Peteklerin Altı Yarıdan Aşağı Soğuk

Peteklerin Altı Yarıdan Aşağı SoğukArtık hemen herkesin ısınma şekli olarak doğalgazı seçmesinin ardından aslında farklı olan sorunların da ortaya çıktığını görebiliyoruz. Bunların en başında belki petek sorunları geliyor. Birçok kişi tarafından her zaman bilinen bir durum yakın bir zamanda benimde başıma geldi. Evimde peteklerin altı yarıdan aşağı soğuk şeklinde bir sıkıntım olduğunu fark ettim. Üstelik bunu anlamak için kombinin ısı sıcaklığını bile yükselttim ama halen daha aynı sorunun devam ettiğini gördüm. Abu durum aslında son derece farklı olan bir durumdu. Çünkü peteklerimin üst kısımlarında herhangi bir sorun yoktu. Ama alt kısımları maalesef beni sıkıntıya sokacak kadar soğuk olmaya başlaşmıştı. Bu durumda da aklıma acaba hava sıkıntısı mı var diye düşünmeye başladım. Daha sonra ise alanında gerçekten de uzman olan bir firmayı aramaya ve elbette onlardan bilgi almaya karar verdim. Çünkü bu iş amatör şekilde yapılacak veya herhangi bir ustaya bırakılacak kadar basit değildi.

Evime kısa sürede gelen firmadan bende aynı zamanda farklı olan bilgilerde öğrendim. Mesela bu tip sorunların başında her zaman için ilk sırada aslında yanlış yapılmış olan tesisat uygulamaları gelmekteymiş. İlk çalıştığı günden bu yana eğer sizlerinde peteklerinizin alt kısmı ısınmıyorsa tecrübeli olan bir ustadan veya en iyi şekilde hizmet veren tesisat firmaların bilgi alabilirsiniz. Ama evinize firma çağırmadan önce de sizlerin peteklerin altı neden soğuk konusunda yapabileceği birkaç konu vardır. Mesela elinize bir anahtar alın ve ısıtma tesisatına bağlı radyatörlerin alt kısmına dokunun. Eğer ısınma sıkıntısı devam ediyorsa emin olabilirsiniz ki, peteklerin artık temizlik zamanı gelmiş demektir. Eskiden olduğu gibi ısıtmıyorsa ve sizlere ısı konusunda sıkıntı çıkarıyorsa peteklerin alt kısmında çamur oluşmuş demektir ve gerçekten de bu sorun büyümende temizliğinin yapılması gerekmektedir.

Bana bunu ileten firmadan öğrendiğim bilgilerin başında bu geliyor. Açıkçası da aynı sıkıntının olduğunu bende sonradan öğrendim. Yani peteklerinizde sizlerin ısıtma sıkıntısı varsa ve de bu sıkıntı hava ile ilgili değilse kesinlikle temizlik zamanı gelmiştir diyebiliriz.

Leave a Reply

*

captcha *