Kombinin Altından Su Kaçırıyor

Kombinin Altından Su KaçırıyorKombi cihazları artık hemen herkesin evinde bulunan araçlar olarak bilinir. Çünkü artık sizlerin de bildiği gibi ısıtma anlamında sadece doğalgazların kullanılmaya başlandığı bir ortamda yaşamaktayız. Ama bu kombilerin de veya bağlantılarının da değişik olan dönemlerde su akıtması veya su kaçakları gibi sorunları olduğu da bir gerçektir. Yani sizlerde her zaman için kombinin altından su kaçırıyor gibi sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durum aslında bir arıza sebebi de olabilir veya güvenliğiniz için normal olan bir durumda olabilir. Bu ayırımı işte kesinlikle çok iyi yapmak gerekiyor. Sizlerin de kombisinde bu tip olan sorunlar olduğu zaman farklı olan sebepleri olabilir. Mesela bunlardan bir tanesi kalorifer tesisatında gereken den çok daha fazla seviyede su eksilmesi olabilir. Normal devre basıncı her zaman için 1,5 bardır. Kombi üzerinde yer alan basınç değeri eğer ki bunun üzerinde ise tesisat tahliye vanasından kalorifer peteğinin üst köşesine bulunan hava alma vidasını da çevirerek bu işi çözebilirsiniz.

Bu konuda yani kombinin altından su kaçağı nasıl durdurulur konusunda bu tip olan bilgiyi de ben evime gelen çok iyi şekilde hizmet vermiş olan kurumsal tesisat firmasından öğrendim. Bir başka sebep olarak da kombinizin tesisat bağlantılarında sorunlar olabilir. Çünkü kombinizin altında bulunan tesisat gibi ve kombi arasında bulunan vana filtre ve bağlantılarında sorun olabilir. Bu durumda kombinin altından su kaçırıyor sorununa neden olabilir. Ancak bu sorunun çözümü kesinlikle yetkili olan servisler tarafından çözülmesi gereken sorunlar arasında yer alır. Sizlerde bu tip olan bir sıkıntı gördüğünüz zaman hemen firmayı aramanız gerekiyor. Aksi durumlara bırakmak ciddi olan sıkıntıları da beraberinde getirebilir.

Son olarak ise öğrendiğim bilgiye göre kombinin genleşme tankı denilen bölümünde problem olabilir. Yukarıda da saymış olduğum tüm bu sebepler her zaman için kombinin altından su kaçırmasına sebeptir. Bu tip durumların çözümü ise kesinlikle uzman olan yetkili servisler olmalıdır. Sizler de her zaman için buna azami şekilde dikkat etmeli ve bu durumları yaşadığınız zaman düşünmeden firmayı aramalısınız.

Leave a Reply

*

captcha *