdiler. Su kaçağı bulmak aslında bundan uzun zaman önce olsaydı, belki en uzman olan veya işini en iyi yapmakta olan ustalar tarafından bile kolay bir şekilde bulunan bir iş değildir. Ancak günümüzde artık gelişmekte olan teknoloji ile birlikte son derece özel olan araçlarla bu işin adeta bir çocuk oyuncağı kadar kolay olduğunu bende bizzat görmüş oldum. Özellikle de evime gelen firmanın yaptığı işlemler gerçekten de son derece özel olan işlemler olmuştur. Çünkü bende biliyorum ki, önceden teknolojik olan sistemlerin olmaması veya kısıtlı olması nedeniyle su kaçağı olan bölge kırılarak bulunmaya çalışılırdı. Bazen de rutubetli olan bölgeden çıkmaz ve neredeyse tüm bölgenin kırılması gerekirdi. Bunu bende birçok kez yaşamak zorunda kaldım. Bunları bildiğim içinde işini en iyi yapan firmayı davet ettim.

Yukarıda saymış olduğum tüm kırılma işlemleri falan da aynı zamanda çok yüksek maliyetli olmaktaydı. Ayrıca da zaman kaybını da elbette unutmamak gerekiyordu. Evime davet etmiş olduğum su kaçak tespiti yapan firma personeli akustik ses aracıyla bu işi yaptılar. Son derece özel olan bir sistem olduğunu ifade edebiliriz. Bu yöntemde normal suyun borudan akış sesinin belirli olan bir frekansta algılanması sağlanıyor. Kaçak olan suyun sesi ise normal olarak farklıdır. Bizler bunu normal olarak veya belli bir araç olmadan algılayamayız. Ancak makine sayesinde olduğunu ben de görmüş oldum. Zaten bu makine sayesinde de yanlış olan yerin kazılması da ortadan kalkmış oluyor.

Her ne kadar makine ve teknoloji sayesinde yapılmış olsa bile, profesyonel olan ve alanında uzman olan bir firmadan yardım alarak çözüm buldum. Su kaçağının olduğu yeri bulduktan sonra ise gerekli şekilde müdahale ettiler ve bir daha yaşanmaması için de gerekli olan tedbirleri alarak evimden ayrıldılar.

Su kaçağı bulan firma: Su kaçağı bulma tesisat sektöründe yeni bir dal gibi kendine yer açmıştır. Su tesisatları ve atık su borularından veya yağmur yâda yalıtım noktalarından kaynaklı değişik su sızdırma problemleri günümüz hayatında sık görülen bir problemdir. Konuyu daha anlamak ve buna göre çözümler üretmek aslında bir tık kadar size yakın günümüzde hemen hemen her evde internet mevcuttur. Araştırmacı insanlar sorunlarının cevabını /90 internetten öğrenebilmektedir. Hatta ve hatta işin mali boyutunu dahi çok yakın rakamlarla bulma şansı vardır. Evimizde veya iş yerinde oluşabilecek sızıntı ve kaçaklar için internet ortamında çok farklı ve değişik şekillerde bu sorunu çözebilecek firmalar aranmaktadır.

Serbest piyasa şartlarında çok farklı fiyatlar ile karşılaşabiliriz. Araştırma yapılırken su kaçağı yapan firmanın sabit telefon adres ve vergi mükellefi olup olmadığı, Bir hafta yâda bir ay sonra aradığınızda yerinde bulabileceğiniz, işinde ne kadar başarılı olduğu ve kaç yıllık firma olduğu gibi bilgi almanız sizin yararınıza olacaktır. Mümkünse başka bir referansını araştırınız. Sıhhi tesisat ve doğalgaz piyasasında çok farklı fiyatlar ve farklı kalitede işler yapılmaktadır.Web sitelerinde gördüğümüz 70 tl 50 tl gibi gayri ciddi firmaların ilanları mevcuttur. Bu gibi firmalar evinize bir sefere mahsus gelir ikinci defa daha bulamazsınız. Tesisatınızda kaçak araması yapan ustaların tecrübesi çok önemlidir. Maalesef piyasamızda bu tecrübeden uzak sadece cihazı kullanmadan başka bir tecrübesi olmayan kişiler usta olarak çalıştırılmaktadır. Bu tür kişilerin sizlere vereceği bilgilerin doğruluğu tartışılır.

Örnek olarak tesis atlarınızda kullandığınız borularınız max 16-20 bar arası test basıncıdır. Fakat bu işi bilmeyen ustalar bunu 50 bara kadar basarak kaçak aramaktadırlar. Belki de normalde temiz su tesisatınızda kaçak yok fakat bu basınç uygulandığından ek yerinde başka bir sızıntı ortaya çıkabilir. Su kaçağı tespiti yapılırken kaçağın temiz veya atık su kaçağı olduğu birçok tecrübeli usta tahmin edebilir ve buna göre yol haritası çizer. Sizler de böylece daha hızlı bir şekilde bu sıkıntıdan kurtulursunuz. İnternette araştırma yaparken 3-5 firmadan fiyat aldığınızda ortalama bu işin bedelini öğrenmiş olursunuz. Unutmayın çok ucuz yâda çok pahalı fiyatlar çok iyi yapar diye düşünmeyin. Mutlaka azda olsa araştırınız. Marmara tesisat olarak çalışanlarımız bina inşaat temelinden montaj kısmına kadar işinin ehlidir. Tüm bu tecrübe üzerine dijital makine cihazlar ile sizlere daha iyi hizmet vermektedir.

Leave a Reply

*

captcha *