Lavabo Açma

Lavabo AçmaLavabo tıkanıklıkları kaynaklandığı durumlar, çözümleri ve öneriler bahsetmek istiyoruz. Lavabo: banyo içerisinde en sık kullanılan armatürlerin başında gelmektedir. Banyolarda bulunan lavabo, küvet, süzgeç, klozet gibi gider boruları sık sık tıkanmalar yaşanmaktadır. Bina havalandırmalarından çıkan ana pi maşlardan banyo ve tuvalet ayrım boruları arasında en çok rastlanan tıkanmalar görülüyor. Banyo ve havalandırma arası dağıtım borularında sıkça görülen pi maş yerine küçük çaplı gırtlak hortum kullanılmış tesisatlar da bu tür lavabo gider tıkanıklığı olur. Apartman gibi konutlarda yapılan bu türden işçilik hataları bazen büyük maddi hasarlara yol açar.

Atık su borularında bina ortak borusu çapı dikey boruları için en az 100 mm çaplı boru seçilirken dağıtımlar yani daire içi küvet, lavabo, süzgeç gibi giderler eğer tekbir borudan beslenecek ise bu borunun çapı 70 lik diye tabir ettiğimiz çapta olmalıdır. Eğer her biri ayrı ayrı hatlardan beslenirse 50 lik pi maş çekilmelidir. Kesinlikle gırtlak diye tabir ettiğimiz hortum süzgeç haricinde kullanılmamalıdır. Bu tür kullanılan borular zaman içlerinin kireçlenmesi ile beraber lavabolarınızda su gitmemem durumları oluşur. Bunları açabilmek için bazen şiş metal çubuklar gibi cisimler kullanılmaktadır. Kullanılan bu açma yöntemi plastik olan hortumu delebilmektedir. Delinen hortum su sızıntıları yaparak işi daha da vahim haller sokar. Bu gibi durumlarda kendiniz müdahale etmek yerine işin uzmanı kameralı sistem makine robot ile çalışan firmalarla çalışmanız önerilir. Bu konuda deneyimli teknik ekip ve ustalarımızdan yardım alabilirsiniz.
Lavabo Açma
Lavabo giderleri hepimizin malumu en çok sıkıntı yaşadığımız vitri fiyelerin başında gelmektedir. Gider içine verilen veya atılan cisim ve sıvıların türüne bakılmaksızın atılan atıklar birazda biz kullanıcıların hataları sonucu oluşan sıkıntılardır. Bazı gidere atılmayacak atıkların üşenme sebebi ile boru içerinden saç bez peçete vb boru iç çaplarını daraltacak ve suyun gitmesini engelleyecektir. Gidilen servislerin yüzde 50 si bu türden sorunlardan kaynaklıdır. Bina ortak hat boruları ile lavabo arasındaki kısım kendi dairenize ait olduğundan atık gider parçaları ortak çatala takılmak kaydı ile hem sizleri hem komşularınız rahatsız edecek türden su kaçakları ve kötü kokular yayar. Çözüm için aylık sıcak su ve por çözlerle yıkama yaparak belki bir nebze yağlanmayı önleyebiliriz. Marmara tesisat olarak kullandığımız kosnik eritici kimyasal ile kırmadan birçok tıkalı nokta açılabilmektedir.

Kameralı Mutfak Gider Açma

Devamlı kullanılan lavabolar zaman geçtikçe içine düşen saçlar, atılan çay kalıntıları, yağlar, suyun kireci, sabun atıkları ve buna benzer nedenlerden dolayı tıkanabilirler. Evde yaşayanların en çok kullandıkları bölümler mutfaklar ve banyolardır ve kaçınılmaz son sizin de bir gün yakanıza yapışırsa telaş etmeyin ve hemen bizi arayın. Tesisat firmamızla bu tür sorunların üstesinden gelmeye hazırız. Siz tıkalı lavaboyu pompalayarak açmaya veya içine uzun tel sokup bu sorundan kurtulmaya çalışabilirsiniz tabi ama kısa süre sonra yeniden tıkanan lavabonuzla yüz yüze gelmek zorunda kalacağınızı da aklınızdan çıkarmayın. Biz, uyguladığımız formüllerle uzun süreli çözümler üretiyoruz. Kesin olarak tıkanan yeri açıyor ve boruyu ilk günkü haline getirebiliyoruz.
Yukarıda bahsetmeye çalıştığımız çözümlerimizi uygulayabilmemiz için elimizde çok modern cihazlar var. Tıkanmış olan mutfak lavabonuzun içine ön yüzünde kamera olan cihazımızı gönderiyor ve tıkanmanın tam olarak neden kaynaklandığını bularak çalışmalarımıza ve bakım yapmaya başlıyoruz. Kameralı mutfak gideri nasıl açılır tüm gelişmiş ülke tesisatçılarının en büyük yardımcısıdır. Biz de yenilenmeye açık bir firma olarak teknolojiyi yakından takip ediyor ve kendimizi geliştiriyoruz. Elemanlarımızın tümü bu cihazları kullanabilecek kapasiteye sahipler. Bilmeyenleri işe aldığımız zaman da onları kısa bir eğitime tabi tutuyor ve aletleri kullanmasını öğretiyoruz. Her şey sizin işlerinizin aksamaması ve konforunuzu yitirmemenizi sağlamak içindir.

