Levent Su Kaçağı Bulma

Levent Su Kaçağı BulmaEvlerimizde en çok kullanılan alanların başında banyolarımız gelmektedir. Bütün ev halkının kullandığı bu yerlerde sorun çıkması da muhtemel tabii. Geçen gün oğlum banyoya girdiğinde bana seslendi ve banyo giderinin akmadığını ve suların biriktiğini söyledi. Ben de elimden geldiğince pompa yardımı ile geçici çözüm üretmeye çalıştım ama nafile, az bir zaman sonra banyo gideri tekrar tıkanmaya ve sular birikmeye başladı. Neyse oğlum duşunu aldıktan sonra ben ne yapacağımı düşünürken o anne bizim ustayı çağırsana dedi. Aman ne sevindim anlatamam, ben o ustayı tamamen unutmuştum, hemen telefon ederek güvendiğimiz ve kaliteli hizmetlerinden çok memnun kaldığımız ustamızı çağırdık ve banyo gideri açma konusu bu şekilde sorun olmaktan çıktı.

Oturduğumuz apartman oldukça eski bir bina ve sıklıkla sorun yaşıyoruz, geçenlerde de apartman girişinde çok kötü kokular bizi karşılamaya başladı ve anladık ki kanalizasyon borularında tıkanıklık olmuş. Yine hemen benim işine inandığım tesisatçımıza telefon ettik ve kısa sürede gelerek kanal tıkanıklığı açma konusundaki maharetlerini sergilemesini beklemeye başladık. Tıkalı kanalların açılması gerçek anlamda uzmanlık iş, ya belediyeye müracaat etmeli veya böyle iyi bir ustaya. Yanında getirdiği hortumlar yardımı ile hemen kanalların açılması işlemine girişti ustamız ve sonrasında da bizim daha önce görmediğimiz bazı maddeleri kanaldan içeriye boşaltmaya ve ardında da bol su sıkmaya başladı. En fazla 1 saat gibi süren bu işlemden sonra kanlarlımızdaki tıkanıklık açıldı ve biz de apartman girişimizdeki kötü kokulardan kurtulduk.

Dediğim gibi eski binaların sıkıntıları bitmiyor, biri bitmeden biri başlıyor ve bizleri bunaltıyor. Binamızın yan tarafına düşen bölümde bir ıslaklık dikkatimizi çekti ve yağmur sularının aktığı oluktan levent su kaçağı bulma olduğunu fark ettik. Yine tabii olarak iş ustamıza düştü ve yaprak ve dışarıdan gelen pislikler yüzünden tıkanmış olan yağmur oluğumuzu, özel maddeler yardımı ile kısa sürede açarak bizi bu dertten de kurtarmış oldu. Eğer hemen onarılmazsa, bu gibi sıkıntılar büyür ve başımıza daha fazla iş açılır.

Leave a Reply

*

captcha *