Halkalı Su Kaçağı Bulma

Halkalı Su Kaçağı BulmaGeçen gün başıma gelen bir olayı ve etraftan duyduğum bir olayı size anlatacağım. O gün her zamanki gibi bir güne uyanmış çocukların kahvaltısını hazırlayıp eşimi işe göndermiştim. Haliyle üç beş parça bulaşık çıktı ve bulaşık makinesi kullanmaya gerek duymayarak elimde yıkamanın daha kolay ve pratik bir şey olacağını düşündüm. Şu kadarcık bulaşık için makine çalıştırmak olmaz su israfı dedim. Daha üzerinden fazla zaman geçmeden o bulaşık yıkadığım yerin altındaki dolaptan ince bir su sızıntısı gördüm. Daha geçenlerde de böyle bir şey olmuştu banyomda ve ben de halkalı su kaçağı bulma var arayıp çağırdım ki daha sorun büyümesin diye. Yine bir su kaçağı bulan firma çağırmam gerektiğini düşündüm ama acele etmedim hemen aramadım.

Mutfak pompası ile müdahale etmeye çalıştıysam da ilk başta hiç bir çözüme ulaşamadım. Bu bir kez daha başıma gelmişti lavabo tıkanıklığı açma konusunda kimyasalların inanılmaz etkileri olduğunu biliyordum. Evde bir kaç paket olacaktı dedim hemen sarıldım. Belki de tıkanıktır ondan su kaçağı vardır diye düşünmüştüm. Hemen bulup sıcak su ile uyguladım. Ama Allah beni ne yapmasın kurcaladım daha beter ettim. Bu sefer hızlı davranıp halıcıoğlu su kaçağı bulma mı diye aradım başladım anlatmaya. Hemen geldiler çok şaşırdım bu kadar hızlı geleceklerini beklemiyordum.

Bazen bu tip ev durumlarının olabileceğini ihmal edebiliyorum. O yüzden de dikkat etmem gerektiğini düşünerek haznedar su kaçağı bulma servisini aradım. Bu kez erken davrandım çünkü banyodan da şüphelenmiştim. Geldiler bir güzel incelediler. . Böylece hem problemim ortadan kalktı hem de daha büyük bir soruna sebebiyet vermeden işlerimi halletmiş oldum teknolojinin nimetlerini bu kadar iyi kullanan tesisat firmaları olduğunu bilmiyordum. Kaliteli bir şekilde işimi halletmek bana kendimi çok iyi hissettirdi. Üstelik işlerde artık gelişmiş teknik sistemler ile daha kolay. Cihazlar tespit ediyor nerede sıkıntı olduğunu ve ortalık dağılmıyor. Duvar ve ya fayans kırılmıyor. Buna gerek duyulmuyor daha doğrusu. Bu teknolojik gelişmeler sayesinde her işimizi kolayca hallediyoruz. Ben de kolayca hallettim işte.

Leave a Reply

*

captcha *