Tıkanan lavabonun içindeki kamera ile neden tıkanmış olduğunu ve nerede tıkanıklık var öğreniyor ve hemen oraya kimyasallarımızla müdahale ediyoruz. Kullandığımız kimyasalların tesisatınıza zarar vereceğini düşünüp endişe etmenize gerek yok. Bunların içindeki maddeler koruyucu içeriklidir ve zararları yoktur. Avrupa standartları gereğince işimizi doğru ve kaliteli yapmaya özen gösteriyoruz, sizin memnuniyetiniz bizim için her şeyin üzerindedir. Sadece arayıp çağrı bırakmanız veya internet sitemize girerek bizimle iletişim kurmanız, yardımınıza koşmamız için yeterli olacaktır, 7/24 hizmet vermek için programladık kendimizi ve resmi bayramlar da bile açığız. Güler yüzlü hizmet anlayışımızdan çok memnun kalacağınızı biliyoruz. Ehliyetsiz kişileri çağırıp da sorunların daha da büyümesine neden olmamanız sizin için en iyisidir.

Yapılması Gerekenler
Atık su boruları özellik ile mutfak atık su giderlerinde atık yağ, meyve ve sebze gibi ürünlerin atık ve çöpleri yağlar ile birleşerek tıkanmaya yol açar. Binalarda aynı güzergahta bulunan daireler için 1. kolon hattı çekilir ve katlarda çatal ile daire bağlantıları yapılır. Mutfak pi maş giderleri yağlanmada hesap edilerek mümkün olduğunca yatay boru kullanılmamalıdır. Yağ ve atık çöpler yatayda boru içini daraltır ve suyun gidişini engeller. Belli yıl aralıklar ile bu pi maş içleri yıkanmalı ve ya kamera ile görüntülenmeli tıkalı noktalar robot ile açılarak görünür ve tazyikli su ile yıkanmalıdır.

Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır

Aile bireyleri tarafından en çok kullanılan yerler olan banyo lavaboları veya mutfak lavaboları tıkandığı zaman bunların temizlenip açılmaları oldukça problemler doğurabilir. Gelişen teknoloji bunun da çaresini bulmuş ve biz tesisatçıların işlerini oldukça kolaylaştırmış. Şimdiki sistemi kullananların da çok iyi bildiği gibi elimizde kameralı ses ve görüntü alma cihazlarımız var ve bu cihazlar bilgisayar kontrolünde çalışıyor. Tıkanmış olan lavabonun içine görüntü alan kameramızı uzatıyor ve neresinin tıkalı olduğunu ve bu tıkanıklığa neyin neden olduğunu anında bulabiliyoruz. Eğer tıkanıklık yakın bir yerde oluşmuşsa onu açmak için farklı bir yöntem kullanıyoruz, derinlerde bir yerde gider borusu tıkanmışsa farklı yöntemle onu açıyoruz.

Mutfak lavabolarının tıkanma sebeplerinin başında yanlış kullanım geliyor ki burada asıl iş ev kadınlarına düşüyor, daha dikkatli davranmalı, kullanılmış yağları, çay kalıntılarını, pirinç ve bulgur tanelerini, sebze ve meyve atıklarını lavaboya dökmemeye ve onu mümkün olduğunca temiz kullanmaya özen göstermelidirler. Banyo giderlerinin tıkanması ise daha başka nedenlerden oluyor, dökülen saç ve vücut tüyleri, lavaboya kaçan iplik ve buna benzer şeyler banyo lavabosunun tıkanması için yetiyor. Şimdi gelelim tıkalı lavabo nasıl açılır sorusunun cevabını vermeye; bu bizim işimiz ve dediğimiz gibi tıkanıklıkları açmanın en pratik çözümleri bizde.

