Su Kaçağı 2015 Tespit Fiyatları

Su Kaçağı 2015 Tespit FiyatlarıBugün hemen herkesin üstelikte her zaman için başına gelebilecek olan bir olaydan bahsetmek isterim. Bundan birkaç ay öncesinde evimde su kaçağı olduğunu fark ettim. Ancak doğal olarak bunun nereden kaynakladığını bulmak ise son derece zor olan bir durum olarak karşıma çıktı. Bende bu durumda alanında gerçekten de uzman olan ve işini de en iyi şekilde yapmakta olan bir firma bulmaya ve ondan yardım almaya karar verdim. Ama aklıma yine aynı şekilde hemen herkesin, her zaman için geldiği soru geldi. Acaba su kaçağı 2015 tespit fiyatları nasıldı? Bildiğiniz gibi su kaçağı ev ya da iş yerlerinde her zaman sizlerin de başına gelebilecek olan bir olaydır. Önemli bir tesisat sorunu olduğunu ben de başıma geldiği zaman bizzat anlamış oldum. Ayrıca yine tahminime göre su kaçağı işini çözmek eskiden olduğu gibi de son derece zor olan bir durum olmasa gerek diye düşündüm. Haklı da çıktığımı evime çağırmış olduğum kurumsal firma sayesinde zaten gördüm.

Davet ederek evime çağırdım tesisat firması aynı zamanda da son derece profesyonel olduğunu zaten hemen belli etmiş oldu. Modern cihazlar yardımı ile hiçbir yeri kırıp dökmeden ve de oldukça kısa sürede su kaçağının olduğu yeri tespit ettiler. Daha sonra ise su patlağı tespit fiyatı ile ilgili bilgi almak istediğimiz söyledim. Aldığım cevaplar aslında bu soruyu neden sorduğuma da cevap oldu. Öncelikle aldığım profesyonel yardımı aklıma getirdim. Eski yöntemler olsa belki de evimde birçok yerin kırılması gerekecekti. Bu bile başlı başına bir maliyet demekti benim için.

Bunun önün geçtiğimi düşündüm ve firmaya da bu nedenle teşekkür ettim. Çünkü diğer türlü olsa alacağım cevaplarda bir de kırıp dökme ve ardından da geriye toplama işleri olacaktır. Bu nedenle de ekstra maliyet olacaktı. Tüm bunlardan da kurtulduğum için son derece uygun olan fiyatlarla işimi yaptırmanın da ayrıca yine oldukça keyifli olduğunu da görmüş oldum. Ne olursa olsun işi uzmanına bırakmak en doğru seçim olmaktadır.

İstanbul ve yakın civarı için ilçeler ve semtlerde geçerli su kaçağı tespit fiyatları iş yeri, konut, fabrika gibi değişik yapılarda tespit fiyatları farklıdır.

1) konutlarda su kaçağı tespit fiyat: Müstakil ve çoklu daire apartmanlarda su kaçağı bulma fiyatı verilirken su kaçağının net olarak hangi daireden olduğun bilinmiyor ise belki bir değil 2-3 daireye de bakmak gerekebilir. Binada daireler her katta 2 daire ve üzeri ev mevcut, banyo ve mutfaklar birbirine yapışık diğer bir değişle sırt,sırta ise kaçak her iki daireden olabilir. bU durumda su kaçağı tespiti zaman açısından uzayacağından fiyatlarda otomatik artacaktır. Örneğin 1 daire için su kaçağı tespiti 150-200 TL aralığında ise Eğer 2 daire birden kontrol ediliyorsa fiyat 2×150=300 TL dır. Yerin durumuna göre ıskonto yapılabilir. Tespit yapılırken temiz su ve atık su kontrolü yapılır. Sıkıntı temiz sudan çıkması halinde bunun birde tamir fiyatı vardır. Boru plastik boru ise tamir ortalama50- ile 70 TL arası değişebilir. Problem atık su da ise bu durumda tamir fiyatı daha yüksek çıkabilir.Bazen alt yapı pim aşları değişmesi gerekebilir.Maliyet fiyatı olarak 50-750 tl fiyatlara kadar çıkabilir.(Dairenin metre karesi banyo wc sayısı ve metraja bağlı)olarak fiyatların eksi artı çıkma durumu olabilir.

2) İş yerlerinde su kaçağı tespit fiyatı: İş yerlerinde ofis, büro, konut türü işyerlerinde tespit fiyatları normal daireler ile çok fazla farklılık göstermez. Eğer iş yeri içinde musluk, wc sayısı çok fazla değil ise fiyatlar yukarıdaki gibidir.

3) Fabrika ve büyük ölçekli işletme su arıza tespit fiyatı: Bu tür büyük işletmelerde su kaçağı tespit etmek oldukça güçtür. Bazen günün tümünü bu gibi yerlerde tespit tüm gün sürebilir. Fabrika gibi işletmelerde tesisat hattı dış bahçelerden geçtiği gibi özellikle yangın hidrat hatların kaçaklar sık görülür. Ses dinleme cihazları bu derinlikte su kaçağı tespiti güçleştiğinden fiyatlar 250-1000-1500 TL ve üzeride çıkabilir. (Bu tür kaçaklar için önceden bilgi alışverişi yapılarak fiyatlandırılır.)

Leave a Reply

*

captcha *