Su Borusunda Kırmadan Onarım Nasıl Yapılır

Su Borusunda Kırmadan Onarım Nasıl YapılırSu Tesisat boruları kaliteli olmaması veya tesisat ustası hataları nedeniyle veya borunun kalitesiz olması sonucu borunun kaynak ek yerlerinde kaynak olamaması veya borunun su basıncına tam olarak dayanıklı olmaması sonucu boruların yüzeylerinde basıncın verdiği zarar sonucu su borusunda patlamalar meydana gelerek su tesisat kaçaklarının meydana gelmesine neden olmaktadır. Su tesisat kaçakları genellikle sıcak su hat borularında çıkmaktadır. Çünkü tesisat boruları sıcak suyun geçmesi sonucu borunun ısınıp genleşmesi sonucu boruda ısınıp genleşmeden dolayı hatalar iyice meydana çıkarak bir zaman sonra su tesisat borularında patlama  yaparak evinizin veya işyerinizdeki fayans veya parke altındaki su tesisat borularındaki suyun dışarı çıkması sonucu hem kendi daire veya işyerinizin zarar görmesine hem de alt kattaki dairenin tavanından su akıtmasına neden olur. Çünkü tesisat borusu patlağı bir süre geçtikten sonra gözle görülmeye başlar bunun nedeni  betonarme binalarda suyun geçişi daha yavaş olduğu için suyu emerek bir zaman sonra su damlacıklarının alt kattaki dairenin tavanından damlamasına veya kendi dairenizin parke ve duvarlarında ıslanmalar meydana gelmesi ile birlikte su kaçağı ancak bu şekilde anlayabilmekteyiz.

Günümüz teknolojisine bakılarak karşılaştırma yaparsak şayet eskiden bu tarz su kaçaklarının çok nadir olması şaşırtıcı bir durum olarak karşımıza çıkabilmektedir. Çünkü eskiden kaliteli malzeme ve işçilik sonra su tesisat borularındaki kaçak olma olasılığı bir hayli az olmaktaydı, Fakat günümüzde yeni binalarda dahi bu su sızıntılarıyla bir hayli karşılaşmaktayız, çünkü mütehatin almış olduğu kalitesiz malzeme ve kalitesiz işçilik, sonra bu sorunlar karşımıza çorap söküğü gibi binanın birçok yerinde bu şekilde arızalar meydana gelmektedir. Su tesisat arızaları bazen ise mahallenizin ana hat su borularındaki yüksek basınç olması sonucu ve de geceleri su kullanımının azalması sonucu su borularındaki basınç gündüz vakitte göre iki kat daha fazla basınçlı olduğu için borularınızın iyice basınç karşısında zayıflaması sonucu su sızıntılarının meydana gelmesine neden olmaktadır. Su tesisat borularınızı yeni yaptırdıysanız eğer kendi su vananınız su basınç düşürücü taktırarak suyun basıncını kontrol ederek hem evinizdeki su ile çalışan çamaşır makinası,bulaşık,kombinizin,su arıtma cihazı vb. cihazlarınızın arıza görmemesini sağlayabilirsiniz.

Su tesisat kaçak işlemleri nasıl öğrenebiliriz derseniz şayet su kaçaklarını eskiden suyun akış yönüne doğru tahmini kırarak bulunma yöntemine gidilirken. Günümüzde su kaçakları hangi boruda veya noktasal olarak su patlağı nerede diye söylersek su kaçaklarını görüntülü cihazlar ile su sızıntılarını hem görüntülü hem de akustik su patlağı dinleme cihazı ile su kaçaklarını daire veya işyeri veya yangın hattı su kaçakları, sulama sistemleri su kaçaklarını kırmadan noktasal tespitini yapmak artık mümkün hale gelmiştir.

Uzman ekip ve son sistem su kaçak cihazları ve birçok su tesisat cihazlarımız ile sorununuzu bizle paylaşarak su tesisat ile ilgili bütün sorunlarınızı kısa sürede servis elemanlarımız ile hızlı güvenilir bir işlem ile sorunlarınızı çözmekteyiz.

Leave a Reply

*

captcha *