Kalorifer Borusu Deliğini İlaçla Kapatma

Kalorifer Borusu Deliğini İlaçla KapatmaHiç bilmediğim bir uygulama geçtiğimiz günlerde başıma geldi ve bundan da oldukça mutlu olduğumu ifade edebilirim. Özellikle de hemen her kesimden insanın da başına gelebilecek olan kalorifer borusu sorunundan bahsedebilirim. Ama artık bu konuda kalorifer borusu deliğini ilaçla kapatma yöntemi ile sorunlar kalıcı olarak çözülmeye başlamıştır. Evime konuyla ilgili olarak davet ettiğim firma artık kalorifer kaçakları için hiç kırılma olmadan ilaçlı bir şekilde uygulama yaptıklarını ve sorunu ortadan kaldırdıklarını ifade ettiler. Buna açıkçası ilk olarak şaşırmış olmama rağmen gerçek olduğunu ise uygulamadan sonra bizzat görmüş oldum. Yaptıkları işlemden kısaca bahsetmek ve artık bu konudan sıkıntı yaşayan insanların da aynı şeyi yaptırmalarını önermek isterim.

Öncelikle delinen kalorifer borusu nasıl tamir edilir konusunda sistemin içine gönderilen kimyasal aynı zamanda da kaçak olan noktayı buluyor ve kapatıyor. Kombi eğer su eksiltiyorsa bile bu kaçağın en geç 2-3 gün içinde kapandığını görebiliyorsunuz. Bu son derece gelişmiş olan teknoloji ile birlikte ne benim evim dağıldı, ne de sizlerin bundan sonra evleri adeta şantiye alanına dönüşecek duruma gelecektir. Bu nedenle de son derece önemli olan bu uygulamayı artık hemen herkesin, her zaman için güvenli bir şekilde yaptırmasını isterim. En azından eviniz dağılmamış olacaktır. Bildiğiniz gibi petek tesisatlarında genel olarak patlayan borulardan su sızdırması sonucunda kombinin suyu da düşmeye başlıyor. İşte bu durumda bile firmanın kimyasal şekilde işlem uyguladığını göreceksiniz.

Ancak sizlerin bu konuda bilmesi gerçekten de önemli olan bir konuyu da iletmek isterim. Sizler kalorifer ile ilgili olarak bu tip bir kimyasal işlem yaptıracağınız zaman kesinlikle ve kesinlikle petek temizliğini de yaptırmanız gerekiyor. İlaç genel olarak sudan çok daha yoğun olduğu için sistemde bulunan kirli eğer dışarı çıkmaz ise pislikler maalesef kombinizi tıkayabilir ve istenilen sonuç elde edilmeyebilir. Bunun önüne geçmenin en kolay olan yolu ise elbette gerekli şekilde petek temizliğini yaptırmaktır. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece ise en iyi şekilde kalorifer borusu deliğini ilaçla kapatma işlemini evinizde firmaya uygulatabilirsiniz.

Leave a Reply

*

captcha *