Lavabo Tıkanıklığı Açma Teknikleri

Lavabo Tıkanıklığı Açma TeknikleriGündelik olarak sürmekte olan hayatımızda her zaman için farklı olan sıkıntıları yaşamak mümkündür. Bunların arasında aslında son derece sıkıcı olan bir konudan bahsetmek isteriz. Benimde evimde başıma gelen lavabo tıkanıklığı konusudur. İlk olarak ben bunu gözümde ciddi olarak büyüttüğüm için belki de tam olarak istediğim verimi alamadım. Oysaki lavabo tıkanıklığı açma teknikleri ile ilgili bilgi sahibi olmuş olsaydım bunların hiçbiri başımıza da gelmeyecekti. Lavabo tıkanıklığı neden olur? Aslında bununla ilgili olarak benimde evimde meydana gelen olayı örnek verebilirim. Ama öncelikle bununla ilgili bir tanımlama yapmak isterim. İnşaat zamanından kalan ya da zaman içinde biriken artıklar yağlanmalar nedeniyle tıkanıklık meydana gelebilir. Benimde evimde meydana gelen bu sıkıntı yağlanma sebebiyle olmuş. Bunu bana evime çözüm için davet ettiğim ve işini de neredeyse mükemmel seviyede yapan kurumsal firma çalışanları söylemişti.

İlk olarak aslında lavabo tıkanıklığı nasıl açılır ile ilgili konudan ziyade, başımıza sizlerin de benim gibi bu sorun geldiği zaman en garanti olan yol, uzman olan bir firmadan yardım almaktır. Bildiğiniz gibi lavabo tıkanıklığı olarak bilinen sorun daha çok mutfaklarda meydana gelen bir sorundur. Bunun her zaman için en büyük sebebi yağlanmayla birlikte gider içerisine kaçak yemek artıklarının gitmesi ve bu sebeple de tıkanma meydana gelmesidir. Sık kullanılan lavabolarda tıkanıklık sorunu yaşanması aslında kaçınılmaz olan bir durumdur. Tıpkı benimde başıma geldiği gibi diyebiliriz. Marketlerde bildiğiniz gibi kimyasal olarak satılmakta olan lavabo açıcılar vardır. Kesinlikle bunlardan uzak durmam gerektiğini bende yeni öğrendim. Çünkü bunun aslında geçici olan bir çözüm olduğunu da yine evime davet ettiğim firma sayesinde öğrenmiş bulundum.

Tıkanıklık sorunu yaşadığım evimde birde su kaçağı sorunu ile karşılaşmak istemem. Bunu kimse istemez. İşte bu nedenle de her zaman için basit bir lavabo sorunu olsa bile uzman bir firmadan bilgi almak gerekecektir. En önemli yöntem ve sizlere en iyi tekniğin ise, kameralı olan sistemlerle çalışan firmalardan yardım almak olduğunu ifade edebilirim.

Atık su tesisatları, pim aşlarda tıkanıklıklar nasıl açılır gelin hep birlikte göz atalım. Evimizin veya iş yerimizin atık su tesisatlarında zaman zaman pim aş giderlerinde bazen kullanımdan, bazense alt yapı eksikliklerinden dolayı giderlerden suyun geri tepmesi, vermesi gibi birkaç sorun yaşayabiliriz. Bu tıkanmaların sebep ve çözüm yöntemleri mutlaka vardır. Lavabomuz veya küvetimiz tıkandığında birçoğumuz yeni gelişen sistemlerden haberdar olmadığımızdan sorunları sıkıntı yapmaktayız. Sizlere birkaç maddede tıkanıklığın nasıl açmanız gerektiğinden bahsedecek olursak şöyle sıralayabiliriz. Öncelikle tıkanmaların yaşandığı vitrifiye, süzgeç, duş, küvet, lavabo gibi vitrifiye elemanlarında öncelikle lavabo ve gider borusu arasında uç noktada olma ihtimaline karşı tornavida ile ulaşabileceğimiz veya görebileceğimiz noktayı sökülebiliyor veya çıkarılabiliniyorsa çıkararak uç noktada olup olmadığını kontrol edelim. Ardından bu yöntemler işe yaramıyor ise aşağıdaki teknikleri uygulamanızda yarar vardır.

10) Lavabo açıcı kimyasallar: Lavabo ve gider açmada kullanılan kimyasal kostik ve sıvı kimyasallar ile üzerine sıcak su dökmek kaydı ile tesisatınızı kırmadan açmaya çalışabilirsiniz.

2) Helezon elastik özellikli burgulu susta dediğimiz tel ile açmaya çalışmak. Yine burada tesisata zarar vermeden boru içi dirseklerden dönüş yapabilen kıvrılabilir, esnek çelik tel kullanarak açmayı deneyiniz.

3) Vakum ve tazyikli su ile açma yöntemi: Tesisatınız geriye su veriyor ise tuvalet pompası dediğimiz plastik vakumla vakumlama yapın. Açılmıyor ise çamaşır makinesi temiz su hortumunu gider içine verin ve etrafını bez ile kapatıp sonra suyu açarak basınç uygulayınız. Önemli hatırlatma tesisat bilginiz yok ise bunları son maddeyi uygulamadan internetten yâda bildiğiniz bir firmadan yardım alınız. Çünkü problem büyük ve robot yardımı olmadan açılmayacaktır. Sizler için en kaliteli hizmeti sunan Marmara tesisatı arayarak bu sorunlardan en kısa zamanda kurtulabilirsiniz.

Leave a Reply

*

captcha *