Peteklerin Yarısı Isınmıyor

Peteklerin Yarısı Isınmıyor

Kış aylarında bize konforlu bir ısınma sağlayan kalorifer sisteminde bir sorun olursa bu konforlu yaşam kâbusa dönebilir. Kalorifer sistemlerinde en çok karşılaşılan sorun peteklerin ısınmaması sorunudur. Kışın buz gibi havasında petekler ısınmıyorsa biz de ısınamayacak ve soğuktan titreyeceğiz. Bazen de peteklerin yarısı ısınmıyor olacaktır. Petekleri ellediğimizde bazen üst kısımlarının bazen de alt kısımlarının soğuk olduğunu görürüz. Yarısı ısınmayan peteklerde sorun farklıdır. Eğer peteğinizin üst kısmı ısınmıyorsa bu peteğinizde hava olduğunun habercisidir. Ama alt kısmı ısınmıyorsa peteklerin dibine tortular çökmüştür ve ısınmıyordur. Peki, böyle durumlarda ne yapmamız gerekir? Peteğinizin üst kısmı ısınmıyorsa peteğin havasını alacaksınız. Bunu purjör anahtarıyla purjör tıpasını açarak kolaylıkla yapabilirsiniz.

Peteğin alt kısmı ısınmıyorsa peteklerin temizlenmesi gerekir ama bunu kendiniz yapamazsınız. Petek temizliğini mutlaka tesisat ekibi yapmalıdır. Firmamıza peteklerin yarısı neden ısınmıyor diye bildirirseniz ekibimiz hangi yarısının olduğunu soracak ve alt yarısının ısınmadığını öğrenince hemen size randevu verecektir. Ekiplerimiz randevu saatinde size gelerek peteklerinizi temizlemeye başlayacaktır. Ama her yer kirlenecek diye endişe etmenize gerek yok. Çünkü firmamız son teknoloji modern cihazlar kullanarak bu işlemi yapmakta ve petekleri sökmeden temizlemektedir. Doğal ve kaliteli kimyasallar da kullanarak her türlü kiri, tortuyu ve çamuru temizlemektedir. Bundan sonra petekleriniz daha verimli çalışacak, daha az enerji tüketecek ve daha çok ısıtacaktır. Siz de daha az doğalgaz faturası ödeyip daha güzel ısınacaksınız.

Böylece peteklerin yarısı ısınmıyor, eyvah ne yapacağım diye kendinize dert etmeyin. Bu son derece modern ısınma sisteminin elbette bazı problemleri olacaktır. Ama bu problemler kısa sürede giderilebilir olmaktadır. Hatta hava alma gibi sorunları siz bile çözebileceksiniz. Yapmanız gereken belli zamanlarda peteklerinizi kontrol etmektir. Petekler ısıtıyor mu, yarısı soğuk mu, bunları kontrol ederseniz sıcak ve rahat bir kış geçirebilirsiniz. Firmamız her türlü sorununuzda sizin yanınızdadır. Günün her saati müşteri temsilcimizi arayarak sorularınızı sorabilir veya arıza bildirebilirsiniz. Müşteri memnuniyeti ilkesiyle çalışan firmamız hızlı ve kaliteli hizmeti en uygun fiyatlarla vermekte ve ödeme kolaylıkları sağlamaktadır.

Leave a Reply

*

captcha *