Mutfak Lavabosu Tıkandı Nasıl Açılır

Mutfak Lavabosu Tıkandı Nasıl AçılırPanel radyatörlerin temizliği, yakıt tasarrufu açısından o kadar önemlidir ki, bunu çoğu kimse ya bilmez, ya da göz ardı ederek uğraşmak istemez. Ama gerekli ısıyı alamadığımız peteklerin temizlenmesi şarttır. Yakıtta büyük harcamaların olduğu faturalara yansıyınca anlaşılır ve bu durum tabii ki çok can sıkar. İşte o zaman peteklerimizi temizlemeye karar veririz, Aynen böyle bir durum 2 sene evvel benim de başıma geldi ve petekleri kontrol etmeden neden ısınmıyorum acaba deyip daha fazla yakıta yüklendim ve faturaların bedelleri ağır olunca işin boyutlarsının farkına vardım. Panel radyatör temizleme, kendinizin yapabileceği gibi kolay bir iş olmakla beraber özen ister, dikkat ister. En iyisi benim gibi yapın ve kaliteli işlerinden emin olduğunuz bir tesisat firmasından yardım alın.

Genellikle radyatörlerde bulunan hava, yeterli ısı almamızı engeller, bizler de öğrendiğimiz eski usullerle peteklerimizi temizlemeye çalışır ve vana başlarından açarak su ve hava çıkarmaya kalkarız. Aslında asıl yapılması gereken köklü bir temizliktir ve suyun tamamen boşaltılarak, içeride oluşan tortu tabakasının çıkarılması gerekmektedir. Peki radyatörün havası nasıl alınır dediğinizi duyar gibi oluyoruz. Çağırdığınız tesisatçı sizi bu konuda zaten aydınlatacaktır, ama dediğimiz gibi bütün radyatör sularının boşaltılması ve içerde kalan tortu ve çökeltilerin bir vakum yardımı ile çekilerek gidere boşaltılması lazımdır. Radyatörün içi iyice temizlendikten sonra tesisata tekrar su basılır ve giden sular yerine doldurulur.

Peki özellikle bayanların baş derdi olan mutfak lavabosu tıkandı nasıl açılır diye sorarsanız, onun cevabı da kolaydır. Marketlerden alacağınız kimyasallar geçici çözümler üretebilir ancak hem tesisata hem de musluğunuza uzun vadede zararları olur. Yapılacak en doğru şey, yine işin uzmanı bir tesisatçıya baş vurmak olacaktır. Onlar tıkanıklığın tam olarak nerde olduğunu bulurlar ve getirdikleri kimyasalları dökerek musluğunuzun açılmasını sağlarlar. Yalnız burada bilmeniz gereken önemli bir nokta var, tesisatçıların kullandıkları kimyasallar özeldir ve bu iş için üretilmişlerdir, tesisata, musluğunuza, borularınıza asla zarar vermezler. Bu yüzden endişelenmeyin ve onların yaptığı işlere güvenerek sonuçları bekleyin.

Leave a Reply

*

captcha *