Tıkanmış olan boruları siz pompalayarak açmaya çalışsanız bile kısa süreli çözümler elde edebilirsiniz. Bazen de satılan küçük poşetlerdeki kimyasalları döküp yine tıkanan boruları açmaya çalıştığınızı biliyoruz. Ama önemli olan şudur ki, bu kimyasallar zaman içinde boru ve tesisatlarınızı yıpratacak, çürümelerine sebep olacaktır. Ama bizim kullanacağımız kimyasal maddeler bu tarz bir soruna neden olmazlar çünkü tıkanıklığı açmak ve tesisatı korumak için üretilmişlerdir. Tıkanıklığın yerini tam olarak bulup maddenin ne olduğunu da anlayınca işimiz kolaylaşıyor, hemen oraya kimyasallarımızı zerk ediyor ve bir süre bekliyoruz, sonra da çok bol su dökerek boru çeperlerinde kalan atık maddelerin yıkanıp gider borusundan çıkmasını sağlıyoruz. Bundan sonra lavabolarınızı istediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz, ama çok dikkatli olup, atıkları kaçırmamak kaydıyla…

Yapılması Gerekenler
Lavabo tıkanmaları sebepleri lavabonuzun tıkanmasının bir çok sebepten dolayı tıkanmaktadır. Bina alt yapı tesisatları yapım aşamasında PVC atık su borularının çapları

Örneğin: 12 daireli bir binada lavabo ve mutfak hatları için =100 lük pi maş boru çekilmelidir fakat bir çok binada bu borular 50 illik v e ya 70 lik çekilmektedir. Bu durumda boru iç çapı dar olduğundan çabuk tıkanır. Diğer yapılan hatalardan tesisatlar da aşırı derece boru dönüş köşelerde açık yani 45’ dirsek kullanılmakladır. Böylece suyun hızını daha az kesmiş oluruz ve ayrıca boru içine giden cisimler bu açık dirseklerde kolayca döner . Kapalı dirsekler dönemez ve boruyu tıkar böylece lavabo tıkanır.

Kırmadan Lavabo Açma

Kullanılan tesisatlarda oluşacak en küçük bir arıza b,ile can sıkıntısına neden olur. Su kaçakları, kalorifer tesisatlarında oluşan sorunlar veya pis ve temiz su giderlerinin tıkanması bu sıkıntıların en bilinenleridir. Her hangi bir sebepten dolayı tıkanmış olan lavaboların problemi kabus gibi çöker insanların üzerin, kendi çabaları ile açamadıkları zaman akıllarına lavabolarının kırılabileceği ve yerine yenisini almak zorunda kalacakları gelir. Ama artık işler böyle yürümüyor, kırmak ve sorunun büyümesine neden olmak en son akla gelen çözümlerdir. Biz yeni teknikleri kullanarak tıkanan lavabolarınızı hemen açabiliyoruz. Avrupa ülkelerinin de kullanmakta olduğu kameralı, ses ve görüntü alınmasını sağlayan ve bilgisayar denetiminde çalışan gelişmiş sistemleri, cihaz ve aletleri kullanıyoruz.

İster mutfak lavabonuz, isterse banyo lavabonuz tıkanmış olsun bizim için fark etmez, hemen çağrınıza koşup bu cihazların da yardımı ile tıkanan yeri net olarak buluyor, görüyor ve onu nasıl açacağımız konusunda çalışmalara başlıyoruz. Kırmadan lavabo nasıl açılır bizimle mümkün. İnsanların korkulu rüyası haline gelen tüm tesisat işlemleriniz için buradayız. Lavabo tıkanınca onu onarmanın yolu elbette ki kırılmasından geçmiyor. Yepyeni çözümler varken neden kırarak lavabonuzu kullanılmaz hale getirelim ki? Modern cihazların yardımı ile tıkanıklığın tam olarak yerini buluyor ve sadece bizim gibi yeniliğe açık olan modern tesisatçıların kullandığı özel kimyasallarımızı devreye sokuyoruz. Onların yardımı ile tıkalı olan yer kısa sürede açılıyor, sonra çok tazyikli suyu lavabodan aşağı döküp tüm kalıntıların akmasına ve lavaboyu terk etmesine imkan sağlıyoruz.

Lavabo tıkanıklığı bu kadar kolay ama bazen de yanlış kullanımların neden olduğu tıkanıklıklarla karşılaşıyoruz, atık yağlar, sabun kalıntıları, lavaboya kaçan pilav artıkları, sebze veya meyve çöpleri gibi şeyler tıkanıklığın başlıca sebeplerindendir. Buna bir de suyun kirecini eklersek zaman içinde lavabonuzun tıkanmaması elbette ki kaçınılmaz olacaktır. Bunlara dikkat edip yanlış kullanımdan kaçınırsanız lavabonuzun kolay, kolay tıkanmamasını da sağlamış olursunuz. Ama ne yaparsanız yapın tıkanırsa da size bir telefon veya bir tıklama mesafesi kadar yakın olduğumuzu da aklınızdan çıkarmayın lütfen.

