Kombi Peteklerinin Havası Nasıl Alınır

Kombi Peteklerinin Havası Nasıl Alınırİş yerinde arkadaşlar ile bazen işin yoğun olmadığı aralarda sohbet ederiz ve bir yandan işimizi yapmış bir yandan da birbirimiz ile muhabbet etmiş oluruz. Samimi olduğum arkadaşlarım ile sohbet etmek benim her zaman için ve her ortamda hoşuma gider. Kış mevsiminin yaklaştığı bir hayli de soğuk havaların yaşandığı bu günlerde ısınma ile ilgili bir sohbetin içerisine girmiştik. Bir çalışan arkadaşım kış kapıya dayandı arkadaşlar hem burada hem evde gereken tedbir ve önlemlerinizi alın ısınma ile ilgili dedi.

Ve de unutmayın bizi ısıtan kombidir petektir bunların bakımını yapmak havasını suyunu almak lazım, yani artık radyatörleri ve kalorifer tesisatlarını elden geçirme vakti gelmiştir baylar bayanlar dedi. Düşündüm de çok haklıydı ben bakım yaptırmadım peteklerime ve geçen kış hava dolmuş baya peteklerim akınca suyu anladım anlamasına ama Doğalgaz peteklerinin havası nasıl alınır bilmediğim için herhangi bir şey yapamadım.

Bu düşüncelere dalınca fark ettim sohbet hala devam ediyor. Ben de dedim ki geçen kış benim de başıma geldi kombi peteklerinin havası nasıl alınmalı bilmediğim için biraz sıkıntı yaşamıştım iyi hatırlattınız bu sene bir bilene göstereyim de ısım kesilmesin dedim. Ayşe oradan seslendi ne oldu ki problem neydi dedi. Valla şekerim büyük mü büyük bir problem yoktu açıkçası ama kombiyi çalıştırdığımda peteklerin ısınmadığını gördüm ve büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Epey üşüdüm banyomu yapıp yatayım dedim ama ne gezer benim plan suya düştü.

İnternette yaptığım araştırmalar sonucunda bu konunun kombi petek temizliği probleminden kaynaklanabileceğini ya da herhangi bir arızadan kaynaklanabileceğini gördüm. Ama ihtimal vermedim çünkü bina olarak bakımını yapmıştık. Bende araştırmaya devam ettim. Neden olmuş olabilir diye tüm seçenekleri göz önünde bulundurdum ve bir sayfasının kenarında bir yazı gördüm ve yazının başlığında kombi peteklerinin havası nasıl alınır yazıyordu. O an tabi ya bu yüzden oluyor dedim. Ay iyi bari fark etmişsin de halletmişsin yoksa didin dur ne oldu bu kombiye diye dedi.

Leave a Reply

*

captcha *