Kırık Pimaş Nasıl Değiştirilir

Kırık Pimaş Nasıl DeğiştirilirSize geçen kış başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum, o ayki arkadaş toplantısı benim evimdeydi. Toplamda 12 kişi oluyor,arkadaşlarla hasret gidererek sohbet ediyoruz, zaman geçiriyoruz, ben de elimden geldiği kadar ikram hazırlıklarımı tamamladım ve onların gelmelerini beklemeye başladım. Otururken içimde bir ürperme hissettim ve petekleri elleyince bir de ne göreyim, hepsi de buz gibi. Tevekkeli değil ürpermişim, meğer evin içi buz gibi olmuş, ben iş yaparken bunu anlamamışım. Ne yapacağım, onları nasıl ısıtacağım diye düşünürken kapı çaldı ve kızlardan biri geldi, hemen durumu anlattım ve sizi üşütmemek için ne yapmam lazım dedi. Arkadaşım da, bunun hemen olamayacağını bu günü bu şekilde geçirmek zorunda kalacağımızı söyledi. Rutin olarak 2 veya 3 senede bir yapılması gereken petek temizliği gözümden kaçmıştı ve sonuçlarına katlanmak zorundaydım. Ertesi günü iple çektim ve deneyimli bir tesisatçı bulup peteklerimin güzelce temizlenmesini sağladım ama o gün bir daha aklımdan çıkmadı, arkadaşlarıma ilave kazak ve battaniyeler vererek üşümemelerini sağlamaya çalıştım çünkü.

Tesisat temizliği de aynı petek temizliği gibi önemli ve ihmale gelmeyecek bir husus. Tesisatlarda olagelen bir tıkanıklık, gerekli ısıyı almamızı engelleyecek ve benim durumuma düşmenize neden olacaktır. Bu konuda yaşadıklarımdan yola çıkarak, sizlerinde olması gereken zamanlarda tesisat temizliği ve petek temizliğini yaptırmalısınız diyorum.

Evler yapılırken kullanılan pimaş dediğimiz kalın plastik boruların tıkanması da başlı başına sıkıntı yumağıdır. Bazen inşaat sırasında içlerine kaçan atıklardan tıkanırlar. Bazen de yanlışlıkla delinirler ve su kaçırırlar veya kuru yaprak ve pislikler tıkar ve sorun yaşanmasına neden olular. Sebep ne olursa olsun Kırık Pimaş Nasıl Değiştirilir pimaş aç diyerek gidebileceğimiz güvenilir bir tesisatçımızın olması gerekir. İşinin ehli, tecrübeli, uzman kadroları bünyesinde bulunduran tesisat firmaları, her işin üstesinden gelebilecek kapasitededirler. Yaptıkları işler garantilidir, kaliteli işçilik ve malzeme kullandıkları için de, uzun ömürlü onarım yaparak gönüllerimiz kazanırlar. Plastik boruların gerektiği zaman tıkanıklıklarının giderilmesi, onlar sayesinde kolaylaşır. Teknolojiden yararlanan ve onu kullanmasını bilen ekiplerin yardımı olmadan, tesisat sorunlarından kurtulmamız zor görünüyor.

Leave a Reply

*

captcha *