Pimaş Boru Açma Yöntemleri

Pimaş Boru Açma YöntemleriEn korktuğum iş dün başıma geldi ve bir de baktım ki tuvaletim tıkanmış, pis sular gitmiyor ve etraf kötü, kötü kokmaya başlamış, bu konuda benim yapabileceğim hiçbir şeyin olmadığını anladım ve hemen güvendiğim ve son sistem modern aletlerle çalıştığını bildiğim, yakınımızda bulunan bir tesisatçıyı aradım. Yardıma gelen 2 kişi, çok güler yüzlü ve işini bilerek yapan elemanlardı. Tuvalet kağıtları veya saç gibi bazı atık maddeler yüzünden tıkandığını düşündüğüm tuvaletimin tıkanıklığını gidermek için, önce büyük bir hortum saldılar, hortumun ucunda bazı materyaller vardı ve onun yardımı ile tıkalı alanı buldular ve özel olarak bu iş için imal edildiğini söyledikleri bazı kimyasalları tuvaletin içine döktüler, az bir zaman sonra tuvaletten gelen seslerden anlaşıldığı üzere tıkanıklık giderilmişti bile. Başımızın en büyük derdi olan tuvalet tıkanıklığı açma da bu kadar kolay halledildiği için çok mutlu olmuştum.

Binaların bir çok yerinde kullanılan plastik borular vardır ve genel olarak bunlar pimaş diye adlandırılır. Binamızın yan tarafında yağmur sularının gitmesi için döşenmiş olan pimaşlar tıkanmış ve gelen sular duvara sızıntı yapmaya başlamış. Giderek kendini belli eden bu su kaçağının önüne geçmezsek, başımıza daha büyük işlerin açılacağını anlayarak, apartman yöneticisi ile beraber tesisatçımızı yardıma çağırdık. Pimaşlar, kuruyan yapraklar ve gelen pislikler yüzünden tıkanmış meğer. Tıkalı yeri bulmak için bilgisayarlı kameralı cihazlardan yardım alan tesisatçımız, yeri belirledi ve oraya döktüğü kimyasal maddelerin yardımı ile kırıp dökmeden tıkalı pimaşımızı açtı. Pimaş boru açma yöntemleri konusunda da maharetlerini sergileyen tesisatçımız, bizden tam not almayı başardı.

Hiç kimse bir tıkanıklık yüzünden evinde her hangi bir yerin kırılmasını istemez. Bunun için de işini bilerek ve teknolojiden yardım alarak yapan tesisatçılara gereksinimimiz var. Kırmadan su kaçağı bulma, gerçek anlamda uzmanlık işidir, tecrübe ve bilgi işidir. O cihazları kullanabilme yeteneği ister, eğitilmiş kadrolar ister, bu anlamda bize tardım edecek tesisatçıların var olduğunu bilmek, insanın içini rahatlatıyor ve güven veriyor.

Leave a Reply

*

captcha *