Lavabo Açma Yöntemleri

Lavabonuzun suyu eskisi kadar hızlı gitmiyor ve kötü kokular çıkarıyorsa bilin ki kısa zamanda tıkanacak ve su gideri başınıza iş açacaktır. Lavabo açıcıları veya pompalamayı deneyip de kısa süreli çözümler elbette ki üretebilirsiniz. Pompa kullanarak tıkanıklığı gidermeye çalışmak, tıkanıklığa neden olan maddeleri daha öteler itmekle eş anlamlıdır. Yani çok geçmeden tıkanıklık yeniden baş gösterecektir. Tıkanıklığın boyutları büyükse kullanacağınız kimyasal lavabo açıcılarından da yarar göremezsiniz, aksine borularınız zarar görür ve borularınız çürümeye başlayabilir. Tıkanıklıktan kurtulayım derken, aklınıza hiç gelmeyecek işler başınıza açılabilir, eviniz kırılmalara maruz kalır, döküntülerle uğraşmak zorunda kalırsınız tadilat işlemleri yüzünden cebinizden çok daha fazla paralar çıkabilir.

Bazen de sorunun kaynağı üst kat komşunuz olabilir ve onun tıkanan lavabosu sizinkini de etkiler ve tıkanıklığı siz de yaşarsınız. Bu durumda tıkanıklığın tam olarak yerini bulmak lazım gelir. En hızlı biçimde bu sorunlardan kurtulmanın anahtarı modern cihazları kullanarak tıkanıklık giderebilen tesisatçılardır. Onların tıkalı lavabo açmanın yolları çok farklıdır, bilgisayarlı cihazları ile tıkanıklığın net olarak yerini ve boyutunu anlayabilirler. Bizim şirketimizde de bu cihazlar var ve onları kullanarak tüm tesisat şikayetlerinizi çözüme kavuşturuyoruz. Devamlı olarak gelişen teknolojinin bizlere de çok yararı oldu, sektörün önde gelen firmalarından biri olarak modern sistemlere geçtik ve kendimizi yenileme yolunda çok bilinçli ve önemli adımlar attık.

Açmış olduğumuz internet sitemizde tıkanıklık açma yöntemlerimizden kısaca bahsediyor ve çekmiş olduğumuz videolar sayesinde bilgilenmenizi sağlıyoruz. Kurumsal bir firma olmanın verdiği öz güven ile tıkanıklıklara hemen müdahil olup çok az zaman dilimi içinde giderilmesini sağlamaktayız. Kameralı cihazları tıkalı bölgeye göndererek nereden ve hangi maddeler yüzünden tıkanıklık yaşandığını görebiliyoruz. Değişik formüllerle hazırlanan ve tesisata hiç zararı olmayan kimyasallarımızla tıkanıklık açmak bizim için çok kolay. Onlar tıkanıklığın olduğu bölgeye ulaştıkları zaman hemen atık maddeye nüfuz ederek onu ufalamaya ve küçültmeye başlıyorlar. Sonra biz ya hortumla onları çekip gidere atıyoruz veyahut da tazyikli su vererek tüm atıkları botu çeperlerinden itip yine pis su giderine gönderiyoruz.

Tıkalı lavabo açmak için çok değişik yöntemler kullanılmaktadır:

1) Bildiğimiz kimyasal lavabo çöz ile açma

2) Demir çubuk ile açma yöntemleri

3) Tazyikli su ile açma yöntemleri

4) Kırarak açma yöntemleri

Yukarıda saydığımız açma yöntemleri günümüzde usta olsun yada olmasın denediğimiz yöntemleridir, ve bazıları tesisatı açmak isterken daha çok zarar verecek yöntemdir. Aslında birde bu işi profesyonel olarak  yapan firmalar vardır. Öncelik ile tıkanma nerede ne tür bir tıkanma olduğunu tespit etmek gerekir. Bunun için pimaş içi önce  kamera ile görüntülenir ve ardından müdahale buna göre yapılır. Gerekir ise ikinci bir detektör  kullanılır ve tıkalı noktaların tam yeri tespit edilir. Daha sonra kanal açma robot ile o nokta pimaş kırılmadan açılır. Böylece daha az bir maliyetle kurtarılmış olur.


Leave a Reply

*

captcha *