Güngören Su Kaçağı Bulma

Güngören Su Kaçağı BulmaAnnelerimizin büyüklerimizin zamanında hatırlıyorum da evlerde su kaçağı gibi bir sorun baş gösterdiği zaman, büyüklerimizin ağzını bıçak açmazdı ve evde yaşanacak tamirat işleri gözlerini çok korkuturdu. Ama şimdi öyle mi? Her şey değişti, gelişen teknoloji hayatımıza pek çok kolaylığın girmesine neden oldu. Bunlardan biri de tesisatçıların her türlü onarım işini, bilgisayarlar yardımı ile yapmaları. Bir arkadaşımın başından geçenleri size anlatmak istiyorum, geçen gün otururken duvarında ıslaklık hissetmiş ve ne olduğunu anlayamadığı için mahallelerinde bulunan bir tesisatçıya gitmiş, olanları anlatınca tesisatçı yarım saat sonra geleceğini söyleyerek arkadaşımı göndermiş. En az 1 saat beklediğini söyleyen arkadaşım, nihayet ustanın gelmesi ile rahatlamış ama duydukları karşısında da şaşkına dönmüş. Güngören su kaçağı bulma konusunda yetersiz olan usta hemen duvarların kırılacağından bahsetmeye başlamış çünkü.

Bu durumda ne yapacağını b ilemeyen arkadaşım peki deyip onay vermiş ama daha sonra başına geleceklerden habersizmiş tabii. Neyse usta elinde kazma kürek evi yıkıp dökmeye ve su kaçağının yerini bulmaya başlamış, sonunda kaçağın olduğu yer belirmiş ancak kaçağın tespitinden çok, sonrasında yaşanacaklar arkadaşımı üzmüş. Arkadaşım bilmiyor ki artık su kaçağı tespitleri cihaz yardımı ile yapılıyor, aslında o tesisatçının da bundan haberinin olmaması ilginç doğrusu. Cihazla su kaçağı tespiti, gelişen teknolojinin getirisi ve bizim rahatlığımız için bulunmuş bir yöntem.

Kaçak bulunduktan sonra arkadaşım işin daha yeni başladığını ve tamirat yapması gerektiğini fark etmiş ama çok geç olmuş tabii. Bundan sonra bilenlere danışmadan kendi başıma iş yapmayacağım deyip duruyor. En ufak bir arızada benim gibi yapın ve işin ehline müracaat edin, yeniliklerden haberdar olan ve onları takip ederek uygulayan her esnafa kapım açık. Teknolojinin en son yenilikleri ile çalışmayı ilke edinmiş yeni nesil tesisatçılara güvenim tam. Nitekim geçenlerde bir tıkanıklık oldu lavabomda, hemen böyle bir firmadan yardım istedim. geldiler ve tıkanıklık açma için yanlarında getirdikleri bilgisayarlı cihazlar sayesinde beni sorunsuz olarak tıkanıklıktan kurtardılar.

Leave a Reply

*

captcha *