Pimaş Tıkanıklığı Açma

Pimaş Tıkanıklığı Açma

Yağmur Suyu giderlerinde, banyo ve mutfaklarımızda en sık kullanılan boru türü pimaşlardır. Eskinin paslanan, kırılan, çatlayan borularının yerine üretilen bu borular uzun ömürlü olmalarının yanında hafiftirler ve kullanım kolaylığı saplarlar. Bazen güneş ile ısıdan yamulurlar, bazen kullanım hatalarından dolayı bir şeklide tıkanırlar ve başımıza iş açarlar. Bazen de pis su giderlerinin içine atılan tuvalet kağıtları yüzünden pimaş adı verilen bu PVC borular tıkanır ve açılması sorun yaşatır. Pimaş tıkanıklığı açma deneyimli personeller ile kırık dökük olmadan yapılır ve tıkalı bölge keşfedilerek hemen açılması yoluna gidilir. Genellikle kurumsal olan firmalar ve kendini yetiştirmiş olanlar bu işleri kırılma yaşanmadan, evlerimizi inşaat alanına dönmeden başarabilirler.

Deneyimli personellerle hizmet veren tesisat şirketleri pimaş tıkanıklıkları içinde son sistem gelişmiş cihazları kullanmakta, görüntülü bilgisayarlar ile tıkalı bölgeyi bularak çözüm önerileri sunmaktadır. Pimaş tıkanıklığı nasıl açılır özel geliştirilmiş robotlardan faydalanılır ve robotlar tıkanmış olan yeri bulduktan sonra açma işlemi için ya vakum veya tazyikli su kullanırlar ve böylece tıkanıklık giderilmiş olur. Sorunu ortadan kaldırırken en az hasarın oluşması için çaba sarf eden firmalarla iş yapmak, sizi üzmeyecek ve bu aslında sıkıntı veren durumdan kurtaracaktır. Eski yöntemi kullanan tesisatçılar, hemen ellerine kazma kürek alarak ortalığı kırıp dökerler ve olmadık masraflar açılır başımıza. Bu durumlara düşmemek ve astarı yüzünden pahalı olan tamiratlara girişmemek için iş bilen tesisat firmaları ile çalışmak gerçek bir ayrıcalıktır.
Pimaş Tıkanıklığı Açma
Görüntüleme robotları denilen robotlar, tıkalı pimaş borularının içine gönderiliyor ve tıkanıklık açılsın diye bazen o bölge yıkanıyor, bazen de içeride biriken moloz veya inşaat artıkları veya değişik atık maddeler, parçalanarak kırılıyor ve yine bol su ile giderlere gönderiliyor. Tıkalı pimaş açma önemlidir ve bilgi ve birikim ister, kırık dökük olmadan yapılmasını istediğiniz her işte uzmanlardan yardım almayı alışkanlık haline getirmeli ve bu sayede en az sıkıntı ve masraf ile bunlardan kurtulmalısınız. Profesyonel destek ile her iş kolaydır unutmayın. Pimaş giderleri insan vücudundaki damarlar gibidir.

Damarlardan bir tanesinin tıkanması sonucu vücudumuzda kalp krizi ve ölümlere kadar varan sonuçlar doğurmaktadır. Tesisat hatlarında durum insanın damar yapısına çok benzemektedir. Ana hatlar veya dağıtım borularında meydana gelebilecek bir tıkanma yerin durumuna bağlı olarak tüm tesisatı kullanımaz bir duruma sokabilir. Damar tıkanıklığında kalp cerrahalrı tarafından yapılan anjio ilemi ile tıkalı damar gerekirse önce görüntelinir ve sonrada açılır. Atık su tesisatında bizler de kalp cerrahıları tarafından yapılan işlemin hemehemen hemen aynısı kamera ve robot sistemeler kullanarak taıkalı tesisat hattını açıyoruz.


Leave a Reply

*

captcha *