Su Borusu Tıkanıklığı

Su Borusu TıkanıklığıNedense en sevmediğim şeyler hep benim başıma geliyor, geçen gün de klozetim tıkandı, ne yaptıysam çözüm bulamadım ve etrafı pis kokular sarmadan hemen bir tesisatçıdan yardım istedim. Geldiği zaman elinde benim hiç görmediğim aletler vardı ve anladım ki benim tesisatçım, teknolojiden yararlanmasını biliyor. Klozet Tıkanıklığı Açma hususunda yardım rica ettiğim firma elemanları, bu aletler yardımı ile klozetimin tam olarak neresinin tıkalı olduğunu, klozetimi yerinden oynatmaya bile gerek duymadan bulmayı başardılar. Sonra da içine hortum gibi bazı aletleri sokarak tıkanıklığı açmayı denediler ve en sonunda da özel hazırlandığını söyledikleri kimyasal maddeleri dökerek tam olarak klozetimin açılmasını sağladılar.

Aynı sistem, Su Borusu Tıkanıklığı için de geçerliymiş, bilgisayarlı cihazlar ile su borularının nerden tıkanmış olduğunu bulabiliyorlarmış. Bizlerin korkulu rüyası olan evlerin tesisat problemleri yüzünden yıkılıp kırılması artık tarih olmuş da bizim haberimiz yok. Gelişen teknoloji,sen nelere kadirsin, hayatımızı ne kadar kolaylaştırıyorsun, ama teknolojiyi bütün tesisatçıların aynı şekilde kullandıkları da söylenemez tabii. Hala eski yöntemlerle çalışan ve ortalığı inşaat şantiyesine çeviren tesisatçılar da yok değil. Ama burada iş bize düşüyor, akıllı davranarak yenilikçi tesisatçıları bulmalı ve işlerimizi onların güvenli ellerine bırakmalıyız. Unutmamalıyız ki bütün bu konfor, biz insanlar için geliştirilmiş, neden yararlanmasını bilmeyelim ki.

Lavabomda uzun zamandır nazlı bir akış, suyun giderken zorlanması gibi sıkıntıları hissediyordum zaten ama geçen gün artık hiç gitmemeye başlayınca aklımda kalan tesisatçıların numarasını çevirdim ve lütfen gelin ve beni bu dertten artık kurtarın diye ricada bulundum. Geldiklerinde yaptıkları işlem aynıydı, yine bilgisayarlı cihaz, yine hemen tıkanmış lavabonun incelenerek yerin belirlenmesi ve hemen çözüm aşamasına geçilmesi doğrusu ya beni hiç şaşırtmadı, çünkü zaten onların işlerine ne derece hakim olduklarını biliyordum ve güvenerek yardım istemiştim. Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır dendiği zaman onlardan başka güveneceğim bir tesisat firması yok. Hem güler yüzlü hizmet ediyorlar, hem fiyatları uygun ve hem de etrafa hiç zarar vermeden işlerini bitirip kısa sürede geri dönüyorlar, daha ne isteyelim ki?

Leave a Reply

*

captcha *