Pimaş Tıkandı Ne Yapmalıyım

Pimaş Tıkandı Ne YapmalıyımPatlayan su borularının başımıza ne işler açtığı bilinmektedir, sırasında evlerimi sular altında bile kalabilir ve hemen çare bulunması gereken bir konudur. Bu sene yazlıkta bizim başımıza böyle bir problem geldi ve bahçe duvarından giden su borusu patladı. Bu yüzden bütün bahçe sular altında kaldı ve iyi ki içerde değil de bu sorun bahçede oldu diye sevinmeye başladık, ama o kadar su ziyan olup aktı ki, üzülmemek elde değil tabi. Hemen bildiğimiz bir tesisatçıyı çağırdık ve patlayan boruyu onarmasını sağladık. Su patlağı bulma kolay bir iş değildir, hele duvarların içinde olduğu zaman, bir çok tesisatçı hemen duvarı yıkmayı ve patlak yeri bulmayı düşünüyor. Ama biz şanslı idik, bizim çağırdığımız tesisatçı duvarı yıkmadan son model cihazı ile su borusunun patladığı yeri buldu.

Yazlıklarda sorun hiç bitmez, biraz oturursun eme uzun süre sorunlarla boğuşmak zorunda kalırsın. Eskiyen pimaş borusu da tıkanmış ve başımıza daha çok iş açmaması için tesisatçımızı çağırdık yine. Pimaş tıkandı ne yapmalıyım konusunda bizim elemanlar usta olmuşlar, yine aynı metod yardımı ile pimaşın nereden tıkandığını buldular ve özel olarak hazırlanan bir maddeyi pimaşa dökerek tıkanıklığı sona erdirdiler. Kuru yapraklardan tıkanmış bizim su borusu, zaten çoğunlukla atık maddeler tarafından tıkanıklıklar yaşandığını ustamız söyledi.

En güzel ısınma metodu olan yerden ısıtmaların temizliği de artık sorun olmaktan çıktı. Özel aletlerin yardımı ile yerden ısıtma sisteminin tüm boruları teker, teker temizlenmekte ve içlerinde biriken çamurlaşmış tortular kısa sürede alınmaktadır. Eğer istenirse kullanılacak özel kimyasallar da bu işi görmektedir. Yerden ısıtma temizliği korkulacak bir işlem değildir, evinizin hiçbir yeri kirlenmeden temizlik sağlanmaktadır. Temizlenen boruların içinden geçen su çabuk ısınacağı için, yakıt tasarrufu sağlayacaksınız. Yerden ısıtma makinesi denilen özel imal edilmiş makineler tarafından yapılan temizlik işlemi sırasında, tesisat içindeki çamur tabakası alınır ve ısı kaybınız da bu sayede sona erer. Uygun fiyat seçenekleri ve bazı firmaların kampanyaları ile bu temizlik işlerini çok ucuza yaptırmanız olasıdır.

Leave a Reply

*

captcha *