Mutfak Gideri Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Mutfak Gideri Tıkanıklığı Nasıl AçılırSu kaçaklarını bulma konusunda çoğumuz kendi kendimize bir deneyimde bulunmuşuzdur. Evde damlayan bir su sesi duyduğumuzda ilk işimiz onu aramaya başlamak olur. Ancak su kaçağını ya bulamayız ya da bulsakta onaramayız.  Böyle durumlarda yapılması gereken iş bir tesisatçı aramaktır. Zaten girdiğimiz çabanın sonunda bir tesisatçı çağırmak zorunda kalırız. Kendimiz onarmaya çalışırken tesisatımızı daha çok bozarız. Bir geceyi o su sesiyle birlikte geçirip uykusuz kalmak bizlere ders olur ve en yakın tesisatçıdan yardım isteriz. Ancak su kaçaklarını bulma konusunda da her tesisatçıya güvenmek doğru bir davranış değildir. Bu işi uzman derece de yapan tesisatçıyı bulmak önemlidir. Tesisatçımızın işini tam anlamıyla yaptığından ve tesisatımızın kesin olarak onarıldığından emin olmalıyız.

Bunun yanı sıra evimizde mutfak gideri tıkanıklığı da mutlaka başımıza gelmiştir. Mutfak gideri tıkanıklığı nasıl açılır diye internetten araştırma yapanlar bile olmuştur. Bende bu araştırma yapanlardan biriyim. İnternette bulduğum bir yöntemi giderimi açmak için de denedim. Bu yöntem için gidip marketten gider açıcı bir kimyasal madde aldım. Ancak sonuç giderimin açılması olarak değil de gider borusunun delinmesi olarak geri döndü. Daha sonra bir tesisatçı çağırarak giderimi açtırdım. Ancak en başta bir tesisatçı çağırsaydım en azından gider borusu delinmeyecekti ve iki katı masrafla karşılaşmayacaktım. En azından daha fazla zarara girmemiş olmak içimi rahatlatan bir durum olsa da sizlere önerim elinizin hamuruyla tesisatçı işine karışmamanız olur.

Aynı sorunu banyo giderinde de yaşayan çoktur. Banyo giderleri saç, kıl vb. nedenlerden dolayı tıkanabilir. Hatta bu durum banyonuzu su basmasına bile sebep olabilir. Bu yazıyı okuyupta böyle bir durumla karşılaşanlar mutlaka vardır. Kendi imkânımızla banyo gideri tıkanıklığı açma çabalarımız kısa süreli olumlu sonuçlar verebilir ancak sorun tam anlamıyla çözülmez. Sorunu tam anlamıyla çözmek için yapılması gereken işi bilenine bırakmaktır. Bu iş için işletme açan insanlar varken bilmeyenlerin bu işi çözmeye çalışması daha kötü sonuçlara neden olabilir. Sizde böyle bir sorun yaşıyorsanız mutlaka bir uzmandan yardım almalısınız. Giderleriniz daha kötü bir duruma gelmeden bir tesisatçı çağırmalısınız.

Leave a Reply

*

captcha *