Kombi Peteklerinin Altı Isıtmıyor

Kombi Peteklerinin Altı IsıtmıyorIsınmak konusunda herhangi bir sorun yaşamayı sevmediğim için kalorifer peteklerime gereken bakımın yapılmasından yanayım her zaman için. Ve etrafımdaki kişilere de bunu yapmalarını öneriyorum. Benim peteklerim her kış gayet güzel ısınır ve ben de bu ısının keyfini sürerim.  Ancak eve girdiğim zaman her zaman duyduğum o sıcaklığı bugün duyamadım. Üzerimi değiştirdim oturdum yemek yapmaya başladım ama iyice üşüdüm. Gidip kombi ayarlarına baktım her zamanki gibi yanıyor bir sorun yok. Kombi peteklerinin altı ısıtmıyor fark ettim ki.

Hemen birisinden yardım istemeyim önce bir kendim bakayım belki halledebilirim diye düşündüm. Önce ilk etapta ne yapsam diye düşünüp durdum ve sonra aldım bilgisayarı geldim. Sonra internete girdim Kombi peteklerinin altı ısıtmıyor ne yapmam lazım nasıl çözülür diye araştırmaya başladım. Meğer neleri neleri yanlış yapmışım yıllar boyunca ben de fark etmemişim. Hemen bütün petekleri temizleme kararı aldım. Ertesi gün kendime bir yardımcı çağırdım ve birlikte gün boyu peteklerimizi temizledik. Bütün peteklerimiz pislikten çatlama noktasına gelmiş. Temiz sandığım evimin içindeki kombi peteklerim bana gösterdi ki evim çöp evmiş. Artık kış gelmeden evvel dikkat etmem gereken ne var ise kombi temizliği ile ilgili edeceğim çünkü yarısı yanan altı yanmayan kombi canımı sıkıyor.

Kombi peteklerinin altı ısıtmıyor sorunu diye yakınırken ben aslında esas sorunun da temizleme ile alakalı olduğu ortaya çıktı ve ısıtma ile ilgili tüm sorunlarım çözüldü. Peteklerim tertemiz oldu. Kombi petekleri sağlam bakım ister ve gereken bakım yapılmaz ise sorunlar ile karşı karşıya kalınabilir. Bakımı tamam mı ya da temizliği yapılmış ise iyi temizlenmiş mi bunlara dikkat etmek gerekiyor. Çünkü kış günü soğukta petek temizliği hatası yüzünden donarım yine ve benim işime gelmez bu durum. Bir kere sıkıntısını yaşadığım için artık sürekli soğuk havalarda özellikle de sıcaklıkların eksi derecelerin en soğuk ve en şiddetli olanlarında soğuk bir evde oturmamak için daha dikkatli olurum. Bu yüzden de kombi peteklerim sorun çıkarıyor mu çıkarmıyor mu diye de iki kere bakarım.

Leave a Reply

*

captcha *