Kanal Tıkanıklığı Açma

Kanal Tıkanıklığı AçmaKanal tıkanıklığının nerede, kimi bulacağı belli olmasa da hiçbir zaman doğru zamanda gelmez insanın başına. Kardeşim çok genç (yirmi iki yaşında), üç hafta önce evlendi. Dün işyerinden arkadaşlarını evine, akşam yemeğine davet etmiş. Bu onun için çok büyük ve önemli bir olay olduğundan eli ayağına dolaşıyor. O kadar toy ki telaşı bizi güldürse de, bu kadar panik ona zarar verecek diye korkmuyor değiliz hani. Ne yazık ki yeni bir ev alamadılar, şimdilik kiradalar. Hem de daha tutmadan önce gördüğümüzde yıkılmak üzere olan adeta harabe şeklinde bırakılmış, oldukça kötü, tadilatı bir ay boyunca süren bir evde.

Dün öğlen telefonum çaldı, telefonun diğer ucunda kardeşim hüngür hüngür ağlıyor, “ağabey lütfen yardım et” diyordu. Sesini öyle duyunca çok panikledim. Meğerse akşam misafirleri varmış ama klozet tıkanmış, rezil olacakmış, ne olur evdeki alet çantasını alıp, onlara gidip kanal tıkanıklığını açamamış. Gülsem mi ağlasam mı bilemedim. Ona bu işi benim yapamayacağımı, kanal tıkanıklığı açma konusunda uzman insanlar olduğunu anlatım. Kanal tıkanıklığı açma işleminin uzun süreceğini ve fayansların kırılacağını üstüne bir de tadilat yaptırması gerektiğini okumuş internetten. Üstelik arkadaşlarını arayıp akşamı iptal ederse çok ayıp olacakmış peki şimdi ne yapmalıymış.

Hemen kanal tıkanıklığı açma konusunda uzman bir firmayla görüştüm ve adresi verdim. Çok kısa bir sürede adrese varmışlar. Ve sorunu çok kısa bir sürede çözmüşler.
Kanal Tıkanıklığı Açma
Banyodan hiç kırma- parçalama sesleri gelmeyince kardeşim korkarak içeri girmiş ve yüzündeki acıklı ifadeyle ustalara klozeti ne zaman kıracaklarını sormuş. Ustalar bunun üzerine bayağı gülmüşler ve sorunun hallolduğunu, kanal tıkanıklığını açmak için etrafı kırma devrinin çoktan bittiğini, artık tıkalı kanalı direkt gösteren cihazlarla doğrudan müdahale edilebildiğini anlatmışlar ona.

Telefonla beni arayıp, her şeyin çok çabuk ve zararsız bir şekilde hallolduğunu akşam yemeği için hiçbir sorun kalmadığını söyleyip teşekkür etti. Hatta ertesi gün de bizi ağırlamak istiyormuş yemekte. Sanırım bu işte en karlı ben oldum. Kanal tıkanıklığı açma konusunda uzman kişilerle irtibata geçtim ve bir akşam yemeği kaptım.


Leave a Reply

*

captcha *