Küvet Tıkanıklığı Açma

Küvet Tıkanıklığı AçmaEvlerde en çok kullanılan yerlerin başında tuvaletler gelir ve bazen yanlış kullanımdan, atılan tuvalet kağıtları veya saç, kıl gibi atıklardan tuvaletlerde tıkanmalar oluşabilir. Aynen benim kardeşimin yaşadığı gibi bir sorun yaşamak istemiyorsanız dikkatli olun. Kardeşimin yeni satın aldığı ev ile başı dertte, tesisat sorunları bir türlü bitmek bilmedi, en sonunda kendi tesisatçılarımı gönderdim de, olay sıkıntısız bir biçimde sona erdi. Zira daha önce yepyeni evi, gelen tesisatçılar kırıp döktüler ve duvarlar yama, yama oldu, buna rağmen de sorunlar bir türlü çözüme kavuşamadı. Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır konusunda uzman olan benim tesisatçılarım ise, ne bir yer kırıyorlar, ne de bir duvar çiziyorlar. Çünkü onlar bilgisayarla çalışıyorlar ve tıkalı yeri onunla bularak açıyorlar, yani teknolojiden yararlanmasını biliyorlar. En ufak bir tıkanıklık probleminde neden evlerimiz yıkıma uğrasın ki?

Aynı anlattığım şey, su kaçakları için de geçerli, sızan su kaçakları artık kabusunuz olmasın. Yenilikçi tesisat firmaları su kaçaklarının yerini bilgisayarlı cihazlar yardımı ile tespit ederek anında onarıyorlar. Su kaçak tamiri dediğim gibi kabus olmaktan çıktı. Tesisatçıların kullandığı özel bir kimyasal madde var, bu madde su kaçağının olduğu yeri bulunca, içten dışa doğru kapayarak kaçak bölgesini tıkıyor ve uzun süreli çözüm getiriyor.

Benim oturduğum bina oldukça eski, bu yüzden de sorunları, tamirat işleri bir türlü bitmek bilmiyor, tam biri bitti derken bir diğeri başlıyor. Ama olsun bu bizi yıldırmıyor çünkü çok güvendiğimiz bir tesisat firması var ve başımız sıkıştığı zaman hemen onları arıyoruz. Geçen gün apartmanımızın dış cephe duvarında bir ıslaklık oluşmuş, belli ki bir yerden su sızıntısı var, hemen yine onları aradık ve pimaş borusunun tıkanmış olduğunu söylediler. Küvet tıkanıklığı açma bizim işimiz üzülmeyin hallederiz dediler ve işe koyularak bir şekilde tıkanmış olan pimaşımızı, ellerindeki bilgisayarlı görüntüleme cihazı ile gözlemeye başladılar. Tıkalı bölgeyi bulunca da, yanlarında getirdikleri kimyasalları borudan aşağı dökerek biraz beklediler, ardından da bol tazyikli su verdiler ve pimaş borumuz açılmış oldu.

Leave a Reply

*

captcha *