Klozet Tıkanıklığı Açmak İçin Çözümler

Klozet Tıkanıklığı Açmak İçin ÇözümlerBirçok zaman insanların başına çok ciddi olarak sıkıntı olan ve adeta bir kâbus olan klozet tıkanıklığı son derece önemli olan konuların başında gelir. Bu tip durumlar aslında hemen herkesin her zaman için başına gelebilecek olan durumlar olarak kabul edilir. Gerek evlerde veya gerekse toplu yaşanılan yerlerde klozet sorunları her zaman olabilir. Bu tip olayların meydana gelmesinin aslında birçok farklı nedenleri olsa bile genel olarak tuvalet kâğıdı atma, ıslak mendil atma veya katı olan bir cisim atma gibi sebepler ana sebeplerdir. İşte sizler de bu durumlarda klozet tıkanıklığı açmak için çözümler ararken bazen çok daha büyük olan sıkıntıların da ortaya çıkmasına bilmeden sebep olabilirsiniz. Tüm bu sorunları yaşamamak için ise yapılması en doğru olan yöntem kesinlikle alanında uzman olan teknik bir ekipten destek alınması olacaktır. Bu konuda benimde aynı şekilde başıma geldiği için rahatça ifade edebilirim. Ayrıca son derece mükemmel seviyede ve çok hızlı şekilde de çözüm sunan firmalar olduğundan da kesinlikle emin olabilirsiniz.

Sizlerin de eğer başına benim gibi bir sıkıntı geldiyse ve klozet tıkanıklığı konusunda ne yapacağınızı bilmiyorsanız, kesinlikle sadece bir telefon aramasıyla uzman olan ekibi çağırabilir ve hızlı şekilde sorundan kurtulabilirsiniz. Genel olarak bakıldığı zaman ise aslında klozet tıkanıklığı sebepleri arasında her ne kadar mendil gibi veya kadın pedi gibi durumlar olmasına rağmen belki de asıl sebep bu cisimler yüzünden genleşen asitler oluyor. Bunun çözümünü ise basit ve amatör bir şekilde yapmak asla doğru değildir. Benimde evime gelen ekip aynı zamanda da teknolojik olarak tüm aletleri de sonuna kadar kullanan bir firma olduğu için inanılmaz şekilde kısa sürede sorunu çözdüler.

Sizler de eğer tıkanan klozeti açma yöntemleri arıyorsanız, yapmanız gereken tek şeyin aslında bir uzman ekip çağırmak olduğunu bilmelisiniz. Ancak bu sayede gerçek olan bir çözüme kavuşabilir ve uzun yıllar boyunca sıkıntısız şekilde, tamire gerek kalmadan ve klozet tıkanıklığı sorunu yaşamadan hayatınıza devam edebilirsiniz.

Klozetlerimizin tıkanmaları ve sebepleri, çözüm önerileri için kısa kısa bilgi ve önerilerimizi sunuyoruz. Pvc atık gider boruları içinde en çok kullanılan vitrifiyelerin başında klozetler gelmektedir. Klozetlerde bina ana kolon gider borusu içinden gelen kokunun ortama yayılmaması için klozet içinde es mevcuttur. Tuvalet ihtiyacı sonunda atılan peçete ıslak mendil ve diğer atıklar es ile pimaş arasında takılarak klozet çıkışını kapatabilmektedir. Klozetiniz tıkanmaması için ilk evvela tuvalet kullanımı sonrası klozet sifonun çekilmesi ve rezervuar içindeki su seviyesinin yüksek olduğunu sağlamak gerekir. Tuvalet ihtiyacı sonrası sifonun suyu boşalttığından emin olunuz.Sifon çekildikten sonra suyun tekrar geri geldiğini gördüyseniz sifonu tekrar çekerek basıncı artırın ve böylece tıkanma zorlanarak suyun basıncı ile gidecektir.

Eğer bu yöntem başarısız olur ise klozet gider noktasına pompalama yapınız.Sorun hala devam ediyor ise bu sefer klozeti vidalarından sökerek tesisattan ayırarak tesisat çıkış noktası ve es borusundaki maddeleri temizleyip klozeti tekrar yerine monte ediniz.Sifonu tekrar çekerek problemin çözülüp çözülmediğini gözlemleyiniz. Bu işlemler neticesine göre profesyonel bir servisten yardım almanız gerekebilir. Klozet giderleri bu sebeplerden dolayı iyi bir tesisat ve ustalık ile yapılmalıdır. Borunu eğimi ve çapı, kullanılan dirsekleri açık ve ya kapalı dirsek seçimi tıkanmalarda en önemli faktörlerdir. Atık su yönünde akış açısının ters olması ve çok fazla kapalı 90 derece dirsek kullanımı ile beraber bina ortak mahal boruları devamında bodrum kanal bağlantıları sırası ile birer üst çap olarak kanal bağlantısına kadar büyüyerek gitmelidir. Daha fazla bilgi ve detay için Marmara tesisat ile irtibata geçiniz.

 

Leave a Reply

*

captcha *